Eniyihekim.com

Prof. Dr. F. Rüçhan Uslu

Hasta Değerlendirmeleri + Bu Doktora Yorum Yazın
İş bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı emri, talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili hasta tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. Eniyihekim.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.
Doktor hakkında toplam 35 yorum bulunmaktadır.
 • Mehmet SÜREN tarafından:
  Ben kolon kanseri hastası emekli öğretmen Mehmet Süren. Onkoloji bölümü doktorlarından Prof. Dr. Serdar Öztürk'ün sevkiyle bölüm başkanımız Prof. Dr. Rüçhan Uslu ile tam 18 ay önce tanıştım. Gerek ameliyat öncesi gerekse ameliyat sonrası 22 kez görmüş olduğum kemoterapi esnasında hem güler yüzlülüğü hem de hastalarıyla birebir fikir alışverişinde bulunmasından çok müteşekkirim. Tedavim halen devam etmekte ve Allaha şükür ki her şey yolunda gitmekte. Allah kendilerine zeval vermesin ki bizim gibi nice umut bekleyen hastalara da şifa dağıtsın. Memnuniyetimin bir ifadesi olarak diğer hastalara da kesinlikle doktorumu tavsiye ederim. Kendisine sonsuz teşekkürü bir borç bilirim.
 • Sema Kendigelen tarafından:
  RÜHCAN USLU,BEY İLE HASTANENİN YÖNNENDİRMESİ İLE TANIŞTIM.TEDAVİMDE ÇOK MÜKEMMEL BAŞARI SAĞLADI.ŞU AN SAĞLIKLIYIM.KENDİSİ ÇOK DEĞERLİ VE ELİ ÖPÜLECEK.BİR HEKİM.İNSANLIĞI VE BEYEFENDİLİĞİ TARTIŞILMAZ.HER HASTAYA RÜHCAN USLU BEYİ TAVSİYE EDEBİLİRİM.
 • EMEL DEMİRDAĞ tarafından:
  SEVGİLİ RÜCHAN HOCAMLA 1 YIL ÖNCE TANIŞTIM.TABİKİ BENİ RÜÇHAN HOCAYLA TANIŞTIRAN MELTEM HANIMA DA ÇOK TESEKKÜR EDERİM.OGÜN KARŞISINDA OTURURKEN KENDİMDE DEGİLDİM AMA TEDAVİ BASLADI KULAKTAN DOLMA ŞEYLERLE HEP YAN ETKİLERİ YASAYACAĞIM ZANNETTİM RÜÇHAN BEY BANA ''HERKESTE OLACAK DİYE BİRSEY YOK '' DEDİ BEN 8 KEMOTERAPİYİ YAN ETKİSİZ ATLATTIM.GERCEKTEN İNANMAK GÜVEN DUYMAK ÇOK ÖNEML.TEDAVİM HALEN DEVAM EDİYOR ÖNCE ALLAHA SONRA RÜÇHAN BEYE GÜVENİYORUM.ÖNÜMDE UZUN BİR YOL VAR BİLİYORUM AMA ŞU ANA KADAR ÇOK RAHAT GÜZEL BİR ŞEKİLDE GELDİM İNŞALLAH BUNDAN SONRADA RÜÇHAN BEYDEN GÜZEL ŞEYLER DUYARAK BU HASTALIĞI YENERİM .BU ARADA BİZEGÜLERYÜZ GÖSTEREN HEMŞİRELERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.RÜÇHAN BEY ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINIZ İÇİN SİZE ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜRLER HERŞEY GÖNLUNUZCE OLSUN.
