Prof. Dr.

Yonca Tabak

Çocuk alerjisi, Çocuk sağlığı ve hastalıkları

Online randevu alın ya da bizi arayın: 0 850 333 0344

"Çocuklar ve Alerji" kitabının yazarı Prof. Dr. Yonca TABAK 1966 tarihinde İstanbul'da doğdu. 1984 yılında"Üsküdar Amerikan Kız Koleji"nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1984 -1990 yılları arasında "İ... daha fazla

Randevu al

Hizmetler

Normal randevu
Alerjik astım bronşit tedavisi
Alerjik saman nezlesi tedavisi
Astım tedavisi
Nefes terapisi
Alerjik egzama tedavisi
Alerji tedavisi
daha fazla

Hakkımda

Hakkımda

"Çocuklar ve Alerji" kitabının yazarı Prof. Dr. Yonca TABAK 1966 tarihinde İstanbul'da doğdu. 1984 yılında"Üsküdar Amerikan Kız Koleji"nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1984 -1990 yılları arasında "İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi"nde tamamlayarak tıp doktoru, ardından da 1996 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Eğitimine hiç ara vermeden 1996 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Alerji-İmmünoloji Bilim Dalı'nda Çocuk Alerjisi dalında üst ihtisas eğitimine başlayan Dr. Yonca Tabak 1998 yılında Çocuk Alerjisi Uzmanı oldu.
Çocuk astımı ve çocuk alerjisi konusunda yaptığı çok sayıda klinik çalışma çeşitli uluslar arası ve ulusal dergi ve toplantılarda sunulan Dr. Yonca Tabak 2002 yılında doçent, 2008 yılında profesör olmuştur. Aldığı eğitimler ve yaptığı çalışmalar sonucunda Prof. Dr. Yonca Tabak’a (Avrupa Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği "European Academy of Allergy and Clinical Immunology" tarafından "Çocuk Alerjisi Uzmanlık" diploması verilmiştir.

1998- 2008 yılları arasında İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanesinde Çocuk Alerjisi Kliniğini kuran ve yürüten Dr. Yonca Tabak, 2008 -2010 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Florence Nightingale Hastaneler’inde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliği ve başkanlık görevleri yapmıştır.
2010 yılından bu yana hastalarını özel kliniğinde kabul eden Prof. Dr. Yonca Tabak anne babaları çocuk alerjisi konusunda bilgilendirmek ve çocukları sağlıklı beslenmeye teşvik etmek konularını kendisine misyon edinmiş, bu konuda çok sayıda çalışmaya imza atmıştır.
Prof. Dr.Yonca TABAK, "European Academy of Allergy and Clinical Immunology" (Avrupa Alerji ve Klinik İmmunoloji Derneği), Ulusal Alerji ve İmmünoloji Derneği, Çocuk alerji ve Astım Akademisi, Türk Pediatri Kurumu ve İstanbul Tabip Odası üyesidir.

Uyguladığı Teşhis/Tanı Yöntemleri:
Alerjik hastalıklar ve Astım Tanısı ve Tedavisi, Alerji Testleri

Uzmanlaştığı Tedavi Alanları:
Çocuk Astım ve Çocuk Alerjisi Teşhis ve Tedavisi

Mezun olunan okullar

 • İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Çocuk Alerji ve İmmunoloji Uzmanlığı, 1996 - 1998
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - Tıp Doktorluğu Eğitimi, 1984 - 1990

Yayınlar

 • facebook.com/alerjikcocuk
 • "Çocuklar ve Alerji" kitabı

Bilinen diller

 • İngilizce

Deneyimler

 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK ALERJİ BİLİM DALI, ÇOCUK ALERJİ UZMANI,
 • ÖZEL MUAYENEHANE, ÇOCUK ALERJİ UZMANI - HALEN ÖZEL MUAYENEHANESİNDE HİZMET VERMEKTEDİR,
 • İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Asistan, 1996-1998
 • İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi - Öğretim Üyesi, 2008-2010
 • GÖZTEPE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇOCUK ALERJİ KLİNİĞİ, ÇOCUK ALERJİ UZMANI,
 • İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANA BİLİM DALI, PROFESÖR DOKTOR - ANA BİLİM DALI BAŞKANLIĞI,
daha fazla

Makaleler

Videolar

daha fazla göster

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  Tavsiye üzerine gittim.Yonca hanımdan çok memnun kaldım. Tedavi süreci çok iyi şekilde devam etmekteydi fakat şehir değişikliğinden dolayı tedaviyi sonuçlandıramadık.Buna rağmen %70 faydasını gördüm. Eminim tedaviyi sonuçlandırsaydık hastalığıda yenmiş olurduk.Yonca hanım muayane olarak yer olarak ve kendi kişiliği olarak kesinlikle çok memnun olduğum bir doktordu. Bir çok yakınımada referans oldum ve oluyorum.

