Prof. Dr.

Korhan Taviloğlu

Genel cerrahi

Randevu al: 0850 333 0 344

Profesör Doktor Korhan Taviloğlu, lise eğitimini Robert Koleji’nde almıştır. Daha sonrasında ise 6 yıllık tıp eğitimini almak üzere İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’ne giren Taviloğlu, u... daha fazla

Randevu al

Hizmetler

Hakkımda

Hakkımda


Profesör Doktor Korhan Taviloğlu, lise eğitimini Robert Koleji’nde almıştır. Daha sonrasında ise 6 yıllık tıp eğitimini almak üzere İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’ne giren Taviloğlu, uzmanlığını ise yine aynı fakültenin Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda almıştır. Uzmanlığını aldıktan sonra yine aynı fakülte ve aynı anabilim dalında doçentlik ve profesörlük ünvanlarını alan Korhan Taviloğlu’nun 600’den fazla bilimsel çalışması mevcuttur. 50 ‘den fazla uluslararası bilimsel makale, 40’tan fazla kitap bölümü yazarlığı ve buna ek olarak da 6 tane kitap editörlüğü vardır. Kendi muayenehanesinde Genel Cerrahi alanında sağlık hizmeti veren Profesör Doktor Korhan Taviloğlu, yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca bilmektedir. Taviloğlu yirmiden fazla tıbbi derneğin üyeliğini yapmaktadır. Profesör Doktor Taviloğlu, uzmanlık sonrası eğitimlerinin bir kısmını ise Baylor College of Medicine-Houston-ABD ve Robotik Cerrahi eğitimini Strasbourg-Fransa’da, Lazer Cerrahisi eğitimini ise İspanya’nın Madrid şehrinde almıştır.

Korhan Taviloğlu ile yapmış olduğumuz röportaj:
Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Nasılsınız, iyi misiniz?
Teşekkürler, umarım sizler de iyisinizdir.
    Bize kendinizden bahseder misiniz?
1980 yılında Robert Koleji ve 1986 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 1991 yılında Genel Cerrahi Uzmanı, 1996 yılında Genel Cerrahi doçenti, 2002 yılında Genel Cerrahi Profesörü unvanını aldım. 1987-2009 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi’nde, 2003-2008 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu’nda, 2008-2012 yılları arasında Florence Nightingale Sağlık Grubu’nda görev yaptım. 2012 yılından beri kendi muayenehanemde hastalarıma hizmet vermekteyim.
  Vaktinizi oldukça iyi değerlendirmişsiniz. Peki hocam size göre hekimlik nedir? Neden hekim olmayı seçtiniz?
Bence hekimlik, insanlara gereksinimleri olduğunda, bozulan sağlıklarının düzeltilmesine olanaklar ölçüsünde, en iyi şekilde aracı olmaktır. Tıp, kişileri sağlık sorunlarından korumaya olanak sağlayan ve kimi durumlarda hekimlere hastalarına ailelerinden bile yakın olma olanağı sağlayan bir bilim dalıdır.
    Yoğun olmanıza rağmen işinizden memnunsunuz. Peki bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?
Rahmetli dedem ülkemizin ilk Genel Cerrah’larından birisi olduğu için Tıp Fakültesi’ne cerrah olma amacı ile girdim. Koşullar, bu amacıma ulaşmama olanak sağladığı için şanslı sayılırım.
  Sizce hekim olmak için bir insanın hangi vasıflara sahip olması gerekir? Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?
Hekim olmak için sabırlı, çalışkan ve istikrarlı olmak büyük avantaj sağlar. Hekimin sürekli olarak güncel gelişmeleri ve teknolojileri takip etmesi ve yeni koşullara uyum sağlayabilmesi gerekir.
  Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?
28 yıllık meslek yaşantımda her hastamın iyileşmesi sonrası, mutlu ve güzel anılarım oluşmuştur, bu nedenle birini diğerinden ayırmam pek mümkün değil açıkçası.
  Bize alanınızda yaptığınız çalışmalardan biraz söz eder misiniz?
Ben Genel Cerrahi Uzmanlık dalında bağırsak ve makat hastalıkları (kolorektal cerrahi, proktoloji) ile uğraşmakta ve bu alandaki tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştirmekteyim. Ana ilgi konularım: basur (hemoroid), makat çatlağı (anal fissür), makat fistülü, kıl dönmesi, lazer tedavisi, kabızlık, bağırsak sarkması, kolonoskopi, gastroskopi, anal manometri, anal biofeedback, laparoskopik cerrahi, makat sarkması, robotik cerrahi, gaz ve dışkı kaçırma gibi sorunlardır.
  Gördüğümüz kadarıyla yoğun bir doktorsunuz, tedavi için başka şehirlerden gelen hastalarınız oluyor mu? Şayet oluyor ise, bu hastaların tedavilerini ve sonrasındaki takiplerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?
Hastalarımın % 30’u il dışı ve % 10’u ise yurt dışından gelmekte. Bu hastalar için önceden randevu organizasyonu yapıldığı için tanı ve tedavilerini İstanbul’da yaşayan hastalara kıyasla çok daha seri bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ameliyat sonrasında ise ekibimiz tarafından düzenli aralıklarla telefon ve kontrol muayeneleri ile takiplerini gerçekleştirmekteyiz.
  Peki hocam, verdiğiniz değerli bilgiler için, güzel sohbetiniz ve bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak hastalara yönelik tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız?
Hastalara yönelik en önemli tavsiyem, sorunları ciddi hastalık aşamasına gelmeden, yakınmalar ortaya çıktığında hekime başvurmalarıdır. Bu arada hekim seçimi, tedavinin başarısı açısından önem taşır ve konuya özel çalışan hekime başvurulması durumunda, tedavi başarısının da artacağı bilinmelidir. Önemli olan, tedavi edici hekimlik hizmeti yerine, koruyucu hekimlik hizmeti almaktır. Genelde gözlemimiz, hastaların sıklıkla utanma duygusu nedeni ile hekime geç başvurdukları ve bu nedenle tanı ve tedavide gecikmeler olduğudur. Tedavide başarı için, hekimden çekinmeden başvurmanın önemini bir kez daha vurgulamak isterim.
Prof. Dr. Korhan Taviloğlu