 • necmiye güneri aycan tarafından:
  HOCAM iyiki varsınız sizinle kaşılaştırdığı için allaha binlerce kere şükrediyorum cünkü siz hastayı tıpbi tedaviden önce o güzel yaklaşımınızla tedavi ediyorsunuz tibbi tedavinide başarısız olma gibi bir şans bırakmıyorsunuz çünkü ben tedavilerim sırasında görüştüğüm hocamın tüm hastalarının nekadar mutlu ve memnun olduklarını görüyor konuşuyor ve paylaşıyoruz ben dahil hastalar bu hastalığın sıradan bir önemsiz hastalıkmış gibidüşünce oluşuahocamyor tabiki bunu hocamıza borçluyuz ve yaptığı uyguladığı tedailere hocamıza nekadar teşekkür etsem dua etsem azdır onu dünyaya getiren anneye çook teşekkür ederim .bir insan insanlık adına bukadar çalışkan hırslı azimli h holabilir aynı zamanda tedavim süreside hastanenin karmaşıklığı bakımsızlığı çok raatsız edici düzeydeydi hocamın sihirli elleri oraya bile yetti öyle güzel ve düzen geldiki farketmemek mümkün değil ama tadilattan sonra hasta olanlar bize göre dahada şanslılar ben kısaca rüçhan hocamıza giidipte iyi olmıyacak şifa bulamıyacak bir hasta oldugunu sanmıyorum.allah ona sağlıklı başarılı uzun ömürler versin iyiki varsınız iyiki benim doktorumsunuz sizi çok seviyorum..
 • NEBAHAT TULUY tarafından:
  BEN HOCAMLA TAM ÜÇ BUÇUK SENE ÖNCE ANNEMİN RAHATSIZLIĞINDAN SONRA TANIŞTIK ANNEM MEME KANSERİ AYRICA KEMİK VEDE İLİĞE DE METASTAS YAPMIŞTI HASTALIK .ANNEMİ ÇOK ÇOBUK KAYBETMEKTEN ÇOK KORKMUŞTUM ANA HOCAM SAYESİNDE ANNEMDE İNANILMAZ GELİŞMELER OLUŞTU HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ YAŞAMA UMUDU OLDU....HOCAMIN YAPTIKLARI YAZMAKLA ANLATILMAZ VEDE KELİMELER YETERSİZ SADECE HEPİMİZİN HÜZÜNLÜ OLAN GÖZLERİMİZİ VE KALBİMİZİ UMUTLANDIRIP IŞIĞIMIZ OLDU
 • FUNDA BİLEN tarafından:
  BEN FUNDA BİLEN.MEME KANSERİ İLE 6 AĞUSTOSTA TANIŞTIM.28 AĞUSTOSTA GÖĞSÜM ALINDI AMA EGE ÜNİVERSİTESİNDE DOKTORUMUN GÜVENİ BANA İLK KEMOTERAPİDE İYİ GELDİYSE BEN BU HASTALIĞI YENECEĞİM KENDİSİNE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM ALLAH KENDİSİNE SAĞLIK VERSİN.
 • GÜL EVREN tarafından:
  HOCAMLA TANIŞTIKTAN SONRA BU HASTALIKTA MÜCADELENİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM.17 AYDIR TEDAVİLERİMDE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ ÖZVERİLER İÇİN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BU RAHATSIZLIKTA GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ,VE SİZİN KARŞINIZA VERDİĞİNİZ GÜVEN DUYGUSUYLA BU HASTALIĞI YENMEMİZE VESİLE OLACAKSINIZ.SİZİ TANIDIĞIM İÇİN HER GÜN ŞÜKREDİYORUM.SİZİN GİBİ ÇAĞDAŞ DOKTORLARA HER ZAMAN BU ÜLKENİN İHTİYACI VAR.EĞİTTİĞİNİZ DOKTOR VE HASTALAR YANİ BİZLER ÇOK ŞANSLI İNSANLARIZ.SAYGILARIMLA.
 • tülay maşkaraoğlu tarafından:
  ben doktorumdan çok memnunum...
