Online randevu alın ya da bizi arayın: 0 850... numarayı göster

Prof. Dr. Mert Kazandı, 1991 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nden mezun olmuş; Eylül 1991 TUS ile, 03.10.1991 – 12.12.1996 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi... daha fazla

Randevu al

Hakkımda

Hakkımda

Prof. Dr. Mert Kazandı, 1991 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nden mezun olmuş; Eylül 1991 TUS ile, 03.10.1991 – 12.12.1996 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ nda asistan olarak görev yapmıştır.

1996 senesinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ nda Uzman Dr. olarak göreve başlamıştır.

1998 –1999 yılları arasında Jandarma Bölge Komutanlığı Dispanseri - İstanbul Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak askerlik görevini gerçekleştirmiştir.

1999 – 2000 tarihleri arasında ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığı görevine atanmıştır.

2000 – 2004 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak görev yapmıştır.

2004'te doçentlik sınavını kazanarak Doçent Doktor unvanını almış sonrasında; 2011 yılında Profesör Doktor unvanına hak kazanmıştır. Halen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görev yapmaktadır.

Çeşitli meslek kuruluşlarına üye olup, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok bilimsel makalesi bulunmaktadır. TÜRK Jinekoloji ve Obstetrik Derneği’nin (TJOD) Araştırma Ödülü’nün sahibi olan Prof. Dr. Mert Kazandı'nın, gebelerde düşük tehlikesini önlemeye yönelik bir çok çalışması bulunmaktadır.

Mezun olunan okullar

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (1991)

Deneyimler

 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı- Asistan Doktor (1991)
 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı- Uzman Doktor (1996)
 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı-Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı (1999)
 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı- Yardımcı Doçent (2000)
 • Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı-Profesör Doktor (2011)
daha fazla

Hastalıklar

daha fazla

Fotoğraflar

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  Ikizlere hamileyim, ciddi saglik problemlerim var, gebeligimin ilk basindan beri Prof. Dr. Mert Kazandi takibini yapiyor. ilk aylarda dusuk riskini sayesinde atlattim, simdide erken dogum riskini atlatiyorum, hicbir detayi atlamiyor son derece titiz ve profesyonel yaklasimindan dolayi herkese gonul rahatliligiyla tavsiye ediyorum.

 • çok memnunum

  HASTALARI İLE ÇOK YAKINDAN İLGİLENİYOR.GÜNÜN HER SAATİNDE KENDİSİNİ ARIYORUM.HERTÜRLÜ KONUDA YARDIMCI OLUYOR.