 • çok memnunum

  Arkadaşımızın tavsiye üzerine gittik.tedavimiz bitti.Çok dikkatli ve titiz bir doktor. Alerjik astımdı.Doktorumuz testlerini yaptı ve yasak olan şeyleri belirledi.Şuan bir şikayeti yok. Bizim için en en sorun olan nefes darlığıydı çok şükür ondan yana bir şikayetimiz yok. 4 sene sürdü bitelide 8 ay oldu. Artık ilaç ve aşı kullanmamıza gerek kalmadı çok şükür. Buradanda kendisine çok teşekkür ederim

 • çok memnunum

  İnternetten araştırdık ve bulduk doktorumuzu.Tedavimiz kısmen bitti.Sivas'da yaşamaktayız.Şuan aşamada gerekli olduğu zaman gidiyoruz.İlk gittiğimizde tedavimiz hakkında planlama yapıp bize bilgi aktarıldı.Alerjik astım , bronşikti ve reflü vardı hepsini ayrı ayrı tedavisini planladı ve bilgilendirdi. Şu an hiç şikayeti yok.Ayrıca reflü hastalığıda vardı .genl olarak doktorumuzdan çok memnunuz çok çok teşekkür ederim kendisine ayrıca arkadaşımıda yönlendiridim . Kesinlikle sonuç alınıyor doktorumuzdan memnun kalınıyor.

 • çok memnunum

  Oğlum alerjik astım hastasıydı.5 yıl tedavi tedavi oldu.Şuan13 yaşında ve çok iyi . Yonca hanım'ın mesleğinde 1 numara olduğunu düşünüyorum.Çocukları alerji olan arkadaşlarıma da başka bir yerde zaman kaybetmemelerini söyleyip Yonca hanım'ı öneriyorum.Fakat Yonca hanım'ın dedikleri uygulanırsa , uygulanmazsa hiçbir sonuç alınmaz.

 • çok memnunum

  Oğlumda yıllardır devam eden astım hastalığı mevcuttu.Uzunyıllar bir çokm doktora gittik ama bir türlü sonuç alamadık.Bir tavsiye üzerine gittiğimiz Dr.Yonca hanım derdimize çare oldu.Yonca hanımın takibi aşıları ve ilaçları sayesinde çok şükür oğlum bu hastalıktan kurtuldu.Hastalıkla ilgili hem çocuğumuzu hemde bizleri en iyi şekilde bilgilendirdi .Neler yapmamız hakkında bizi bilgilendirdiği şekilde dikket ediyoruz .Kesinlikle tedavimiz Yonca hanım sayesinde sonuç verdi. Buradan kendisine çok teşekkür ederiz.

 • çok memnunum

  Tavsiye üzerine gittim.Yonca hanımın İlgisi ve takibi ile çocuğumuz iyileşti.Hastalık hakkında bizleri ve çocuğumuzu aydınlattı.Tıbbı bilgiler dışında gün içerisindeki yaşamımızda neler yapmamız hakkında bilgilendirdi.Tedavimiz sonuçlandı çocuğumuz sağlığına kavuştu.Halen yonca hanımın tavsiyelerini devam etmekteyiz ve hiç şikayetimiz yok.Bende bu tür şikayeti olan çevremdeki herkesi yönlendiriyorum.

 • çok memnunum

  İnternet üzerinden araştrımalarım sonucunda ulaştım.Tedavinin her aşamasından çok memnun kaldım.Hastalığı hakkında en iyi şekilde bilgilendirdi.5 sene süren bir tedavimiz oldu ve 7 ay oldu kızım hiç sorun yaşamıyor ve sağlığına kavuştu en önemlisi. Diyorum ki iyi ki araştırmışım iyi Yonca Hanıma tercih etmişim .

 • çok memnunum

  Tavsiye Üzerine gittim.Çok memnun Kaldım . Bende arkadaşımı yönlendirdim.Bizim tedavimiz bitti. Arkadaşımın halen tedavisi devam etmekte oda çok memnun. Buradan doktorumuz çok teşekkür ederim .Çocuğumun hayatını kurtardı.

 • çok memnunum

  Çocuk doktorumuzun tavsiyesi üzerine gittim.Tedavimiz 3 yıl sürdü ve sonuçlandı.Oğlum çok hasta oluyordu doktorumuz ben yardımcı olamayacağım dedi ve Yonca hanıma yönlendirdi bizi.Oğlumda toz alerjisi reflü ve geniz eti vardı.Üç rahatsızlığınıda en iyi şekilde takip etti. Tedavimiz sonuçlandı ve oğlumun şuan hiç bir şikayeti yok.Her gittiğimizde bizi detaylı olarak hatta yazılı olarak bile veriyordu.Kesinlikle tedaviye devam edilse tedavi sonuç veriyor.Çok teşekkür ederim kendisine ...