 • Ceyhan tarafından:
  Bu rahatsızlığı kendisi ya da ailesinde yaşamayan birisi anlamaz. Hayatımın seyri 2006 yılından sonra meme ca ameliyatı ile tamamen değişti. Tavsiye üzerine Rüçhan Uslu Hocamın karşısında buldum kendimi. Masanın diğer tarafında oturan sakin, kendinden emin ve size güven sağlayan; bilmediklerinizi rahatça sorabileceğiniz ve size bıkmadan usanmadan bir küçük çocuğa anlatır gibi anlatması beni kendisine inandırdı. Öte yandan İç hastalıkları ve farmakolojide işinin uzmanı olması bu süreçte hayatımı iki kez kurtarmasını sağladı. Sadece bana değil aileme de katkıları yadsınamaz düzeyde olan hocama şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Her şeyin iyisini ve başarıların devamını diliyorum. Allah yardımcısı olsun.
 • Serpli tarafından:
  Sayın Hocam; Sizleri Kutlar, Sağlık ve Mutluluklar Dileriz.Serpil-Ahmet ÖZKAN
 • SERPİL ÖZKAN tarafından:
  Sayın Hocam;Tıp Bayramınızı Kutlar,Sağlıklı ve Mutlu Nice Yıllar Dileriz.Ben 23 Yıllık Hastayım.12 Yıldır Hocamıza Tedavi Oluyoruz.Bilgisi. Becerisi, Güleryüzü ve İnsanlığı Bizleri Çok Memnun Ediyor.Sağlık ve Mutluluklar Dileriz.Serpil-Ahmet ÖZKAN
 • TEOMAN ÇELEBİ tarafından:
  Saygıdeğer hocam,annem SEVİM ÇELEBİ'ye bugüne kadar göstermiş olduğunuz her türlü yakın ilgiye ve özene çok teşekkür ederim.1988 yılından bugünlere çeşitli kanser türleriyle savaşarak gelen annemin bu günleri görmesinde çok büyük emeğiniz var.YÜCE ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.
 • mahmut tarafından:
  sayın Hocam; siz ve sizinle birlkte tüm çalışanlara ilk önce şükran ve saygılarımı sunarım ben eşimin meme ca rahatsızlığı sebebiyle ve sizin kontrolünüzde tedavi altında bulunduk ve bu süre içerisinde sizin göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve yaklaşımınız ve ayrıca da değerli tavsiyelerinizle başarıya ulaşarak hayatımız gayet sağlıklı ve mutlu bir sekilde devam etmektedir. her sey için teşekkürler
 • sare tarafından:
  eli öpülecek insan iyiki varsın .. sare
 • Gülbahar tarafından:
  Başka bir sehirden İzmir'e gelirken verdiğimiz kararın zorluğunu bu tedaviye başlayan herkes gibi biz de yaşadık.Sonradan bu kararın tedavimiz boyunca verilen en doğru karar olduğunu bize hissetiren ,her gün teşekkür ettğimiz hekimimizdir kendisi. Annemin tedavisi süresince sonsuz güven duyduğumuz hekimliği için saygılarımı sunarım sayın hocama. İyi ki varsınız.
 • Saime tarafından:
  Degerli hocam.Meme kanseri olduğumu öğrendiğimde dünyam yıkıldı,çevremdeki insanlar,meme kanserinin tedavisinde çok ilerlemeler olduğunu söyleselerde kendi başınıza geldiğinde bunları hiç dinlemiyorsunuz bile ama siz bana bununla nasıl yaşamam gerektiğini öğrettiniz.Şimdi cok daha umutluyum.Sağolun,varolun.
 • İhsan Korkmaz tarafından:
  2004 yılında metastatik kolon kanseri tanısı ile Hacettepe Ünv.Hastanesinde kolon amliyatı oldum ve karaciğer metastazlı kolon kanseri tanısı aldım.Daha sonra bir yakınım vasıtasıla E.Ü.T.F Medikal Onkoloji Kliniğinden Dr.Rüçhan USLU'ya yönlendirildim.O dönemde karaciğerimde coklu metastaz vardı.Rüçhan Hocam uygun tedavileri vererek karaciğerimdeki mezatstazları ameliyat edilebilecek hale getirdi ve daha sonra karaciğer ameliyatı oldum.Ameliyattan sonra bir süre daha kemoterapi aldım.Kemoterapim yaklaşık 5 yıl önce bitti.Düzenli kontrolerimi yaptırıyorum.Çok şükür son 5 yıldır sağlığım gayet iyi. Mesleğini yaşam biçimi edinmiş, hastaya yaklaşımı ve göstermiş olduğu mütevazi tavırlarının kendisini her daim başarılı kılmasını diliyorum.
