Opr.Dr.

Murat Üstün

Genel cerrahi, Metabolik cerrahi

Randevu Hattı: 0 850... numarayı göster

Öncelikle ilgilendiği alanlar: Obezite ve metabolizma cerrahisi, diyabet cerrahisi, reflü ameliyatları, laparoskopik kolon ve rektum ameliyatları Öncelikli tedavi yöntemleri: Endoskopik mide balonu... daha fazla

Adresler

Hizmetler

Hakkımda

Hakkımda

Öncelikle ilgilendiği alanlar: Obezite ve metabolizma cerrahisi, diyabet cerrahisi, reflü ameliyatları, laparoskopik kolon ve rektum ameliyatları

Öncelikli tedavi yöntemleri: Endoskopik mide balonu, laparoskopip tüp mide ameliyatı, laparoskopik gastrik bypass ameliyatı, laparoskopik metabolik cerrahi, endoskopik ve laparoskopik reflü tedavisi.


Türk Cerrahi Derneği, Türk Obezite Cerrahisi Derneği, Türk Kolon-Rektum Cerrahisi Derneği, Ulusal Endoskopik Laparoskopik Cerrahi Derneği, International Federation For The Surgery Of Obesity & Metabolic Disorders üyesidir. On-line International Bariatric Club'un ülkemizden kabul edilen ilk üyesidir.

Mezun olunan okullar

  • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1986-1992
  • SSK Ankara Eğitim Hastanesi, 1992-1996

Hasta görüşleri

Görüş ekle

Bu doktoru değerlendirin ve sebebini belirtin

Hasta soruları

  • Sayın hocam, 59 yaşında diyabet hastası olan babamın bulantı kusma , halsizlik, kilo kaybı şikayetleri üzerine çekilen tomografi sonucunda; karaciğerde büyüğü sol lobda 5,5 cm boyutunda olmak üzere çok sayıda hipodens kitle lezyonu izlendi, ardından yapılan endoskopi ile midede korpus büyük kruvatur tarafında lümeni obstrikte etmeyen frajil, üzeri eksüda ile kaplı lezyon mevcut olduğu için buradan biyopsiler alınarak patolojiye gönderildi. Patoloji sonucu: bulguları en büyüğü 0,3x0,3x0,2 cm ölçülerinde en küçüğü 0,2x0,2x0,1 cm ölçülerinde 5 adet gri beyaz renkli biopsi materyali bloklar 5kh / Histokimya panck(2blok) - pozitif LCA(2blok)-lenfositlerde pozitif Tanı: ADENOKARSİNOM mide korpus hastaya metastatik mide ca tanısı konuldu ve kemoterapi alması önerildi. Kemoterapi sonrası en sık karşılaşılan yan etkilerin dışında bacağının arkasında ve göğsünde ağrılar oluşmuştur sizce bu ağrıların olması normal mi veya diyabet hastasılığına ilişkin vücudunun dirençsiz düşmesinden ortaya çıkan belirtilermidir konu ile ilgili görüşünüz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

    20 mart 2015

Soru sorun

Sorunuz (isminiz gözükmeden) doktorun profilinde yayınlanacak