Uyguladığı Teşhis/Tanı Yöntemleri:
Endoskopi
Anal Manometri
Gastroskopi
Kolonoskopi

Mezun olunan okullar

 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1986
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - Uzmanlık, 1991
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - Doçentlik Ünvanı, 1996
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - Profesörlük Ünvanı, 2002
 • Baylor College of Medicine, Houston, ABD, 1992 - 1993
daha fazla

Deneyimler

 • İstanbul Tıp Fakültesi, Prof. Dr., 4.1987-3.2009
 • Florence Nightingale Hastanesi, Prof. Dr., 11.2008-3.2012
 • Acıbadem Hastanesi, Prof. Dr., 7.2003-10.2008

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  Yıllardır makat çatlağı sıkıntım vardı.Hocam Botoks tedavisi ile bundan kurtulmamı sağladı.Yaklaşık 2 yıl oldu botoks olalı.İyiki varsınız hocam.

 • çok memnunum

  5 seneden beri makat bölgemde memeler, büyük abdest yapma zorluğu, makattan kan gelmesi şikayetlerim olunca Korhan hocaya gittim. Bende ileri basur olduğunu söyledi ve ameliyat yapmayı önerdi. Daha önceden kendisini çok araştırdığım için, hemen kabul ettim. Hoca bana kolonoskopi incelemesi ve çok başarılı bir Longo ameliyatı yaptı. 4-5 gün içinde eski hayatıma dönebildim ve hem büyük abdest sorunum, hem de kanama derdim bitti. Korhan beyin elleri dert görmesin.

 • çok memnunum

  20 yılı aşkın bir süreden beri kabızlığım vardı, bir de üzerine makatta memeleşme, kanama, yanma ve büyük abdest çapında incelme başlayınca aklıma kötü hastalıklar geldi. Birçok dostumun önerisi ile Korhan beye müracaat ettim. Kendisi bende basur ve makat yırtığı buldu. Narkoz ile kolonoskopi yaptı ve bu sırada ameliyata gerek bırakmadan, Botoks iğnesi yaptı ve lazer ile yaktı. Hastanede yatmaya gerek kalmadan, birkaç saat içinde yürüyerek gittim. Yaklaşık iki ay içinde yakınmalarım tamamına yakın geçti, hocama ve ekibine saygılarımla.

 • çok memnunum

  2 sene kuyruk sokumumda şişlik ve akıntı şikayetlerim artık bıkkınlık getirmişti. Dostlarımızın tavsiyesi ile Korhan hocayı bulduk. Kendisi ameliyatsız ve uyuşturularak lazer ile kıl dönmesi tedavisine uygun olduğumu açıkladı. Toplamda 15-20 dakikalık bir işlemle hiç acı duymadan işlemim tamamlandı. Hocamızın ekibi beni 45 dakikaya yakın misafir ettiler ve ardından yürüyerek ayrıldım. İşlemden sonra hafif akıntılar dışında hiçbir değişiklik olmadı, hoca bana sabun ile yıkanmamı tavsiye etti ve pansumana gerek kalmadı. Bu şekilde 2 ay içinde tam olarak iyileştim. Bu zaman süresince hocam ve ekibinin yoğun ilgisi ile karşılaştım, hepsine teşekkür ediyorum