 • B.Karhan tarafından:
  Rüçhan Bey ile annemin ileri ve invazif MEME CA tanısı ile tanıştık.İşine göstermiş olduğu özen, hastalarında yaratmış olduğu güven ve yakınlık ile birlikte, hepimiz için en önemli umut kaynağımız oldu.Tedavinin planlanması, uygulanması, süreçlerle ilgili bilgilendirmeleri ve sağlamış olduğu başarı için kendisine çok teşekkür ederiz.Başarılarının devamını dileriz.Türkiye ve İzmir için gerçekten çok değerli bir akademisyen ve doktor..
 • Hayat tarafından:
  Ruchan Bey ile, anneannemin hastaligi nedeniyle tanistik.Anneannem,yumurtalik kanseriydi . Akciger ve beyine de yayilmisti. Hocamiz, bizi bu zor durumumuzda, moralimizi yuksek tutmamiza yardimci oldu. Anneannemin tum tedavi surecinde hep yanimizdaydi. Kendisine ,buradan sonsuz tesekkurlerimi bir kez daha belirtmek istiyorum.
 • müge kocatepe tarafından:
  Büyükbabamızın tedavisi süresince her zaman her ayrıntısıyla bizzat ilgilenen hocam, Türkiye'nin önde gelen onkologları arasından hekimliğinin yanında beyefendiliği ile sıyrılmaktadır. O kadar çok şeyi onun sayesinde aştık ki, ona olan minnettarlığımızı ifade edebilmemiz çok zor. En çıkılmaz anlarımızda bize ışık tuttuğunuz ve her zaman yanımızda olduğunuz için çok teşekkürler hocam.
 • Serap Na. tarafından:
  İlk kanser teshisim konuldugundan su anki iyi halime gelmeme kadar gecen sürede her zaman gerek insanlığı, gerekse doktorluğu harika olan degereli hocam, sonsuz tesekkürler, iyiki sizi tanımısım...
 • D.Koca tarafından:
  Erken Evre Meme Kanseri hastasiyim.Bir yakınımın tavsiyesi üzerine gittiğim Prof.Dr.Rüçhan Uslu,gerek tedavimin planlanmasi,gerek bilgi ve tecrubesi,gerekse moral veren ve motive eden tavrıyla hastaligın bende yarattığı travmayı atlatmama çok yardımcı oldu.Kendisine ve Tülay Aktaş calışanlarının yakın ilgisine çok teşekkür ederim.
 • HÜLYA ÜZEL tarafından:
  KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUM. BUNUN ÖNCE ALLAHIN SONRA DOKTORUMUN SAYESİNDE OLDUĞUNA İNANIYORUM. BENİM İÇİN HERŞEYİN EN İYİSİNİ DÜŞÜNDÜĞÜNÜZE DE İNANIYORUM BİLİYORUM Kİ EMİN ELLERDEYİM. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN BN HASTANIZ HÜLYA ÜZEL
 • Leyla tarafından:
  Meme kanseri benim de başıma geldi, ama korkmadım, Prof. Dr. Rüçhan USLU gibi bir doktorum var. Onunla beraber bu hastalığı yeneceğiz. Doktoruna güvenmenin ne kadar önemli birşey olduğunu anladım.
