Eniyihekim.com

Prof. Dr. Çetin Karaca

Prof. Dr. Çetin Karaca

İç Hastalıkları

Çetin Karaca Muayenehanesi

İstanbul

Randevu Hattı : 0850 333 0 344
Hasta Değerlendirmeleri + Bu Doktora Yorum Yazın
İş bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı emri, talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili hasta tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. Eniyihekim.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.
Doktor hakkında toplam 5 yorum bulunmaktadır.
 • murat tarafından:
  Fibromiyalji be buna bağlı olarak gelişen ,ibs hastası idim.Tükenmiş bir halde ,yıllarca doktor doktor dolaştıktan sonra çetin beyle karşılaştım.İ.b.s mi kontrol altına aldı ve fibromiyalji için de son derec iyi bir hekime yönlendirdi.Şuan gayet iyi bir durumdayım .
 • Funda Öztürk tarafından:
  Çetin Bey'i bu site sayesinde ögrendim ve bugün tanisma sansim oldu. Bütün sorularima sabirla cevap verdi ve çok ilgiliydi. Keske daha önceden tanimis ve muayene olmus olsaydim demekten kendimi alamiyorum. Hasta psikolojisini bilen ender doktorlardan biri. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
 • HÜLYA MERAL SONAT tarafından:
  Çetin Bey i arkadaşımın tavsiyesi ile tanıdım. Annem (Hepatit c ) VE Arkadaşım (Hepatit B)Çetin Bey in kontrolünde uzun süredir. İnsan olarak ve Doktor olarak çok memnunum.Yaşından dolayı annemi tedavi başlamadan kontrol altında tutuyor.Arkadaşıma ise ilaç tedavisi uyguluyor Çetin Bey.Tanıdığım için çok mutluyum ve emin ellerde olduğumuzu biliyorum.Teşekkürler,Saygılar.
 • Valbona Ocal tarafından:
  Çok iyi bir doktor.Eb önemlisi çok iyi bir insan.Hastalara çok yakın ilgi gösterir ve sadece gerkli tahliller ister.Çok iyimser ve sabırlı.Tel kelime ile adam gibi adam.Verdiğitedaviler çok çabuk etki göstermiştir.Bu demektirki tehşişi tam.
 • NURAY SEVİMLİKURT tarafından:
  Hayata bakış açımı değiştiren, bana umut veren, en kötü günümde bana nasıl yaşamdan tad alabileceğimi öğreten insan. Onu bulmamış olsaydım. Şuan Hepatit-C denen hastalığın ne olduğunu halen bilemez olurdum herhalde. Bu hastalıkla tanıştığımda 23 yaşındaydım. Ne olduğunu bilmezken,bir profösör ile tanıştım.(Şuan adını hatırlayamıyorum.) Bu hastalıkla başedemiyeceğimi, hayatımdaki herkesin de tehlikede olduğunu (eş ve çocuk) söyledi. Yaşamaya küstürmüştü beni ki, işte o zaman Çetin Bey'i buldum. 10 yıl geçti üstünden. Şuan evli ve 2 çocuk annesiyim. 6 ayda bir kontrollerimi yaptırıyorum. Sonuç nefatif. Çocuklarıma bulaşır demişti Profösör.İkisi de çok sağlıklı ve bu hastalıktan eser yok. Eşinin kurtuluşu yok demişti. Eşimde düzenli kontrollerini yaptırıyor ve o da temiz. ÇETİN BEY bana Allahın bir lütfuydu sanırım. Onun sayesiyde evlenebildim, çocuklarım oldu,eşimle mutlu bir evliliğim var. ÇETİN BEY, sizden sonra farklı branşlarda o kadar çok doktor ile tanışıp, görüştük ki. Sizin profilinizi kimsede görmediğim için,bizim gibi hastaları dışlayan doktorlar olduğu için ve en güzel şeyleri hakettiğiniz için buraya yazdım. SİZ BENİM VE AİLEM İÇİN ÇOK KIYMETLİSİNİZ.
Doktor hakkında toplam 5 yorum bulunmaktadır.
Doğum Tarihi :
5 kişi Prof. Dr. Çetin Karaca için değerlendirme yapmış
Kişisel Web Sitesi : www.cetinkaraca.com
