Eniyihekim.com

Prof. Dr. Cengiz Kırmaz

Hasta Değerlendirmeleri + Bu Doktora Yorum Yazın
İş bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı emri, talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili hasta tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. Eniyihekim.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.
Doktor hakkında toplam 15 yorum bulunmaktadır.
 • Gizem A. tarafından:
  Kedimiz var ve eşimin kedi alerjisi olduğu için çok sıkıntı cekiyorduk kedimizi de sokağa atmak veya birilerine vermek kesinlikle istemıyorduk. Cengiz Bey'i internette kedi alerjisi için doktor ararken buldum ve hemen randevu aldım. Doktorluğunun yanı sıra samimiyeti guleryüzlülüğü ve hastalarına gosterdiği ilgiyle muhteşem bir insan. Alerji tedavimiz daha 1 yılını doldurmadı ve evimizde kedi alerjisi sorunundan eser kalmadı. Alerji konusunda gerçekten uzman işini bilen ve hastalarını çok guzel yönlendiren biri. Alerjileriniz varsa bunlardan kurtulmak için en doğru adres Cengiz Bey.
 • Azmi Kaplan tarafından:
  2013 yılı sonunda ürtiker denilen o geçmeyecek sandığım hastalığa yakalandığımda Ankara'da artık gitmedik hastane kalmamışken internetten Cengiz Hocam'ı buldum.. hakkında okuduğum yorumları okurken kendisini aradım.. Telefona direk kendisinin çıkması bana tavsiyelerde bulunması hastalığımı çok yakından tanıması bana güven verdi. Soluğu izmir' de aldım.. farklı ne yapacak derken Ankara'ya döndüğümde ne o kortizonlar, ne o alerji ilaçları hepsini geride bırakmıştım.. ve en güzeli artık kaşınmıyordum... eğer alerjiniz varsa ya da benim gibi hiçbir şeye alerjiniz yok ve kaşınıyorsanız, kızarıyorsanız doğru adres Cengiz Kırmaz... aradan geçen 4 aya rağmen halen arayıp konuştuğunuz, mesaj atıp nasıl olduğumu takip eden bir prof var karşınızda.. ve hala aklımda yanına gitmeden önce ''iyileşir miyim hocam'' sorusu (: iyiyim hocam sayende çok iyiyim :)
 • alaaddin tarafından:
  25 senedir Allerji denilen illetle uğraştım.Oğlum Mehmet Kaan aynı ızdırabı benden çok çekmeye başladı,yavrum durmadan burnunu çekip duruyor idi.Gitmediğimiz Dr.,yemediğimiz bitki kalmadı,taki eşim Cengiz Kirmaz Hoca'yı bulana kadar.Her ne kadar kendisi bunu söylememizi istemesede,tevazu göstersede Prof.Cengiz Kırmaz alanında Türkiyen'in en iyisi diyebilirim.Cengiz abi sana çok teşekkür ederiz,sevgilerimizi sunarız.
 • Elif Gökçe tarafından:
  Prof.Dr. Cengiz Kırmaz'ı tanımak ve onun hastası olmak gerçekten bir ayrıcalıktır.Cengiz Bey'i tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.Mükemmel doktor ve bunun ötesinde mükemmel insan.Onu tanıyınca ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Yaklaşık iki yıldır aşı tedavisi oluyorum ve sonuçtan gayet memnunum;rahat nefes alıyorum,tıkanıklık yok, burun akıntısı yok...Beni hem sağlığıma kavuşturan hem de her gördüğümde 'gerçek doktor böyle olmalı' dedirten Cengiz Bey'e sonsuz teşekkürler...
 • ALPER TUNGA ÖZDEMİR tarafından:
  Hocamız konusunda oldukça bilgili, tecrübesiyle bizi yönlendiren, gerektiğinde esprili yaklaşımı ile hastalarını rahatlatan, unvanını sonuna kadar hak eden biridir.
 • serpil.ö tarafından:
  Mükemmel insan CENGİZ KIRMAZ abartmıyorum hayır,, kendisini internette yaptıgım bir araştırma sonucunda tanıdım kendim için en iyi hekimi ararken karşıma bir kurtarıcı gibi çıktı diyebilirim, tavsiyeleri uyguladıgı tedavi sayesinde çok daha iyi durumdayım tam olarak iyileşmedim fakat iyi bir yol katettim psikolojim düzeldi.şiddetle tavsiye ediyorum tanıdıgınızda mükemmel bir doktor bir dost kazandıgınızı farkediceksiniz..PROF.DR.CENGİZ KIRMAZ çok saygıdeger ve sevgili hocam iyiki varsınız iyiki tanıdım sizi..
