Bilgileri düzenle Randevu al

Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi kadrosunda 6 adet çocuk alerjisi uzmanı, 11 adet çocuk cerrahisi uzmanı, 6 adet çocuk endokrinolojisi uzmanı, 5 adet çocuk enfeksiyon hastalıklar... daha fazla

Kuruluştaki doktorlar

En yakın kuruluşlar

Hakkımızda

Hakkımızda

Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi kadrosunda 6 adet çocuk alerjisi uzmanı, 11 adet çocuk cerrahisi uzmanı, 6 adet çocuk endokrinolojisi uzmanı, 5 adet çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanı, 6 adet çocuk gastroloji hepatoloji ve beslenme uzmanı, 1 adet çocuk genetik hastalıkları uzmanı, 5 adet çocuk göğüs hastalıkları uzmanı, 9 adet çocuk hematolojisi uzmanı, 3 adet çocuk ımmünolojisi uzmanı, 8 adet çocuk kardiyolojisi uzmanı, 6 adet çocuk metabolizma hastalıkarı uzmanı, 8 adet çocuk nefrolojisi uzmanı, 10 adet çocuk nörolojisi uzmanı, 1 adet çocuk onkolojisi uzmanı, 12 adet çocuk psikiyatrisi uzmanı, 1 adet çocuk romatolojisi uzmanı, 64 adet çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 adet kalp ve damar cerrahisi uzmanı, 6 adet neonatoloji uzmanı, 7 adet tıbbi genetik uzmanı, 1 adet tıbbi mikrobiyoloji uzmanı, 1 adet tıbbi patoloji uzmanı, bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Ankara ilinde Samanpazarı Altındağ adresinde bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi bünyesinde bulunan bir doktordan randevu almak için 3123055000 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Tıbbi tesis tipi

Adres bilgisi

Bu klinikteki doktorlar hakkındaki görüşler

 • Can Ömer Kalaycı

  Çocuk Alerjisi, Prof. Dr.

  • çok memnunum

   Oğlum Utku Can şu an 5 yaşında.9.ayda başlayan kontrol altına alınamayan astım atakları vardı.Her ay hafif soğuk alğınlığı belirtileri ile başlayan,nefes darlığı ve morarmayla devam eden ve hastanede an az bir hafta yatışla sonuçlanan ataklar.Ömer hocamıza ilk gittiğimizde o kadar umutsuz ve endişeliydik ki,her ay aynı döngüyü yaşadığımızdan en küçük bir hapşırma bile bizi korkutmaya yetiyordu.Kullanılan poşet poşet ilaçlar,sürekli alınan antibiotikler. Herşey hocamıza gittikten sonra değişmeye başladı.En başta ilaçlarımız yavaş yavaş hayatımızdan çıkmaya başladı.Sonrasında ataklarımızın arası açıldı ve hocamıza ilk gittiğimiz günden bu yana hastanede hiç yatmadık.Şu an Utku hiç bir ilaç kullanmıyor. Geldiğimiz noktaya inanamıyorum gerçekten. Hocamızın yaptığı fedakarlıkları asla unutamam.Gece uykusunu kaç kez bölmüşümdür telefonla,hastanede çalışırken yanına gittiğimizde öğle yemeklerini yemediği çok olmuştur hocamızın. Sağolsun o kadar ilgilidir ki sizin aramanızı beklemez,bazen kendi arar çocuğunuzun durumunu öğrenmek için.Hatta beni bile tedavi etti farkında olmadan :) Panik atak başlangıcım vardı,oğlumun rahatsızlarından dolayı oluşan.Ama oda kalmadı.Şehir değiştirmeyi bile düşündük.Hocam sayesinde ona da gerek kalmadı.Hayatımızın miladı diyebilirim Ömer hoca ile tanışmamız. İyi ki tavsiye etmiş sizi tanıdığımız,iyi ki girdiniz hayatımıza hocam.

  • çok memnunum

   3 Yaşındaki kızım ve 12 yaşındaki oğlumu yaklaşık 3 yıldır Eskişehir'den Ankara'ya Dr. Ömer Bey'e götürüyorum. İyi ki Ömer Bey'e götürmüşüm çocuklarımı. Bir anne olarak hayatımda verdiğim en önemli karar oldu. Mesafenin hiç önemi olmadı. Gece gündüz demeden her telefonuma yanıt veren Dr. Bey uzakta da olsa her seferinde onları tedavi etti. Başka hiçbir doktora ihtiyaç duymadım. Kızım şanslıydı ama oğlum küçükken de keşke Ömer Bey'i tanımış olsaydım. Her atağında yıllardır kutu kutu antibiyotik kullandık. 3 yıldır ne kızım için ne oğlum için hiç antibiyotik kullanmadık. Oğlum çok rahatladı. Neredeyse hiç şikayeti kalmadı. Ömer Bey'e çok güveniyorum. Minnettarım ve sonsuz teşekkür ediyorum.