 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi - İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanlığı
 • Muayene (Yıllık operasyon)
 • Endoskopi (Yıllık operasyon)
Çalıştığı Kurumlar
Çetin Karaca Muayenehanesi, İstanbul (Muayenehane)
0– devam (2014 yıl)
Adres : Teşvikiye Mah. Venüs Apt. No: 24-4 Teşvikiye Şişli
Prof. Dr. Çetin Karaca randevuları için 0850 333 0 344 numaralı telefonu arayabilirsiniz
Yatak Sayısı : Belirtilmemiş Açılış Yılı : Belirtilmemiş Çalışan Sayısı : Belirtilmemiş
Park Yeri : Var Kurum Tipi : Muayenehane  
İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi, İstanbul (Tıp Fakültesi)
Doktor,
Adres : MİLLET CAD. ÇAPA FATİH
Tel : 212 4142000
Fax : 6311350
Yatak Sayısı : 1537 Açılış Yılı : Belirtilmemiş Çalışan Sayısı : Belirtilmemiş
Park Yeri : Belirtilmemiş Kurum Tipi : Tıp Fakültesi  
Eğitimi
İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanlığı -
İhtisası
Doktorun uzmanlığıyla alakalı prosedürler
Abdominal Laparoskopi Abdominal Parasentez Abdominal Ultrasonografi Ama(Anti-Mitokondrial Antikor) Ana(Antinükleer Antikor) Antroduodenal Motilite Çalışmaları Bağırsak Tıkanması Onarımı Balon Dilatasyon Baryumlu Lavran Bilgisayarlı Tomografi Kolonografisi Bilgisayarlı Tomografi Taraması(Bt) Bt Kolonoskopi Cea(Karsinoembriyonik Antijen) Çift-Balon Endoskopi Çocuk Immünizasyonu(Aşılanması) Dgk(Dışkıda Gizli Kan) Testi Dışkı Asit Testi Diabetes Mellitusta Insülin Tedavisi Duodenoskopi(Endoskopi) Egd(Endoskopi) Egg(Elektrogastrogram) Elektron Işınlı Bilgisayarlı Tomografi Elisa Endoskopi Endoskopik Tedavi Endoskopik Ultrason Enjeksiyon Im Enjeksiyon Iv Enteral Beslenme Enterostomi Ercp(Endoskopik Retrograd Kolanjio Pankreotografi) Esd (Sedimantasyon) Esnek Sigmoidoskopi Eus(Endoskopik Ultrason) Feces Testi Fundoplikasyon Fundoplikasyon - Laparoskopik Cerrahi Fundoplikasyon(Gerd Cerrahisi) Gastrektomi Gastrik Band Uygulaması Gastrik Bypass Gastro Laparoskopik Ameliyat Gastroskopi Gastrostomi Gtt(Glukoz Tolerans Testi) Hdl Kolesterol Testi Helikobakter Pilori Nefes Testi - Üre Nefes Testi Hemaferez Hemoglobin A1c(Hba1c) Hepatobilier Görüntüleme Hepatobiliyer Sintigrafi Hida Taraması Hidrojen Nefes Testi Hidrojen Solunum Testi Hiv Testi Ileostomi(Ülseratif Kolit Cerrahisi) Ince Barsak Biyopsisi Ivc(İntravenöz Kolanjiografi) İntestinal Obstrüksiyonun Onarımı Kan Elektrolit Testi Kapsül Endoskopi Karaciğer Biyopsisi Karaciğer Fonksiyon Testleri Karaciğer Kan Testleri Karaciğer Metastazına Perkütan Etanol-Enjeksiyonu Karaciğer Rezeksiyonu Karaciğer Transplantasyonu Karaciğerin Radyofrekanslı Ablasyon Kıl Kurdu Testi Kısmi Gastrektomi Kolesintigrafi Kolesistektomi Kolesterol Testi Kolon Kanseri Görüntüleme Kolonoskopi Laktoz Tölerans Testi Lenfaferez M2 Antijeni(Antimitokondriyal Antikor(Ama)) Mide Balonu Mikroküre Tedavisi Ogtt (Oral Glukoz Tolerans Testi) Oksimetre Özofagogastroduodenoskopi Özofagoskopi Özofagus Varis Kanamasında İnjeksiyon Skleroterapisi Özofagus Varisleri Tedavisi Özofajial Manometri Özofajial Ph Metri Özofajiyal Band Ligasyonu Pankreas Ve Adacık Hücre Transplantasyonu Pdc-E2 Antijen(Antimitokondiyal Antikor) Perkütan Iğne Aspirasyonu Perkütan Karaciğer Biyopsisi Polipektomi Radyonüklid Tarama (Hida Scan) Rektosigmoidoskopi Sanal Kolonoskopi Serebrospinal Sıvı Analizi Sigmoidoskopi Sleeve Gastrektomi (Tüp Mide) Ameliyatı Splenektomi Subkütan Enjeksiyon Tam Idrar Tahlili(Tit) Tam Kan Sayımı-Hemogram Transözofageal Ekokardiyografi (Töe) Transvenöz Karaciğer Biyopsisi Tümör Nekrozu Faktörü (Tnf) Ua(Ürinaliz) Üre Nefes Testi Üst Gastrointestinal Endoskopi Vertikal (Dikey) Bantlı Gastroplasti Ameliyatı (Vbg) X-Ray