 • şahin gün tarafından:
  ilk aşı tedavim bitti,şimdi artık ikinci aşamaya geçiyorum ve şu an şükürler olsun ki çok iyiyim.CENGİZ BEY in vermiş olduğu tavsiyelere ve özellikle diyetime özen gösterdiğim için tedavimden olumlu sonuçlar alıyorum.Ayrıca yapılan tedavi bünyeden bünyeye farklılık gösteriyor bu yüzden sabırla ve inançla bu hastalığımın üstesinden geleceğiz...CENGİZ BEY e gerçekten cok ama cok teşekkür ediyorum.
 • Esra tarafından:
  Prof. Dr. Sayın Cengiz Kırmaz'a herşeyden önce kızımın ve benim uzun süren ve hala devam etmekte olan alerji tedavimizde hekim olarak en doğru ve başarılı yöntemlerle yanımızda olduğu için, bizi sağlığımıza kavuşturduğu için ve de ayrıca insani açıdan hastalarına karşı olumlu yaklaşımı ve anlayışı için çok teşekkür ederim. Alanınızda 1 numara olduğunuzu duymuştum 3 sene önce ve ben bu tavsiyelerle sizi buldum. Bir hekim olarak sizi tanımam sağlığım için en büyük şans oldu. Branşınızda ne kadar haklı bir yer edindiğinize şimdi ben şahidim. 3 yıl önce faranjit nedeniyle aldığım bir ağrı kesici ilaçtan sonra anafilaksi geçirdim ve şuan resmen ikinci hayatımı yaşıyorum. Yaşadığım bu olaydan sonra doktor arayışına girdim. Gittiğim birkaç doktor sonrası hala nelere dikkat etmeliyim de bir daha bu olayı yaşamamalıyım sorusuna cevap alamadım. Farklı bir doktor daha deneyeyim diye araştırırken "sağlığım için en büyük şansım" dediğim doktorum Sayın Cengiz KIRMAZ'ı arayıp, randevu almamla birlikte tedavim sürecim başladı ve hızla sağlığıma kavuştum. Öncelikle, geçirdiğim anafilaksiye sebep olan durumu detaylarıyla anlattı doktorum. Tüm testlerim yapıldı ve sonuçlar doğrultusunda tedavim uygulandı.Bir süre sonra vücudumda kaşıntı ve kabarıklık sebebiyle tekrar doktoruma gittim. Tekrar testlerim yapıldı ve gıda alerjisi olduğu ortaya çıktı. Doktorum yeniden bir tedavi uyduladı ve şuan sağlığıma kavuşmuş durumdayım. Kızımda da alerjik rahatsızlıklar var ama yine en iyi hekimle en iyi tedavi sürecine başladık. Eminim kızımda en kısa sürede sağlığına kavuşacak. Herkese sağlıklı günler...
 • Esra İLGİN tarafından:
  Günümüzdeki birçok fiziksel rahatsızlık aslında tamamen allerjik kökenli ve bağışıklık sistemindeki yetersizliklerden kaynaklı.Oğlum için doktor Doktor koşuşturduktan sonra tanıdığım en ilgili hekim Cengiz KIRMAZ ile tanıştık. Kasıntıdan uzak psikolojik ve Fizyolojik gerçek bir ilgi ve tedavi arıyorsanız bir anne olarak gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.Cengiz Bey ile tanıştığınızda sağlığınızı güvende, emin ellerde hissedeceksiniz . Hastalarını adımı adım takip eden zerre kasıntısı olmayan bir profesör.Uzman ellerde Allerjilerin nihai tedavisi var Geçmiş Olsun..