 • çok memnunum

  Altı aydan beri dışkıda kan görmem ve ağrılı dışkılama yapmam nedeni ile çok methini işittiğim Korhan hocama gittiğimde bana basur ve makat yırtığı tanısını koydu. Önce kolonoskopi tahlili yaptı ve sonrasında hem basur, hem de yırtığımı ameliyat ile tedavi etti. Sonuçtan gayet memnunum, titiz takibi ve yoğun ilgisi nedeni ile hocama ve değerli ekibine teşekkür ediyorum. Saygılarımla, 30 Ağustos, 2014, İstanbul

 • çok memnunum

  6 aylık hamile iken makattan yoğun kanamalarım başladı. Doğum doktoruma gittiğimde, sorunumun muhtemel hemoroid olacağını söyledi, ancak Korhan hocanın mutlaka muayene etmesini tavsiye etti. Korhan hoca detaylı bir muayene yaptıktan sonra bende hemoroid olmadığını ve bunun bir bağırsak kanaması olduğunu ve muhtemelen bende kolit hastalığı olabileceğini söyledi. Hakikaten yaptığı sigmoidoskopi incelemesi ile barsaktan parçalar aldı ve bana ‘’ülseratif kolit’’ teşhisini koydu ve tedavimin başlamasını sağladı. Ne yalan söyleyeyim hamile olduğum için önce bebeğim için çok endişe ettim, ama kendi sağlığım için de endişe duydum, çünkü çevremden bu inceleme sırasında barsak delinmesi olabildiğini işitmiştim. Bana ve bebeğime hiçbir sorun yaşatmadan sağlığıma kavuşturan Korhan hocama sonsuz teşekkürlerimle. 29 Ağustos, 2014, İstanbul

 • çok memnunum

  Benim basur maceram 2002 yılında başladı ve rahatsızlığım şiddetlenip, acılarım çok artınca dostların tavsiyesi ile ünlü bir cerraha gittim ve muayenehanesinde bana ne olduğunu söylemediği bir şeyler yaptı, yakınmalarımın bir iki günde geçeceğini söylemesine rağmen üç aya yakın dayanılmaz sancılar çektim. Bundan sonra da doktor korkusu geldi ve uzun yıllar doktora gitmedim. Bir yıl önce cerrah olan eski bir arkadaşıma konuyu danıştım ve bana sarkmış basurlarım için ‘’Longo tekniği’’ önerdi ve bende ameliyatı kısa bir süre sonra oldum. Ancak, ameliyattan sonra makattaki sarkma pek azalmadığı gibi, kanamalarım arttı ve dışkılama sonrasında elimle içeri itmezsem sürekli barsağım dışarıda kalıyordu. Bunun üzerine cerrah arkadaşım bu ameliyatın yetersiz olduğunu ve bir ameliyat daha yapmak gerektiğini anlattı. Baktım ki bu iş böyle olmayacak, uzun araştırmalar sonucunda konusunda uzman olduğunu öğrendiğim Korhan hocaya başvurdum. Korhan hocam bunun basit bir hemoroid sarkması değil, ‘’makat sarkması’’ olduğunu ve ‘’tıkayıcı tipte dışkılama’’ sorunu olduğunu söyledi ve ‘’STARR ameliyatını’’ önerdi. Bende bir ay kadar önce Korhan hocama bu ameliyatı oldum. Bir yıl önceki ameliyattan sonra olduğu gibi makatın dışarı çıkması bitti ve kanamalarım tamamen durdu. Hocamın önerileri ile deniz banyosu yapıyorum ve bunun bana çok iyi geldiğini keşfettim. Hocamın ellerine sağlık. 19 Temmuz, 2014, Zonguldak

 • çok memnunum

  Öncelikle, Korhan hocama kocaman bir teşekkür borçluyum. Birincisi benim teşhisimi koyduğu ve en kısa zamanda tedavime başlanılmasını sağladığı için, ikincisi ise bu çok kötü süreçte çok olgun ve babacan bir tavır izlediği için. Benim sıkıntım makatta şiddetli sancılar ile başladı. Bunun üzerine internetten yaptığımız araştırmalar ile iğne tedavisi ile makat ağrısını düzelten bir doktora randevu alıp gittik. Doktor önce beni dinledi ve ardından Proktoloji konusunda en uzman kişilerin başında olduğunu ve sorunu kolayca çözebileceğini söyledi. Muayenede parmağını makata sokması ile birlikte dayanılmaz bi acı hissettim ve avazım çıktığı kadar bağırdığımı hatırlıyorum. Doktor bana bir kağıt parçasına ‘’rektumda kitle’’ yazdı ve ‘’kendine bağırsak konusunda uzman bir doktor bul ki bu sorunu çözsün dedi. Ben şaşkın bir vaziyette sokakta buldum kendimi. Çevremde yaptığım araştırmalar neticesinde Korhan hocaya ulaştım. Kendisi, öncelikle beni uzun uzun ve sözümü hiç kesmeden dikkatle dinledi, ardından hiç acı vermeden muayene etti. Sonrasında çok uzun ve detaylı açıklamalar yaptı. Önce hocanın ekibi beni MR ve PET’e soktu. Ardından, hoca kendisi beni uyutarak kolonoskopimi yaptı ve bağırsaktan parçalar aldı. Birkaç gün sonra, parça sonuçları çıkınca, hoca kendi kliniğinde bana bende bulduğu ‘’rektum kanseri’’ nedeni ile tekrar uzun uzun açıklamalar yaptı ve ışın tedavisi ile ilaç tedavisi verileceğini anlattı ve yine ekibinden bir doktora yönlendirdi. Şimdi tedavime başlandı ve bunu tamamlayıp ameliyat için hocama gideceğim. Korhan hocanın ilgi ve alakasından çok memnun kaldım, nice hastalara aynı şekilde şifa dağıtmasını dilerim. 31 Temmuz, 2014, İstanbul