Doktorun uzmanlığıyla ilgili hastalıklar
Acı Ağız Sendromu Akalazya Akdeniz Anemisi Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) Akut Myeloid Lösemi (AML) Albüminüri Alerji Alkalen Reflü Gastrit (Safra G Alkole Bağlı Siroz Amipli Dizanteri Anal Bölge Hastalıkları Anal Fissür (Makat Çatlağı) Anüri (İdrar Çıkaramama) Asit Etyoloji Astım Aşırı Kilo Alımı Atrofik Gastrit Bağırsak Enfeksiyonu Bağırsak Gazı Bağırsak Hastalıkları Bağırsak İltihabı Bağırsak Kanaması Bağırsakların Damarsal (Vaskül Barrett Özofagusu (Barrett Met Besin Alerjisi Budd Chiari Cilt Lekeleri Cmv Hepatit Crohn Hastalığı Çölyak (Gluten Enteropatisi) Demir Eksikliği Deri Lekeleri Diyabet Diyabetik Hastalıklar Dm Hastalığı Duodenal Ülser Enfeksiyöz Enterokolitler Esansiyel Trombositoz Fonksiyonel Dispepsi Gastrit Gastroenterit Gastroözofegeal Reflü Hastalığ Gastroparezi (Mide Felci) Gizli Şeker Gluten Enteropatisi Guatr Halsizlik Havale Hazımsızlık Helikobakter Pilori Hemokromatoz Hepatit A Hepatit B Hepatit C HIV (AIDS) Hiper Tansiyon Hipertiroid Hipertiroidi Hipoglisemi ITP İrritabl Barsak Sendromu (IBS) İshal Kabızlık Kan Şekeri Düşüklüğü Kan Şekeri Yüksekliği Kanda Kolestrol Yüksekliği Kansızlık (Anemi) Karaciğer Büyümesi Karaciğer Hastalıkları Karaciğer Hastalıkları Karaciğer Kanseri Karaciğer Transplantasyonu (Na Karaciğer Tümörü Karaciğer Yağlanması Karaciğer Yetmezliği Karın Ağrısı Karın Boşluğunda Sıvı Toplanma Kısa Barsak Sendromu (KBS) Kolesterol Kolit Kolon Kanseri Kronik Hepatit Kronik Konstipasyon Laktoz İntoleransı (Laktoz Has Lenfoma Makatta Kanama Megakolon Mide Ağrısı Mide Bulantısı Mide Ekşimesi Mide Fıtığı Mide Hastalıkları Mide Kanaması Mide Spazmı Mide Ülseri Mide Ve Sindirim Sistemi Bozuk Mide Yanması Multiple Myeloma On İki Parmak Bağırsağı Ülseri Otoimmün Hepatit Pankreas İltihabı Pankreas Kanseri Pankreatit Peptik Ülser Peritonit Porfiri (Porphyria) Primer Bilier Siroz Reflü Safra Kesesi İltihabı Safra Taşları Safra Yolları Hastalıkları Sarılık Sarkoidoz Sedef Hastalığı Sindirim Sistemi Kanamaları Sindirim Sistemi Paraziter Has Siroz Sklerozan Kolanjit Şeker Hastalığı (Diyabet) Tip 1 Diyabet Tip 2 Diyabet Tiroid Hastalıkları Trombofili TTP Turist İshali Ülser Ülseratif Kolit Vitamin Eksikliği Yemek Borusu (Özofagus) Kanser Yemek Borusu Hastalıkları Yemek Borusu Yangılanması Yutma Güçlüğü Yutma Zorluğu Yüksek Tansiyon
Uyguladığı Teşhis/Tanı Yöntemleri
Gastroskopi
Endoskopi
ERCP
Kolonoskopi
Rektoskopi
Akedemik Kariyer
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi 1993 - Halen
Üye Olduğu Dernek ve Kuruluşlar
Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman
American Association for The Study for Liver Disea
The European Society of Gastrointestinal Endoscopy Üye
American Society for Gastrointestinal Endoscopy (A Üye
Türk Gastroenteroloji Derneği Endosonografi Çalışma Grubu
Yabancı Dilleri
İngilizce

