Uzm.Dr.

Mutlu Ece İşgüzar

Kardiyoloji, Akupunktur

Online randevu alın ya da bizi arayın: 0 850... numarayı göster

Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Nasılsınız, iyi misiniz? Tesekkur ederim.Çok şükür iyiyim. Bize kendinizden bahseder misiniz? 199... daha fazla

Randevu al

Tarih seçip, randevunuzu aldıktan sonra size doğrulama e-maili göndereceğiz.

Hizmetler

Normal randevu
Metabolik Balans

Hakkımda

Hakkımda

Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Nasılsınız, iyi misiniz?

Tesekkur ederim.Çok şükür iyiyim.

Bize kendinizden bahseder misiniz?

1995 senesinde Hacettepe üniversitesi İngilizce tıp fakültesinden mezun oldum.2000’de Dokuz Eylül Üniversitesi Kardiyoloji Ana Bilim dalından uzmanlığımı aldım.Uzmanlığımın ilk senesinde özel bir hastanenin Koroner Anjiyografi ünitesinde çalıştıktan sonra İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde göreve başladım.2008’de devlet görevinden istifa ederek özel bir Kardiyoloji Dal Merkezine geçtim.2000’den beri olan süreçte özel muayenehanemde de çalışmalarıma devam ettim.Kardiyoloji hastalarımın yanı sıra Tamamlayıcı tıp ile de uzun zamandır ilgilenmekte ve bu konuda eğitimlere katılmaktayım.En son Sağlık Bakanlığının Gazi Üniversitesindeki Akupunktur Eğitimini tamamlayarak Akupunktur uzmanı oldum.Yine Sağlık Bakanlığının onayladığı Homeopati, Dr Bach çiçek esansları, Fitoterapi, Ozon- Aktif Oksijen Tedavileri, Hipnoz eğitim aldığım diğer branşlar. Gelecek vadeden biyosibernetik terapiler de ilgi alanımda.

Vaktinizi oldukça iyi değerlendirmişsiniz. Peki hocam size göre hekimlik nedir? Neden hekim olmayı seçtiniz?

Hekimlik, insanların en temel hakkı olan sağlıklarını korumaları veya hastalandılarsa da geri kazanmaları için onlara yol göstermek ve bu yolda yürümelerine yardım ve eşlik etmektir.

Yoğun olmanıza rağmen işinizden memnunsunuz. Peki bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Kalp hastalıkları çağımızda gittikçe artmıştır ve bu alanda aynı paralelde gelişmeler de olmaktadır.Yaşadığımız manevi sıkıntıların bunda katkısı olmaktadır.Bu faktör her hastalıkta da geçerlidir.İnsan sevgisi ve meslek sorumluluğu her branşta olduğu gibi kalp hastalıklarında daha da önem kazanır.Mesleğimle ilgili eğitimlere devam ettikçe tüm organların birbirine, duygu ve düşüncelerin de beden üzerine etkili olduğunu idrak ettim.Bu nedenle tamamlayıcı ve bütüncül (holistik) tıbba odaklandım.

Sizce hekim olmak için bir insanın hangi vasıflara sahip olması gerekir? Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Belirttiğim gibi insan sevgisi ve sorumluluk şart. Ayrıca irade ve sabır gerektiriyor. Öncelikle hekim kendisi sağlıklı ve dengede olunca danışanlarına, hastalarına yardımcı olabiliyor.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Orta yaşlı emekli subay bir hasta tartışma esnasında kalp krizi geçiriyor ve bilincini kaybediyor. Hemen acile getirilince yeniden yaşatma başarılı oldu ancak 2 ay bilinci kapalı makine desteği ile yaşatıldı. Her geçen gün desteğe ihtiyacı azaldı ve sonunda solunum desteği de kaldırılınca her gün gözüne baktığımız hastamızın 3 ay önce kaldığı yerden kooperatif tartşmasına devam etmeye çalıştığını fark ettik! Tabi sonra bilinci iyice düzeldi ve ailesiyle de ikinci yaşamını kutladık. Bu acil durumlarda modern tıbbın başarısıdır.

Hastalıklar

Videolar

Hasta görüşleri

Görüş ekle
  • çok memnunum

    Dr Ece Hanımla karşılaşmak bile iyileşeceğiniz anlamına geliyor. Bu derece samimi bir manevi destek ve meslek aşkı daha önce karşılaşmadığım türden gerçekten. Sevgi ve saygılarım sizinle..

  • çok memnunum

    Sevgili Ece Hanım, Bana doktorlarla ilgili onyargimin belki de sadece on-yargi olmus olabilecegini dusundurdunuz. Sadece hastalarinizla sinirli olmadan, sinirsizca ve sevgiyle paylastiginiz bilgileriniz ki onlar da sadece mesleki bilgilerinizle sinirli degil, sizinle yolu kesismis olanlarin hayatlarini degistirdi ve degistirmeye devam ediyor. Iyi ki varsiniz.

  • çok memnunum

    Ece Mutlu İşgüzar iyiki varsın, iyiki seni tanıdım. 2009 da seni tanıdığımdan bu yana kendimi çok iyi ve sağlıklı hissediyorum. Sana binlerce kez teşeşkkür ediyorum. İnsanlara yaydığın pozitif enerjin, güler yüzün, işine gösterdiğin saygından ötürü seni kutluyorum. Seni çok seviyorum.

Bu doktoru değerlendirin ve sebebini belirtin

Hasta soruları

Soru sorun

Sorunuz (isminiz gözükmeden) doktorun profilinde yayınlanacak

Uygun randevu saatleri:

takip eden günler
Bu doktordan randevu mu almak istiyorsunuz?

Randevu al