 • Şahin GÜN tarafından:
  Ben hastalığımın ileri safhalarında,eşimin internet üzerinden yaptığı araştırma ile kendisini tanıdım.Kolinerjik ürtiker rahatsızlığım var.Gitmediğim doktor kalmadı.Eşim en sonunda bir gün internet arama motoruna 'EGE BÖLGESİNİN EN İYİ ALERJİ UZMANI' diyerek bir arama yaptırmış ve karşısına CENGİZ Bey in kişisel sayfası çıkmış,incelemesini yaparak benimde bir göz atmamı istedi.Kişisel sayfasındaki onlarca hasta,arkadaş ve yakınının yorumlarını okudum,tüm yorumlar çok ama çok olumluydu.Tüm siteyi hatim ettim,CENGİZ Bey e ait tüm bilgileri okudum..Hemen arayarak randevu aldım...Randevu günü geldiğinde kendisiyle tanıştık,çok sıcak kanlı ve arkadaş canlısı bir insan,gerçektende işinin parlayan bir yıldızı,ne yaptığını cok iyi biliyor,size ve hastalığınıza cok profesyonel yaklaşıyor,tek bir yönden değil,her yönden sizi tanıyor,araştırıyor gerekli müdahaleleri yapıyor.... Harika bir hizmet aldım,şuan tedavim sürüyor ama gerçektende CENGİZ Bey i seçmekle harika bir karar almışım...Şükürler olsun artık cok daha rahatım ve eminim ki bu illeti vücudumdan ömür boyu bir daha yaşamamak adına def edeceğiz.. Onu 3 kelime ile anlatmamı isterseniz; PROFESYONEL YAKIN BİR ARKADAŞ MESLEĞİNE AŞIK... Ofisi cok kolay bulunabilecek bir yerde,tertemiz ve pırıl pırıl bir ofisi var....Hijyen olayı mükemmel...Yanında çalışan Hanımefendi CENGİZ Bey in eli,ayağı....Hanımefendi de(ismini unuttum cok özür diliyorum) cok sıcak kanlı bir insan,hastalarla ilgileniyor,ihtiyaçlarını karşılıyor...elinden gelenin en iyisini yapıyor... Ben o iki güzel insana cok ama cok teşekkür ediyorum..Bizi asla görmediğimiz ve göremeyeceğimiz DOKTOR-HASTA ilişkisi ile muhatap ettikleri için... İyiki CENGİZ Bey'le tanıştım ve onda çare aradım....
 • NURDAN ZORLUTUNA tarafından:
  Daha önce yazdığım yorumdada belirtiğim gibi,Doktor beyin önce insan yaklaşımı tanımını kullanmam anlışılırdır herhalde.Ben tedavi ederken , kortizonlu krem ve merhemlerle geçici vede hastayı hiçte iyileştimeyen yöntemlere hayır diyen bir bilim adamı oluşundan dolayı minnet duyugularımla saygılarımı bir borç biliyorum.
 • şahin gün tarafından:
  ÜRTİKER HASTASIYIM,KOLİNERJİK ÜRTİKER TANISI KONDU.KENDİSİYLE TANIŞMAKTAN ÇOK MEMNUNUM ÇÜNKÜ HASTA DOKTOR İLİŞKİSİ DEĞİL...ABİ KARDEŞ...YADA İKİ YAKIN ARKADAŞ GİBİSİNİZ....TAM BİR PROFESYONEL,İŞİNİN EHLİ...ONUN SAYESİNDE İNŞALLAH BU İLLETTEN KURTULACAĞIM.NEYİ NERDE NASIL YAPMASI GEREKTİĞİNİ COK İYİ BİLİYOR...KENDİSİ HARİKA BİR İNSAN...İYİKİ TEDAVİ OLMAK İÇİN ONU SEÇMİŞİM...
 • Sidika saidakis tarafından:
  Cok iyi bir alerji uzmani, cok iyi bir doktor, cok iyi bir insan... Mukemmel donanimi ile hastaliginiza ve hemen her turlu derdinize derman oluyor... Kendisinin hastasi olmaktan gurur duyuyorum. Alerjik hastaliklarin star hekimi... Tesekkur ediyorum...
 • Nilgün Sarı tarafından:
  Sayın Hocam, Prof. Dr. Cengiz KIRMAZ' ı yaklaşık 5 yıldır tanıyorum. Kendisinin 2 yıldır alerjik rinit nedeniyle hastasıyım... Ancak; kendisini tanımam çocuklarının doktorunun sektreteri olmamla başlar. Son derece cana yakın, esprili kişiliği, samimi tavırları hepimizi her zaman çok etkilemiştir. Yaşamda kaderin çok önemli olduğuna inanan ben yine haklı çıktım... Çünkü şu anda yaklaşık 1,5 aydır Prof. Dr. Cengiz KIRMAZ hocamın muayenehane sekreterliğini yapıyorum. Başlangıçtan beri yaklaşık 100 civarında hasta gördük. Hocam son derece bilimsel alt yapısını tüm hastalarında konuşturuyor neredeyse... Gelen hastaların yüzlerinin güldüğünü ve hayata yeniden geldiklerini bakışlarından ve gözlerinden hissediyorum. Bu beni de çok mutlu ediyor ve gururlandırıyor... Kendisi içten ve samim kişiliğini muayenehanesinde de sergiliyor; rahat ortam hastalarımıza da yansıyor... Sonuç aldığımızı görmek beni de çok mutlu ediyor. Hocam muayenehane ve tıbbi yaşamında başarılar ve esenlikler diliyorum...
 • Emin Tunç tarafından:
  Son derece iyi bir hekim, herşey için teşekkürler. Alerjik astım hastalığından kökten kurtulmam için gerekli tedavi modelini düzenledi ve uyguluyor... Her şey çok iyi gidiyor. Hastalığım da sonlanmak üzere...
Doktor hakkında toplam 15 yorum bulunmaktadır.