  Bu doktor hakkındaki tüm görüşlere (38) göz at

 • Şevkiye Selin Elmas Aytaç

  Çocuk Hematolojisi, Uzm.Dr.

 • Hayati Sınır

  Çocuk Psikiyatrisi, Ass.Dr.

 • Elmas Nazlı Gönç

  Çocuk Endokrinolojisi, Doç.Dr.

  • çok memnunum

   doktorumuzdan çok memnunduk fakat yeni çıkan yasadan dolayı bir daha çocuğuma bakamayacağını söyledi.bu yüzden madur durumdayız.çünkü 3-4 yıldır kızımın hastalığını nazlı hanım takip ediyordu.şu anda ortada kalmış gibi hissediyoruz.çok kaygılıyız ve üzgünüz.

 • Aysel Yüce

  Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji Ve Beslenme, Prof. Dr.

  • çok memnunum

   gerçek bir hanımefendi olan profesör aysel yüce hiçbir ihtimali gözden kaçımayarak araştıran, kendisine telefonla ulaşılabilen, çok ilgili, alanına son derece hakim, şefkatli bir hekimdir.hastanede çalışma arkadaşlarıyla diyaloğu ve bu diyaloğu hastaları için kullanmaktan çekinmemesi hastasını sahiplenip takip etmesi her türlü takdire şayandır.kendisi bizi 6 ay kadar yormuştur araştırarak, ama şimdi bakıyorum geçmişe hepsine değermiş, sağolsun, varolsun iyiki var böyle hekimlerimiz.

 • Hülya Demir

  Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji Ve Beslenme, Doç.Dr.

  • çok memnunum

   hülya hanım da o zamanlar doçentti ve tıpkı aysel hoca gibi hacettepenin yüzakı hocalarından, güler yüzü, ilgisi, mütevazi kişiliği ile hatta ilacımızın o dönemde ankarada kalmaması, ecza depolarında dahi yok satması üzerine harekete geçerek bize abisinin çocuğu için ayırttığı iki ilaçtan birini verecek kadar da cömert, merhametli ve şefkatli on numara bir hekimimiz, ne diyeyim az bile yazdım ama iyi ki var böyle hekimlerimiz.

 • Mualla Çetin

  Çocuk Hematolojisi, Prof. Dr.

  • çok memnunum

   profesör mualla çetin için ne söylesem azdır derler ya hani aynen öyle. mualla hanım gerçek bir hanımefendidir, mütevazi kişiliği, alanına olan hakimiyeti, biz anne babalara ve evladımıza olan eşsiz şefkati, güler yüzü ve sabrı ile gönüllerimizi fethetmiştir.kendisinin özeline dahi gitmediğimiz halde, aralarda sürekli karşısına çıkıp yolundan alıkoyduğumuz halde bir öff bile dememiş, güleryüzü ve şefkatiyle bıkmadan usanmadan bizi dinlemiş, anlamış, anlatmış ve aydınlatmıştır.kendisine Yüce Allahtan herdaim sağlık afiyet, başarı ve mutluluklar diliyorum.iyiki var.hacettepe ne kadar gurur duysa azdır onunla.

 • Turgay Coşkun

  Çocuk Metabolizma Hastalıkları, Prof. Dr.

  • çok memnunum

   Çok muhteşem bir hekim ve hocadır

 • Ceren Günbey

  Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları, Ass.Dr.

  • çok memnunum

   yiğenime şeker tanısı koymuştur,ağlayan yengemi teselli etmiştir,hekımdır ınsandır ALLAH razı olsun,Hacettepe nin niye büyük bir hastane olduğunu göstremiştir

  • çok memnunum

   ALLAH razı olsun,on numara bir kişi,hacettepe o yüzden bir numara böyle konusuna hakim doktorlar yetiştirdiği için

  Bu doktor hakkındaki tüm görüşlere (4) göz at

 • Cıhangül Bayhan

  Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları, Ass.Dr.

  • çok memnunum

   HER HASTANEYE GİTTİĞİMDE İYİ VAR DEDİĞİM NADİR DOKTORLARDAN İYKİ VAR CİHANGÜL HANIM .

  • çok memnunum

   Çocuğumuzun başka hastanelerde anlaşılamayan hastalığını sadece muayene ederek anlaması ve uygun tedaviyi derhal başlatması nedeniyle doktorumuz hanımefendiye müteşekkiriz.

  Bu doktor hakkındaki tüm görüşlere (3) göz at