 • ELİF BAKİ tarafından:
  Rahatsızlık sürecinin başında ,başıma gelen en iyi şeydi Prof.Dr.Rüçhan Uslu.Adını tesadüfen duyduğum bu inanılmaz insan sayesinde yaşamayı öğrendim ben.İnsan hayatı için nasıl teşekkür eder bilemiyorum.Sizinle karşılaştığım için Allah'a şükrediyorum.İyi ki varsınız...
 • Ahmet Özkan tarafından:
  Kolon kanseri nedeniyle Rüçhan Bey beni tedavi ediyor. Tanıştığımız andan itibaren ona büyük güven duydum. Benim için her şeyin en iyisini yaptığına inanıyorum. Alanındaki Türkiye'nin en önemli hocalarından biri. Allah ona uzun ömürler versin.
 • filiz tarafından:
  Kullanıcımız yorum girmemiştir.
 • BEDRİYE ŞEN tarafından:
  O gerçek bir doktordur.Onu tanıdığım için her gün allaha dua ediyorum. Beni sağlığıma kavuşturduğu için çok teşekkür ederim.Mesleğinde büyük başarılara imza atacağını biliyorum.
 • Elvin Öztürk tarafından:
  Önce babamın hastlağında her zaman yanımızda idi. Şimdi ise annem hasta ve o benim için annemi emanet edebileceğim tek hekim...Başarılarının her zaman artacağını biliyorum.
 • Fatma K. tarafından:
  Ruchan Bey sayesinde sağlığıma yeniden kavuştum.Teşekkür ederim Hocam!
 • Yasemin tarafından:
  Rüçhan Hocam bence meme kanserinin tedavisinde bir numara. Kendisine müteşekkirim. Onun sayesinde sağlıklıyım ve kanserimi yendim. Kendisine başarılar dilerim...
 • Müge Şanslı tarafından:
  Rüçhan Bey çok ilgili güler yüzlü bir doktor günün her saati telefonla bile ulaşabiliyorum ve yardımcı oluyor kendisine ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim iyiki varsınız Rüçhan Bey.
 • ebru KESKİN PAYALAN tarafından:
  doktorum ; her zaman verdiği enerjisi sebebiyle; 1 numara olmayı hak ediyor.
 • MERAL YANIK tarafından:
  "Hasta doktorunun elini üzerinde,ilgisini yüreğinde hissetmelidir." sözünün en güzel örneğidir benim doktorum...en büyük şansım !!!
 • Ayse Nur tarafından:
  Hocamızın desteğiyle sağlığıma kavuştum, herşey için sağolsun. Kendisine başarılar dilerim.
Doktor hakkında toplam 35 yorum bulunmaktadır.
Doğum Tarihi :
35 kişi Prof. Dr. F. Rüçhan Uslu için değerlendirme yapmış
 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıbbi Onkoloji Uzmanlık Eğitimi
 • İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi - İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimi
 • ABD California Üniversitesi - Post Doktora
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp
 • Kemoterapi
Çalıştığı Kurumlar
Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, İzmir (Tıp Fakültesi)
Doktor, 1997– devam (17 yıl)
Adres : EGE ÜNİVERSİTESİ TIP.FAKÜLTESİ BORNOVA
Tel : 232 3427022
Fax :
Yatak Sayısı : 30 Açılış Yılı : Belirtilmemiş Çalışan Sayısı : Belirtilmemiş
Park Yeri : Belirtilmemiş Kurum Tipi : Tıp Fakültesi  
Eğitimi
Tıbbi Onkoloji Uzmanlık Eğitimi 1997 - 2000
İç Hastalıkları Uzmanlık Eğitimi 1991 - 1997
Post Doktora 1993 - 1995
İhtisası