15 kişi Prof. Dr. Cengiz Kırmaz için değerlendirme yapmış
Değerli hastalarım. 2012 Şubat ayından beri hastalarımı yalnızca özel muayenehanemde görmekteyim. Alerjik hastalıklar, bağışıklık sistemi hastalıkları açısından gereken her türlü tetkik ve tedavi muayenehanemde bizzat tarafımdan yapılmaktadır...
 • Muayene (Yıllık 4000 operasyon)
 • İlaç Tedavisi (Yıllık 4000 operasyon)
Çalıştığı Kurumlar
İzmir Alerji Merkezi (Prof. Dr. Cengiz Kırmaz Muayenehanesi), İzmir (Muayenehane)
Profesör Doktor, 0– devam (2014 yıl)
Adres : Sunucu Plaza A-Blok Kat:12 No:1205 (İzmir Bayraklı
Yatak Sayısı : Belirtilmemiş Açılış Yılı : Belirtilmemiş Çalışan Sayısı : 1
Park Yeri : Var Kurum Tipi : Muayenehane  
Mesleki Deneyim
Celal Bayar Üni. (Profesör Doktor )
Temmuz 2010 - Temmuz 2010
Yalnızca Öğretim Üyeliği yapmaktadır...
Celal Bayar Üni. (Doçent Doktor)
Ocak 2006 - Temmuz 2010
İmmünoloji ve Alerji Bilim Dalı Başkanlığı
Celal Bayar Üni. (Yard. Doçent Doktor)
Ocak 2002 - Ocak 2006
İmmünoloji ve Alerji Bilim Dalı Başkanlığı
Ege Üniversitesi (Uzman Dr)
Ocak 1996 - Ocak 2001
İç Hastalıkları, Alerji ve İmmünoloji Uzmanı
Bilimsel Makaleler
Alerjik Hastalıklar ve immünoterapi
Kirmaz C, Ozenturk Kirgiz O, Bayrak P, Yilmaz O, Vatansever S, Ozbilgin K, Onur E, Celik O, Sogut A, Ay G, Yuksel H. Effects of allergen-specific immu
İhtisası
Doktorun uzmanlığıyla alakalı prosedürler
Doktorun uzmanlığıyla ilgili hastalıklar
Uyguladığı Teşhis/Tanı Yöntemleri
Solunum Fonksiyon Testleri
Alerji Testleri
EKG
Aldığı Eğitimler
Alerji ve İmmünoloji, Ege Üniversitesi, 1996
İç Hastalıkları, Ege Üniversitesi, 1992
Akedemik Kariyer
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi 2002 - Halen
Üye Olduğu Dernek ve Kuruluşlar
Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üye
Türk İmmünoloji İmmünoloji Derneği Üye
Avrupa Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği EAACI Üye
Türkiye AIDS' le Savaşım derneği Üye
Amerikan Allerji ce Klinik İmmünoloji Heyeti (AACA Üye
Yabancı Dilleri
İngilizce
Ödülleri/Başarıları
4- 3. Ulusal Psikiyatri Kongresi. Poster Bildiri ( 2006
5- XIV. Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Kongre 2006
6- XIV. Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Kongre 2006
3- XII. Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Kongres 2004
1- IX. Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Kongresi 2001
2- III. Balkan ve XI.Ulusal Alerji ve Klinik İmmün 2001
Bu Doktoru İnceleyenlerin
Araştırdığı Diğer Hekimler
Prof. Dr. NURULLAH AKKOÇ
İmmünoloji,İzmir
Prof. Dr. FATOŞ ÖNEN
İmmünoloji,İzmir
Doc.Dr. ZEYNEP FERHAN ÖZŞEKER
Alerji Hastalıkları,İstanbul
Prof. Dr. RECEP AYDİLEK
Alerji Hastalıkları,İstanbul
Prof. Dr. MERAL TOPÇU
Çocuk Nörolojisi,Ankara
Doktorun Profilini Ziyaret
Eden Kişi Sayısı
12233
Doktoru Favori Listesine
Alan Kişi Sayısı
0
Doktor Kırmaz’ı Arkadaşına Öner
Yükleniyor...

* : yıldız değerlendirme tamamen Eniyihekim.com kullanıcılarının subjektif memnuniyet seviyelerinin bir göstergesidir. Hekimin tıbbi açıdan başarısının veya yetkinliğinin bir göstergesi olamaz. Bu sayfayı okuyarak kabul ettiğiniz kullanıcı sözleşmesine ulaşmak için tıklayın.
Geçtiğimiz ay,
2 milyon
hastanın doktor tercihi
yapmasına destek olduk!
Bu kurum özel bir sağlık kurumudur ve devlet sigortası kapsamında değildir!
Bu formu kullanarak alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!