 • çok memnunum

  İki yıl önce ‘’makat yırtığım’’ için çok sayıda yakınımı tedavi eden Korhan hocaya gittim ve ‘’Botoks tedavisi’’ yaptırdım. Birkaç aydan beri aynı yakınmalar tekrarlayınca yine Korhan hocanın yolunu tuttum. Muayene sonrasında makatta yine yırtılma buldu ve bu defa ben iğne yapmasını talep ettim. Halen üç haftam doldu ve nerede ise yakınmam düzeldi diyebilirim. Hocama Allah kuvvet versin. 06 Ağustos, 2014, İstanbul

 • çok memnunum

  Bir yıl kadar önce bende büyük abdest sorunu başladı. Her sabah tuvalete gitmek benim için adeta bir kabusa dönüştü. Dışkılama ihtiyacımı giderdikten sonra adeta ‘’cam kesiği’’ gibi bir his oluşuyor ve ağrısı yaklaşık 3-4 saat kadar sürüyordu. Yaşadığım ilde bir cerraha muayene oldum ve ‘’makat yırtığı’’ teşhisi koydu ve kremler, barsak şurubu, oturma banyosu filan verdi. Ne dedi ise yaptım, ancak 3 hafta sonra kontrole gittiğimde hiçbir fark olmayınca bana ‘’tek çare ameliyat’’ dedi. Bende internete girip araştırma yaptığımda, ameliyatta makat sinirinin kesildiğini ve bazı hastalarda altına kaçırma olduğunu okuyunca dehşete kapıldım. Yakın çevremdeki dostlarıma konuyu açınca nerede ise tümü bana Korhan hocaya gitmemi salık verdiler. Bende Korhan beye randevu alıp gittiğimde bana muayenesi sonucunda, çok detaylı açıklama yaptı ve aşırı güven verdi. Sorunumun ‘’Botoks iğnesi’’ ile büyük ölçüde çözüme kavuşabileceğini ve tedavi başarılı olmazsa son çare olarak ameliyat yapılabileceğini açıkladı. Aynı gün Botoks iğnesini yaptırdım ve üzerinden yaklaşık 2 ay geçti, nerede ise eski sağlığıma kavuştum. Artık tuvalete korkmadan gidebiliyorum ve ‘’akşam acaba ne yesem?’’ endişesini yaşamıyorum. Hocama ve güler yüzlü ekibine teşekkür ve sevgilerimle.

