Prof. Dr.

Nevzat Tarhan

Psikiyatri

Randevu Hattı: 0 850... numarayı göster

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni tamamladım. 1982 yılında GATA’da Psikiyatri uzmanı olarak görev yaptım GATA Haydarpaşa’’da 1990 yılında Doçent’’lik aldım. 1996 yılında da profesör ol... daha fazla

Adresler

Hizmetler

daha fazla

Hakkımda

Hakkımda

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni tamamladım. 1982 yılında GATA’da Psikiyatri uzmanı olarak görev yaptım GATA Haydarpaşa’’da 1990 yılında Doçent’’lik aldım. 1996 yılında da profesör oldum. Halen NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi’’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörlüğü görevlerini yürütmekteyim.

Mezun olunan okullar

 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1969 - 1975
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - Uzmanlık, 1982
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - Yardımcı Doçentlik Ünvanı, 1988
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - Doçentlik Ünvanı, 1990
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - Profesörlük Ünvanı, 1996
daha fazla

Deneyimler

 • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Öğretim Üyesi, 0.1996-0.1999
 • Adli Tıp Kurumu, Bilirkişi, 0.1996-0.1999

Hastalıklar

daha fazla

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  Nevzat Hocamın Tv deki programlarını takip edip çok beğeniyordum. Yeğenimin rahatsızlıgından doalyı daha önce başka doktorlarada götürdük fakat çözüm bulamadık. 15 yaşındaki bipolar bozukluk ve şizofren belirtildiği oldugu söylendi. Karşılıklı sohbet ederek muayenesini gerçekleştirdi. Çok memnun kaldık. Mükemmel bir Hoca. Gittikten sonra yeğenim korkularını yendi. Tek başına kalamama, saldırganlık, yemek yiyememe sorunları düzeldi. İlaçlarına devam ediyor. Biz Elazığdan geldiğimiz için ve ücretinin çok fazla olmasından dolayı tekrar gidemedik ama birgün boyunca tedavi edilmesi bile gayet olumlu sonuç verdi. Hocamı herkese tavsiye ediyorum.

 • çok memnunum

  Daha önce tanıdık çecremizden birkaç kişi gitmişti ve çözüm buldukları için tercih ettik. Kardeşimin psikolojik sorunlarından dolayı gittik. Hemen randevu alabilmemiz zor oldu. Yoğun bir Hoca oldugu için. Amacımız Kafamızda ki sorulara çözüm bulmaktı ve buldukda. Kardeşimde memnun kaldı bizde. İlgi alakası memnun ediciydi. Çözüm bulabildiğimz için herkese tavsiye ederiz

 • çok memnunum

  Profesör oldugu için ve televizyonlardaki konuşmalarını çok beğendiğim için tercih ettim.İlgi ve şalakasından çok memnun kaldım. Hastalıgım hakkında detaylı olarak açıklayıcı bilgilerde bulundu. Sabır isteyen bir tedavi süreci oldugunu belirtti. İlaçlarımı denemem gerektiğini söyledi. Obsesif kompülsif bozukluk ve belirtemeyeceğim bir sıkıntı için gitmiştim. Yeni gitmiş olmama rağmen tedavimin olumlu olarak devam ettiğini söyleyebilirim. Hocamı herkese tavsiye ediyorum.

 • çok memnunum

  Nevzat Hocama giden bir hastası tarafından tavsiyesi üzerine hemen randevu aldık.Gittiğimiz de Dört dörtlük bir hoca ile karşılaştık.. Beraberinde girdiği asistanıda çok iyi bir hekimdi. Oğlumun yaşadıgı ilişki sonrasında yaşadıgı psikolojik sorunlarından dolayı gittik. Mantık ve duygularının birbirine karıştırılmaması gerektiğini ve bunun gibi birçok açıklamalarda bulundu. İlaç tedavisi uygulanıyor şuanda. Seanslara başladık şuanda. 10 seans gittikten sonra Hocam tekrar görmek istediğini belirtti. Oğlum kendini çok iyi hissettiğini söylüyıor şuanda. çok aydınlatıcı açıklamalarda bulundu. Hocamıza ve ilk seansa gittikten sonra oğlum sorunumun tedavisini buldu Nevzat Hoca şeklinde yorum yaptı. Tanıdıklarımıza kesinlikle tavsiye edeceğimz bir doktor.

 • çok memnunum

  Nevzat Tarhan Hocanın kitaplarını ve programlarını izliyorum ve kendisini takip ediyorum. Oğlumun takıntılarından kurtulabilmesi için randevu aldım. gittiğimde çok memnun kaldım. İlaç ve terapi tedavisi uygulanıyor. Tedavi sürecinin olumlu geçtiğini söyleyebilirim. Yavaş yavaş takıntılarından kurtulmaya başladı. Sosyal çevresiyle ilgili sorunları yoktu ama kendisiyle ilgili sorunları vardı. Şuanda gayet iyi. Hastanenin çalışanlarından gördüğüm ilgi de güzeldi. Temizliği ve hijyen gayet güzel. Takıntı ve bu gibi sıkıntıları yaşayanlara kesinlikle tavsiye edebileceğim bir hastane.