Doktorun uzmanlığıyla alakalı prosedürler
Abdominal Parasentez Abdominal Ultrasonografi Afp Kan Testi(Alfa-Fetoprotein Kan Testi) Akciğer Biyopsisi Akciğer Ve Plevra Biyopsisi Ama(Anti-Mitokondrial Antikor) Ana(Antinükleer Antikor) Bilgisayarlı Tomografi Taraması(Bt) Brakiterapi Cea(Karsinoembriyonik Antijen) Cyberknife Tedavisi Çocuk Immünizasyonu(Aşılanması) Dgk(Dışkıda Gizli Kan) Testi Diabetes Mellitusta Insülin Tedavisi Eksternal Radyoterapi Elektron Işınlı Bilgisayarlı Tomografi Elisa Enjeksiyon Im Enjeksiyon Iv Esd (Sedimantasyon) Gtt(Glukoz Tolerans Testi) Hdl Kolesterol Testi Hemaferez Hemoglobin A1c(Hba1c) Hiv Testi Kanser Görüntüleme Kanser Deteksiyonu Karaciğer Kan Testleri Kemik İliği Transplantasyonu(Periferik Hematopoiet Kemoterapi Kolesterol Testi Kolon Kanseri Görüntüleme Kriyoablasyon Kriyoterapi Lenfaferez Lökoferez Melanom Alınması Mohs Cerrahisi Mohs Mikrografik Cerrahisi MRI Ogtt (Oral Glukoz Tolerans Testi) Oksimetre Pdc-E2 Antijen(Antimitokondiyal Antikor) Periferik Kan Stem Hücre Transplantasyonu Perkütan Iğne Aspirasyonu Perkütan Karaciğer Biyopsisi Pet Tarama Pet/Bt Tarama Platelet Sitaferezi(Hemaferezis) Plazmaferez(Hemaferezis) Puva Tedavisi(Fotokemoterapi) Radyasyon Tedavisi Radyofrekanslı Ablasyon Radyonükleer Kemik Taraması Radyonüklid Tedavi Radyoterapi Serebrospinal Sıvı Analizi Splenektomi Stereotaktik Radyocerrahi Subkütan Enjeksiyon Tam Idrar Tahlili(Tit) Tam Kan Sayımı-Hemogram Transvenöz Karaciğer Biyopsisi Tümör Nekrozu Faktörü (Tnf) Ua(Ürinaliz) X-Ray Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi (Yart)
Doktorun uzmanlığıyla ilgili hastalıklar
Bu Doktoru İnceleyenlerin
Araştırdığı Diğer Hekimler
Prof. Dr. ERHAN GÖKMEN
Tıbbi Onkoloji,İzmir
Opr.Dr. MURAT MORAY
Göz Hastalıkları,Bursa
Opr.Dr. CELALETTİN SEVER
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,İstanbul
Prof. Dr. ERDEM GÖKER
Tıbbi Onkoloji,İzmir
Yr.Doc.Dr. HAKAN GÖÇER
Kardiyoloji,Balıkesir
Uzm.Dr. FERİHA UYGUR
Kadın Hastalıkları ve Doğum,İstanbul
Uzm.Dr. GÖKMEN ALP DOĞDU
Üroloji,Kırıkkale
Doc.Dr. BÜLENT KARABULUT
Tıbbi Onkoloji,İzmir
Yr.Doc.Dr. HÜSAMETTİN TOP
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi,Edirne
Uzm.Dr. KENAN İĞDECİ
İç Hastalıkları,İstanbul
Doktorun Profilini Ziyaret
Eden Kişi Sayısı
94327
Doktoru Favori Listesine
Alan Kişi Sayısı
7
Doktor Uslu’ı Arkadaşına Öner
Yükleniyor...

* : yıldız değerlendirme tamamen Eniyihekim.com kullanıcılarının subjektif memnuniyet seviyelerinin bir göstergesidir. Hekimin tıbbi açıdan başarısının veya yetkinliğinin bir göstergesi olamaz. Bu sayfayı okuyarak kabul ettiğiniz kullanıcı sözleşmesine ulaşmak için tıklayın.
Geçtiğimiz ay,
2 milyon
hastanın doktor tercihi
yapmasına destek olduk!
Bu kurum özel bir sağlık kurumudur ve devlet sigortası kapsamında değildir!
Bu formu kullanarak alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!