 • çok memnunum

  Yaklaşık 10 yıldan beri dışkılama sonrasında yırtılma şeklinde 1-2 saat süren bir ağrı ve çok az kanama yakınmam mevcuttu. 5 sene önce bana ‘’makat çatlağı’’ teşhisi konuldu ve acil ameliyat önerildi, ancak ben bir dostumdan ameliyat sonrasında alta kaçırma olabildiğini işittiğim için hep ameliyattan kaçtım. Denemediğim merhem, fitil, ilaç, şurup veya kocakarı ilacı kalmadı diyebilirim. En son olarak internette makat çatlağına kesin çözüm diye satılan bitkisel ilaçtan üç kutu kullandım, ancak hiçbirinin derdime derman olmadığını gördüm. Geçen sene Korhan beye gittiğimde, kendisi bende aşırı makat spazmı olduğunu belirtip ameliyat önerdi. Bende hocaya Botoks konusunda çok ısrar ettim ve kendisi Botoks’un benim durumda pek faydalı olmayacağını ve bu nedenle ameliyat önerdiğini açıkladı, buna karşın beni kırmayarak Botoks tedavimi yaptı. Botoks iğnesiyle, bir ay kadar rahat ettim, ancak sonrasında Korhan hocanın önermiş olduğu diyeti bozunca yine ‘’büyük abdest sonrasında ‘’jilet kesiği hissi’’ geri geldi. Botoks iğnesinden 6 ay sonra cesaretimi toplayarak Korhan hocaya ameliyat olmaya karar verdim. Korhan hoca ameliyat gecesinde hastanede yatacağımı ve 4-5 gün içinde işime başlayabileceğimi anlattı. Ameliyat sabahı hocamın ekibi güler yüzle beni karşıladı ve ardından Korhan hoca geldi ve önce uyutarak kolonoskopi ve ardından ‘’makat çatlağı ameliyatı’’ yaptı. Ertesi gün hastaneden kolaylıkla taburcu oldum. O anda kafamdaki tek endişe, ilk büyük abdest sonrasında ne kadar ağrı çekeceğim konusu idi. Hoca ameliyattan önce, bağırsak temizleme ilacı verdiğinden, dediği gibi abdestimi ameliyattan tam iki gün sonra yaptım, ancak ne ağrı ne de sancı kabusum olmadığı gördüm. Bu inanılmaz değişim, ameliyat öncesinde adeta sıfıra inmiş moralimi nasıl düzeltti anlatamam. Ameliyattan üç gün sonra sorun olmadığını görünce işe başlama kararı aldım. Ameliyatımın üzerinden bugün bir ayı biraz geçti ve inanın yeniden doğmuş gibiyim ve ‘’makat çatlağı’’ derdi olanların Korhan hocaya mutlak bir kere danışmalarını öneririm.

 • çok memnunum

  Ailemizde barsak kanseri olması, kansızlık sorunumun olması ve bende 60 yaşına yaklaştığım için bana birçok doktor tarafından gastroskopi ile kolonoskopi önerildi. Ancak, ben canım yanacağı ve barsağımda delinme olabileceği endişesi ile yıllardan beri bu tetkikleri sürekli erteledim. Sonuçta cesaretimi toplayarak, ailemizdeki birçok kişinin ameliyat ve endoskopilerini sorunsuz olarak yapmış olan Korhan hocanın kapısını çaldım. Hocam endoskopinin artık sorun olmadığını ve uyutularak, hiç ağrı duymadan bu işin yapılabildiğini anlatınca rahatladım ve gerekli hazırlıklar sonrasında Korhan hoca hem gastroskopi, hem de kolonoskopi tetkikimi sorunsuz gerçekleştirdi ve barsağımdan da hiç soruna yol açmadan polip aldı ve böylelikle beni kanser riskinden kurtardı. Hocama ve ekibine müteşekkirim

 • çok memnunum

  Benim fistül belam tam 1.5 sene önce başladı. Makatta ceviz gibi bir yumru oldu ve inanılmaz bir ağrı yaptı. Aynı gün adeta sıtma tutmuş gibi bir titreme aldı beni. Hemen yakında bir devlet hastanesine gittim ve acil doktoru bana ‘’makat apsesi’’ olduğunu söyledi ve Genel Cerrah’ı çağırdı. Cerrah muayene ettiğinde bana bu apseyi yararak boşaltması gerektiğini söylediğinde, ‘’hocam gerekirse acil serviste boşalt, ancak beni bu dertten kurtar’’ dediğimi çok iyi hatırlıyorum. Neyse o gün cerrah yardı, cerahatı akıttı, ancak yaşadığım ağrıyı size tarif edemem. Doktor cerahat bölgesine bir hortum taktı ve beni yolladı, bir hafta kadar pansumana gittim ve sonra yaradaki hortumu aldı ve ‘’tamamdır, artık seni bu dertten kurtardık’’ deyince dünyalar benim oldu. Ancak, 10 gün içinde makattan bir akıntı başladı ve tekrar aynı doktora gittiğimde ‘’olur böyle şeyler, takma kafana’’ dedi. 1 ay sonra akıntı kesilmeyince bir daha gittim, bu defa ‘’sende apse makat fistülüne çevirmiş, ameliyat lazım, ancak yaparsak abdestini tutamayabilirsin’’ dedi. Bende uzun saatler oturmayı gerektiren bir işim olduğundan, tabii ki bu durumda ameliyata yanaşmadım ve 1.5 seneye yakın bu şekilde nerede ise bez bağlayarak yaşadım. Sonra bir ahbabımla sohbet ederken, Korhan hocaya ‘’makat fistülü ameliyatı’’ olduğunu anlattı ve ‘’sen ne uğraşıyorsun, git Korhan hocaya halletsin derdini, bunlar zor işler değil’’ deyince kafam karıştı. Bir yandan diğer doktor abdestini tutamazsın diyor, bir yandan bu hababım çözümünün zor olmadığını söylüyor ve başladım internetten, çevremden araştırmaya ve baktım ki tüm yollar Korhan hocaya çıkıyor. Cesaretimi toplayarak hocaya randevu aldım ve gittiğimde bazı tetkikler gerektiğini ve bunun çözülebileceğini açıkladı ve açıklamasında bana inanılmaz güven verdi. Tetkikler sonrasında bana derdimin ‘’makat fistülü’’ olduğunu ve bu sorunun ‘’lazer ameliyatı’’ ile çözülebileceğini söyledi. Bende hiç tereddüt etmeden kabul ettim, zira o kadar detaylı anlattı ki sorunu mu bana, bu defa olacağını aklım kesti. İnanın önemsenmeyecek düzeyde bir acı ile ameliyatım sonlandı ve sonrasında ise, kısa bir süre biraz akıntılar oldu ve oturma banyoları ile bu da bitti, hocamın önerdiği gibi havuza girdim, bu çok iyi geldi ve bugün yeniden doğmuş gibi hissediyorum kendimi. Hocamdan Allah razı olsun.