 • çok memnunum

  3 ay aralıklı yani senede 4 defa muayaneye gidiyorduk.6 sene tedavi gördü kızım.Bir akrabamın tavsiyesi üzerine gitmiştik.Kızımın toza karşı alerjisi vardı.Hava ve ilaç verdi ve bizleri neler yapmamız gerektiği hakkında bilgilendirdi.Kızımın tedavisi biteli 2 sene oldu ve hiç şikayetimiz yok .

 • çok memnunum

  Merhaba, bizim çocuğumuz doğduğundan beri astım yani alerjik idi ama bir türlü bu hastalığın içinden çıkamadık. Yıllardır hep insanlardan kaçırdık yani dışarıdan mikrop geçiyor diye. Benim çocuğum bir nevi hayatını ev hapsi ve hep hastanelerde yatmakla geçirdi. Sonra bir gün Yonca hanımı tanıdık ve hayatımız değişti. Benim oğlum topluma çıktı. Okul hayatında artık. Kısaca Yonca hanıma bir hayat borçluyum. Ona teşekkürler.

 • çok memnunum

  Kızım 2001 doğumlu. Kızımın alerjik astım olduğunu asıl anlamaya 2008 ocak ayında tıkanmaları ve öksürükleri ortaya çıkınca başladık. Alerji testi yapıldığında ev tozu alerjisi çıktı. Doktorumuzun verdiği ilaçları kullanmaya başladık ama ilaçlar sadece kızımın rahatlamasını sağlıyordu. Her gittiğimiz doktor aynı ilaçları veriyordu. Bir gün arkadaşımın vasıtasıyla Prof. Dr. Yonca Tabak ismini duydum. 2010 senesi Ocak ayında hocamla tedavi için ilk adımı attık. Söylediği her şeyi harfiyen yerine getirdik. özellikle dil altı aşı tedavisini hiç aksatmadan uyguladık. Aradan geçen 4 yıl içinde ilaçları yavaş yavaş azalttık ve son bir yıldır sadece dil altı aşı tedavisi kullanarak hiç sorun yaşamıyoruz. Artık kızım arkadaşlarıyla nefesi tıkanmadan sıkışmadan koşup oynayabiliyor. Hocamdan Allah razı olsun. Teşekkürler. Prof. Dr. Yonca Tabak

 • çok memnunum

  Kızım alerjik astımdı. Bu hastalığı nasıl aldı bilmiyoruz ama gitmediğimiz doktor kalmamıştı.Gece uyuyamıyordu .Bir arkadaşımızın tavsiyesi ile sevgili hocamızla tanıştık.Dil altı aşı tedavisine başladık. Bu sene 2. senemiz bitti.Kızım Allah'a şükür çok iyi hocamızın sayesinde kendisine teşekkür ederiz.

 • memnun değilim

  kızım alerjik astım. kendisin 1 yıl boyunca hastası idik. uyguladığı tedaviden sonuç alamadık. kesinlikle tavsiye etmiyorum.tedavi ücretleride çok yüksek.

  DOKTORUN CEVABI:

  Prof. Dr. Yonca Tabak ( 1 Aralık 2014)

  Sayın Murat Akoğul, kızınız Zeynep alerjik astım ve reflü teşhisi ile Malatya'dan takibime girdi. Reflünün astımı kötüleştirici etkisi üzerine bilgilendirildiniz. Reflü çikolatadan ve geç saatte yemek yemeden olumsuz etkilenen bir durumdur. Reflü kontrol altına girmeden astım iyileşmez. Bu konuda kızınızın kesinlikle çikolata yememesi ve yatmadan önceki iki saat yemek yememesi konusunda sizi uyarmama rağmen bunları yapmaya devam ettiğinizi tespit ettim. Alerjik astım yakın takip gerektiren bir hastalıktır. Beslenme ve çevre düzeni ile birlikte ilaç tedavisi yapılmadığı takdirde iyileşmez. En son haziran 2014'te muayeneye geldiğinizde kızınızın çikolata yemeye devam ettiğini belirtmişsiniz. Evinizden halıları kaldırmanızı söylememe rağmen evde halı kullanmaya devam etmişsiniz. Bu konuda doktor olarak ben gerekeni yaptığıma inanıyorum. Siz de anne baba olarak gerekeni yapıp çocuğunuzun beslenmesini ve çevre düzenini düzenleyebilirseniz astımı iyileşecektir. Sevgilerimle.

Bu doktoru değerlendirin ve sebebini belirtin

Hasta soruları

Soru sorun

Sorunuz (isminiz gözükmeden) doktorun profilinde yayınlanacak

Uygun randevu saatleri:

takip eden günler

Online randevu alın ya da bizi arayın

0 850 333 0344
Bu doktordan randevu mu almak istiyorsunuz?

Randevu al