 • çok memnunum

  Kendisi çok değerli inançlı profösörümüz onun hastası olmak da bir okadar zor malum fiyatlar randövü almak çok zor mümkün olsa keşke yinede ekranlarda onun gibi inançlı doktorlarımızı görmek istiyoruz..

 • çok memnunum

  Bilim diliyle konusuyor. Sanki ifade ettigi her fikrin ispati ben de var diyor. Estetigi estetigin mantigi ile: etigi etigin standartlarina gore izah ediyor. Beyin ve beyin fonksiyonlari uzerinde uzman ve otorite galiba... Biyolojik ve psikolojik acidan kalp uzerine soyleyeceklerini cok merak ediyorum....

 • çok memnunum

  mrhb sizi radyo ve tv yayınlarından kitaplarınızdan beğenerek tkp etmeye ve çok faydalanıyorum allah rz olsn başarılarınızın devamını dlrm.

Hasta soruları

 • Eşimden boşandım.boşanmamızda maddı ve manevi zarar gördü.ıkımızıde istemiyor.kensini sevmiyor.yaşamayı sevmiyor.kötü arkadaşlarından kurtaran babayı da istemiyor.benide istemiyor ne yapacağimı bilmiyorum .bana yardımcı olursanız çok sevineceğim.

  21 mart 2014
 • Panik atak veanksiyete bozukluğu var ama bütün ilaçları kullandım ve doktorlar verilecek ilaç kalmadığını söylüyorlar bende yutkunma zorluğu nefes alırken panikleme zor nefes alma ama diyaframdan alamama hareketlerimdede bozulma var şu anda sadece r*** kullanıyorum gaz sancıları geğirme sürekli bir düzelmede yok ne yapabilirim.

  25 mart 2014
 • 16 seneden beri şizofreni tanısı konulan oğlum şuanda 28 yaşında. 800 mg s*** sabah 1 akşam 1 ilacı kullanmakta. üniversiteyi ve askerliğini bitirdi ama şuanda rahatsızlığı devam ediyor. bu yuzden çalışmıyor.maddi durumumuz çok iyi değil. bize nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  26 mart 2014
 • Erkek kardsim 82 doğumlu 12 yıl dır rahatsız arif verimli ağır deprosyon demişti 10 yıldan fazla ilaç kullanıyor askerde çürükaldı nevrrotik bozukluk dediler. erenköy hastn ve diğer dokdorlar çevresel faktör. bibolar. duygudurum bozukluğu vs. her bi hekim farklı bi tanı koyuyor. ekonomik durumumuzda iyi değil. sizinle y.köy sienar ktp fuarında tanışmıştık. kartınızı verdiniz bana yazın demiştiniz. bize yardımcı olurmusunuz.? annemde kalp hastası ve çok üzülüyor kardeşimin durumuna. onlara bakmakla mükellefim. sizin tecrübelerinize bilginize inanıyor ve saygı duyuyorum kitaplarınızıda okuyorum. kredi kartımız yok. senet yoluyla biraz vadeyle imkan tanırsanız. allah razı olsun derim. yeterki kardeşim iyileşsin artık. saygılarımla..arz ederim..

  26 mart 2014
 • 1 tane çocuğum var erkek çocuğu çok haraketli göz teması çok fazla kurmuyor ben zorla kurdurmaya çalışıyorum ama 5buçuk yaşında ve bizim yada okulda öğretmeninin söylediğini dikkatli dinlemiyor bu sene anasınıfına gidiyor geçenyılda gitmişti aynı okula öğretmeni geçenyılki öğretmeni 2 hafta önce öğretmeni oğlumu sınıftan attı istemedi ve şimdi başka sınıfta sebepse onu dinlememesi öğretmen bir konu anlatırken dinlemeyip alakasız hareketler yapıp konuyla alakasız kelimeler kullanmak nasıl oğlumla diyolok kurcağımı bilmiyorum çok üzgünüm mümkünse oğlumu görmenizi istiyorum bana yardım edin lütfen madden çok parlak durumda değiliz birkez geldik hastanenize ama devamını getiremedik maalesef tabi sizde görmedininz oğlumu.

  27 mart 2014
 • Doktor bey oğlum esrar kullanıyor20 kasımda amatemde yattı 11 aralıkta çıktı ama yeniden başladı 2 haftadır kullanıyor acaba siz bu konuda bize yardımcı olabilirmisiniz veya ne yapmam gerek çok çaresizim lütfen bana yardımcı olun yalvarıyorum ne yapacağımı bilemiyorum.