 • çok memnunum

  Korhan hocam bağırsağımdan ‘’kolonoskopi’’ ile 3 tene polip aldı ve ‘’gastroskopi’’ analizimi yaptı. Ayrıca, ‘’babasılımı (basur) bağladı’’. Mene heçbir şey hissetirmeyen değerli hocamıza saygılarımla. Dermanı onda buldum. Bakü, Azerbaycan, 12 Mayıs, 2014.

 • çok memnunum

  Uzun zamandan beri şiddetli makat ağrıları ve dışkılama zorluğu sorunum nedeni ile çeşitli testlerden sonra bana ‘’anismus’’ tanısı koyan Korhan hocam Botoks enjeksiyonları ile beni bu dertten kurtardı, Allah ondan razı olsun.

 • çok memnunum

  2013 mart ayinda fissür olduğumu anladim,Ancak utandigim icin ancak eylülde doktora gittim.Doktorum olan Korhan beyin muayenehanesinde güleryüzle karşılandım. O gün botox iğnesi oldum.Ancak %95 etkili olan bu tedaviden ben cevap alamadım. Korhan bey bana ikinci iğneyi yapmayalim.ameliyat yapalım denesine rağmen ben korktuğum için ikinci iğneyi istedim.Bu igneden sonra 2 ay kadar tamamen iyilestim.Ancak tekrarladı ve 3 ay sonra ağrılar dayanılmaz bir hal aldı. Bu arada Korhan Beye hiç gitmemistim.Ağrılar dayanılmaz hal aldığında Korhan Beye gittim. Beni görünce hemen ağrıları dindirmek için serum baglatti ve aynı gün hastaneye yatırdılar. Önce MR çekildi ve kolonoskopi yapıldı. Temiz çıkınca da ameliyata alındım. İnanılmaz ilgi ve güleryüz gördüm. Korhan Beyin asistanı Özgür. Bey sağolsun hep yanımdaydı. Ameliyat olalı bugün 16.günüm. şimdi daha önce Korhan Beyi dinleyip ameliyat olmadığım için çok pişmanım. Allah Korhan beyden razı olsun kendisine ve ekibine çok teşekkür ederim. Ameliyat sonrasi 1 hafta kadar hafif ağrım oldu,10 gün kadar hafif kan sızdı. Şu anda Allaha şükür çok iyiyim.Ancak beslenmeye mutlaka dikkat edilmeli ve bol su icilmeli.Bu ızdırabı, dayanılmaz ağrıları çekenlere tavsiyem,ameliyattan korkmayın mutlaka ameliyat olun.Ama basit gibi görünen fakat çok önemli olan bu ameliyatı yaptiracaginiz doktorunuzu iyi seçmelisiniz. Ben buradan tekrar Korhan Beye teşekkürlerimi gönderiyorum , sağolsun, var olsun,Allah razı olsun. .

 • çok memnunum

  korhan hocamla tanısalıı kısa bir zaman oldu allah razı olsun beni kurtardı.. bilinçsizce yapılmış bir hemoroid ameliyatı sonrası dünya bana zindan olmustu... bu sağlık rahat konusma gereği duyuyorum ...bilinçsiz hemeoroid ameliyatından sonra makat darlığı gelişti tuvaletlerde saatler geciodu ve bunun psikolojisi bambaslkai hiç düzelemiceğim zannettim taki korhan hocamla tanısana kadar...gerekli bütün testlerini yaptı sunu anladım çok sağlamcı bi doktor bu güven yetio zaten ekibi mükemmel insanlar sorularla boğdum hepsini ama özveriyle bıkmadan cvplar verdiler...nese gelelim düzelmeme testlerden sonra ameliyat olcağım kesinleşti güzel bir hastahanede ameliyatımı gerceklestirdi...ve en önemlisi hocamla tanısmadan önce 3 doktor gezdim hiçbiri sorunu anlamamıstı nor mal deyip gecti...ameliyatımın 15. günü hocam kutsal bir doktordur ufak tefek agrılarım oldu ama netice eskisindende iyiiyim suan...ekibi 10 numara hasta sorunu cözme 10 numara...hergecen gün dahada iiyileşiyorum baska yerlerde zamanınızı ve paranıızı gercekten bosa harcamayın özelliklede sağlığınızı... hocama ve ekibine sunu diyorum ADAMSINIZ...

 • çok memnunum

  MAKAT SİĞİLİ VEYA ETLERİ korhan hocamla ocak 2014 te tanışma fırsatım oldu. bende makatımda sigiller yani et beni vardı ilk başta korkmuştum hastalıkmı bulaştı diye tuvalet klozetinden bile bulaşabildiğini hocamız söyledi düşünsenize dışarda tuvalet ihtiyacınız olduğunda tuvalete gidiyorsunuz benimde muytamelene ordan bulaştı. Korhan hocam makat siğillerimi 3 ayrı seansta LAZER tedavisi ile yok etti lazer tedavisinin ağrı ve sızısıyla karşılaşmadım hocamın yanına kontrole geldiğim esnada yaptırıp işime dönebiliyordum. Şimdi çok şükür sağlığıma kavuştum hocamı tanımadan önce bir kaç doktora gitmiştim ama istediğim sonuçları alamamıştım çok şükür kabus gibi günlerimden korhan hoca sayesinde kurluldum, Burdan makat siğili KONDİOM diyo hocam olan herkeze bu hastalığın utanılacak bir yönü yok herkez hocama gönül rahatlığıyla gelebilir.

 • çok memnunum

  ben korhan hocamla ocak 2014 yılında tanıştım bu sitedende bir doktor araştırması çok kıymetli hocamın kendisini görünce yorum yazmadan çıkmak istemedim benim basurum vardı muyene oldum kliniğinde lazer ile basurum yaktı. aynı gün işimde bile çalışma imkanım oldu hocama ekibine çok teşekür ediyorum.

 • çok memnunum

  Burdan tüm MAKAT FİZTÜLÜ olan hastalara önemle duyurulur. Ben 2013 yılında makat fistülü şikayeti ile izmi lazım değil bir doktora gittim hemen benim makat fistülünüz var dedi ve beni ameliyat etti hastanede ağrılarım yüzünden 3 ünde ancak taburcu olabildim, doktor bana 1 ayda iyleşeceğimi söyledi malsef yıl 2014 evet ben iyleştim ama rabbim bana Prof dr Korhan Taviloğlunu çıkardığı için iyleştim korhan hocama nisan ayında internet sitesinden ulaştım kendisine korkarak gittim çünkü ilk tecrübem bana bunu yaşattı. hocam komplike bir fistülümü muayene esnasında tespit etti ve bir MR ile kanıtladı. Kendisi bu fistülü lazer tedavisi ile yapabileceğini dile getirdi ve hocamın engin tecrübelerini inanarak LAZER İLE FİSTÜL ameliyat oldum diğer doktorla aradaki farkları söylüyorum a) hastanede 1 gün yattım. , b) Lazerle fistül ameliyatının nekadar etkili olduğunu ve bunun işin ehlinin yapması gerektiğini öğrendim c) Ağrım sızım olmadı d) 5 günde iş başı yaptım 5 günlük dinlenme sürecimde bile dışarda arkadaşlarımla gezme fırsatı buldum d) ve şuan sağlığıma kavuştum bu yazımı okuyan tüm makat problemi yaşayan hastalara bakın tek adres hoveriyorm size prof dr KORHAN TAVİLOĞLU .hocam size ve kibinize sonsuz teşekürler.

 • çok memnunum

  Üç aydan beri dışkılamadan yaklaşık bir saat sonra başlayan makatta yırtılma hissi vardı. İki sene önce aynı yakınmalar ile başvurduğum Korhan hoca beni Botoks iğnesi ile iyileştirdiği için tereddüt etmeden tekrar hocaya başvurdum ve aynı teşhis ile Botoks iğnesi yaptı ve 6 hafta içinde bu dertten kurtuldum. Ellerine sağlık hocam.

 • çok memnunum

  Makattan akıntılarım başlayınca gittiğim cerrah durumumu makat fistülü olarak teşhis etti ve keserek ameliyat edeceğini söyleyince konuyu netten araştırdım ve çok sayıda dışkı tutma sorunu olan hasta ile karşılaştım. Daha sonra Korhan kocama gittim ve sorunsuz bir ‘’lazer fistül ameliyatı’’ ile yaklaşık bir ay içinde beni sağlığıma kavuşturdu. Ameliyat sonrasındaki yakın ilgisi ve dostluğu nedeni ile tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla..