  27 mart 2014
 • 20 Yaşında Galatasaray lisesini bitirmiş ve İst. Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde okuyan bir oğlum var. Kendisine Prof.Dr.Bengi Semerci tarafından B tipi yaygın gelişim bozukluğu tanısı 7 yaşında iken kondu. Ancak zekası iyi durumda olduğu için okuyabildi. Ama sınavlarda yavaş hareket ediyor.Stres ve kaygıdan dolayı da OKB si var ve ileri derecede temizlik takıntısı ve kolye takıntısı yüzünden üniversiteye gidiş geliş dışında evden hiç dışarı çıkmıyor. Hiç arkadaşı kalmadı. Tek arkadaşı 12 yaşındaki kardeşi toplumdan kaçıyor. Size tedavi için gelsek bize yardımcı olabilir misiniz? Ya da bize tedavi için daha yararlı bir yer önerebilir misiniz? Sizden en kısa zamanda cevap bekliyorum. Saygılarımla

  29 mart 2014
 • mrb hocam ; yaşadığım sorunları madeler halinde yazmak istiyorum; 1) unutkanım (isimleri hatırlıyamıyorum vb ) 2) dikkatimi toplayamıyorum ,okuduklarımı anlamıyorum ve odaklanmıyorum hemen unutuyorum ardından 3) sosyal etkiliklere katılamıyorum ,arkadaşlarımla anlamıyorum ,hemen sıkılıyorum , arkadaş ortamlarından konuşmaktan , onların arasına girmekten hep kaçıyorum 4)huzursuzum hep , aceleciyim ,çok dalgalı bir yaşamım var , her an karar değiştirebiliyorum ,,,,, hocam ,gerçekten çok zor durumdayım ve bunalımdayım ,yardımcı olursanız çok sevinirim. cevabınızı bekliyecem sabırsızlıkla..imkanım olsaydı yanınıza gelirdim ,urfada yaşıyorum ,yaşım 26. önerilerinizi ve gerekiyorsa ilaıç öneriniz varsa sevinirim. 2 yıl önce burda bi doktara gitim ilaç yazdı ( esmax ve nootropil ) ilk aylarda faydalı oldu ama daha sonra pek bi yararı olmadı .saygılar

  02 nisan 2014
 • yeğenim 21 yaşında,4 yıl önce babannesinin vefatından sonra yüzünde tik oluştu. dr. götürdük geçiktrilmiş yas olabilir 6 ay beklemeliyiz dedi. giderek düşüncesinde bozulmalar oldu ilaca başlandı. ve daha hızlı olumsuz değişmeler oldu.(şüphecilik,kaygı,tasa, korku ,panik, endişe) ilaçlara cevap vermediği için 15 günde bir depo iğnesi vuruluyordu ama oda etkili olmadı ayda bir iğneye geçildi (x***) 2. vurulışunda ağır kriz geçirdi 2 ay hast. yattı. şu an hastaneden çıkalı 1 sene oluyo ama yine atak hali belirdi iğne ilaçtan başka bir şey bilmiyoruz ki bunlarda çok etkili olmuyor olumlu yönde bi değişiklik yok doktorlarda çok zorlanıyor onlarında aklı karışıyor yeğenimin bu haline. ve şu an din değiştirmek, cinsiyet değiştimek, herhangi bi organına zarar vermek istiyor ancak böyle kurtulacağını sanıyor.bir çok psikoz hastasında değişik şekilde ama yeğeniminki çok karışık kimse yardımcı olamıyo.bu arada psikoz tanısıyla tedavi görüyo. Sizin görmenizi istiyorum sizden de duymak istiyorum ne yapmam lazımm lütfen yardımcı olun acil dönüş yapın randevu alayım mı?

  04 nisan 2014
 • merhaba Sayin Nevzat tarhan 7sene önce oglum emre 15 yasindayken asiri namaz kilmasi ,Oruc tutmasi kendisini alim hatta mehdi zannetmesi ders notlarini birden kötülesmes ve agresif olmasi daha bir cok ürkütücü nednlerden dolayi bir hastaliga yakalanmak üzere oldugunu hissetim.internetten en iyi hastane nersi diye girdigimde karsima nöröpiskiyatri cikti avusturyadan istanbula gelerek oglumu muayene ettirdim.görevli doktorlariniz emrenin yatmasi gerktigini bende kendisinin istemedigini Uygun bir sekilde sakinlestirici yaparak yatirmalarini söyledim ancak görevli calisan elemanlariniz oglumun üzrine atlayarak yere yatirdilar annesinin gözü önunde hirpaladilar esim de bayildi netice itibaiyla3 gün yatirabildim elemanlariniz bu sekilde yatirdigi icin anneyi ikna ikna edemedim ve cikardim dr bülent bey cok israr etti ancak olmadi hastaneniz cok bakimli ve tecrübeli doktorlariniz var oglum 3 günd e hastanenizde bir aylik enerji almis kendin gelmisti bügün 7 sene oldu hastanenizde emre ödemisin kayitlari vardir ve sifresi de persembe tedaviyi redediyor bana yardimci olabilir Uygun bir ilac en azinda yaniniza getirebilece Kadar size minnettar kalir borcumu da öderim saygilar hocam.

  04 nisan 2014