 • çok memnunum

  Bir basur deyip geçmemek gerek, 7 yıl önce basur ameliyatı oldum ve sonrası hiç iyi gitmedi ve o zamandan beri büyük abdest yaparken zorlanma ve sürekli makat ağrısı çekmekte idim. Dostların tavsiyesi ile Korhan hocaya başvurdum ve hoca bana o güne kadar basur sandığım derdimin makatta fazla kasılma olduğu teşhisini koydu. Makat kası gücünü ölçtü ve sonuçta bana ‘’sende anismus var’’ dedi. Birer ay ara ile toplam üç adet Botoks iğnesi yapıp makat bölgesi sinirlerini felç etti ve şu anda ağrım tama yakın yok oldu. Hafif bir sızlama oluyor bazen, ancak bunun da yakında kaybolacağını hissediyorum. Korhan hocamın ellerine sağlık, bu vesile ile minnet dugularımı iletmek isterim.

 • çok memnunum

  Üç aydan beri dışkılamadan yaklaşık bir saat sonra başlayan makatta yırtılma hissi vardı. İki sene önce aynı yakınmalar ile başvurduğum.Korhan hoca beni Botoks iğnesi ile iyileştirdiği için tereddüt etmeden tekrar hocaya başvurdum ve aynı teşhis ile Botoks iğnesi yaptı ve 6 hafta içinde bu dertten kurtuldum. Ellerine sağlık hocam. Saygılarımla.

 • çok memnunum

  İki hafta önce şiddetli makat ağrısı ile başvurduğum Korhan bey bana pıhtılaşmış basur teşhisi koydu ve basit bir uyuşturma ile ameliyata gerek bırakmadan pıhtıyı temizledi ve beni dayanılmaz acılardan kısa sürede kurtardı. Korhan beye teşekkürlerimle

 • çok memnunum

  İlk önce Korhan hocam ve ekibine teşekür ediyorum; Benim makat çatlağım yani anal fissürüm vardı bir çok doktora gitmeme rağmen gittiğim doktorlar direk ameliyat olmamı önerdiler ben bu konuda çok hassasım ameliyat istemiyordum hocamla tanıştıktan sonra ve özellikle proktoloji ve kolorektal konusunda gerçekten işinin ehli olduğunu anladım bana muayene esnasındada 45 dk 1 saat vakit ayırdığı için çok teşekür ediyorum genelde gittiğim diğer doktorlardan aydınlatıcı ve hastanın dilinden konuşan böyle bir hizmet alamadım ve memnun kalmadığımdan internetten korhan hocamı buldum bana makat çatlağım yani anal fissürüm için botox tedavisinden bahsetti ve yaptırdım botox uygulaması insanın koluna bir iğne yaptırmak gibi bir şey muayeneye geldiğim gün yaptırdım ve ve mujhteşem sonuç aldım şuan kabus gibi tuvalet günlerim bitti Hocam sizden ALLAH razı olsun ve ekibinize çok çok teşekürler

 • çok memnunum

  Bu güne kadar tanıdığım en mükemmel bir cerrah.Yaklaşımı ve olayın ortaya çıkarılması konusunda titizliği ve mükemmel bir ameliyat tekniği sayesinde sağlığıma kavuştum.Laser yöntemi ile bu ameliyatları çok daha iyi bir şekilde gerçekleştiriyor

 • çok memnunum

  Benim kalın bağırsağımda polip vardı. Korhan hoca sağolsun çok başarılı bir ameliyat ile beni bu dertten kurtardı, kendisini tüm yakınlarımada tavsiye ediyorum. Bence çok başarılı bir cerrah.

Bu doktoru değerlendirin ve sebebini belirtin

Hasta soruları

Soru sorun

Sorunuz (isminiz gözükmeden) doktorun profilinde yayınlanacak

Benzer uzmanlara göz at: Mirhan Tosun - Genel Cerrahi, Yunus Emre Altuntaş - Genel Cerrahi, Mehmet Emin Uludağ - Genel Cerrahi, Yasemin Giles Şenyürek - Genel Cerrahi, Namık Emal Kurt - Genel Cerrahi, Ebru Davran Vermeıren - Genel Cerrahi, Mehmet Gözütok - Genel Cerrahi, Gökhan Dedeoğlu - Genel Cerrahi, Nejdet Bildik - Genel Cerrahi, Metin Turfan - Genel Cerrahi, Hilal Ünal - Genel Cerrahi, Şahap Tümerdem - Genel Cerrahi, Ahmet Bayramer - Genel Cerrahi, Süleyman Demiryas - Genel Cerrahi, Yıltan Deveci - Genel Cerrahi, Hasan Bektaş - Genel Cerrahi, Osman Aktaş - Genel Cerrahi, Erhan Tuncay - Genel Cerrahi, Hasan Aren - Genel Cerrahi, Mahmut Sertan Kapaklı - Genel Cerrahi