  Prof. Dr. Çetin Karaca ile yapmış olduğumuz röportaj

Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Nasılsınız, iyi misiniz?

Nazik davetiniz için çok teşekkür ederim… İyiyim, Eniyihekim sitesi çalışanları olarak sizler nasılsınız?

Bizler de iyiyiz çok teşekkürler. Bize kendinizden bahseder misiniz?

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi mezunuyum. Aynı fakültede iç hastalıkları ihtisasımı sonra Gastroenteroloji üst ihtisasımı tamamladım. 2000 yılından beri çok sevdiğim sindirim sistemi ve karaciğer hastalıkları ile ilgilenmekteyim. 2006 yılında doçent ünvanı aldım. Bu arada yaklaşık bir yıl süre ile Amerika Birleşik Devletleri Harvard Üniversitesi, Massachusetts General Hospital’da ERCP, endosonografi, optical cohorence tomografi, pankreas kanserinde endoskopik tedaviler gibi ileri endoskopik yöntemler konusunda araştırmacı olarak çalıştım. Döndükten sonra İstanbul Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı’nda çalışmaya başladım. 2012 yılında profesör kadrosuna atandım. Çok sevdiğim fakültemde; öğrenci, asistan ve uzman meslektaşlarımın eğitim faaliyetleri yanında bilimsel çalışmalar ile ilgilenerek mesleğime devam ediyorum.

Vaktinizi oldukça iyi değerlendirmişsiniz. Peki hocam size göre hekimlik nedir? Neden hekim olmayı seçtiniz?

Bence hekimlik özveridir… Yaşamınızdan, sosyal hayatınızdan, ailenizden çaldığınız zamandır. Eve geldiğinizde, tatile çıktığınızda bitmeyen meslektir. Misafirlikte, yolculukta kişilerin bitmeyen sorularına maruz kalmaktır. Kısacası hayatınızın her anı ve dakikasıdır. Neden hekim olmayı seçtiğime gelince; ortaokuldan beri hep hekim olmayı istedim. O zamanlarda gözlemlediğim kadarı ile farklı bir meslekti ve toplumdaki prestiji fazlaydı. O dönemde üniversite sınavında başarılı olanlar genellikle tıp fakültesini tercih ederdi. Ailemin beklentisi hekim olmamdı. Bunların tümü hekimliği seçmemde etkili olmuştur. Mesleğimi icra ederken hekimliği seçtiğim için hiç pişmanlık yaşamadım.

Yoğun olmanıza rağmen işinizden memnunsunuz. Peki bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Dahili branş olarak gastroenteroloji diğerlerinden farklı. Klinik ve girişimsel bir branş. Şöyle ki, hastada düşündüğünüz hastalıkların birçoğunu elinizdeki endoskopik yöntemler ile hem tanıyıp hem de tedavi edebiliyorsunuz. Daha önceden cerrahi olarak tedavi edilen birçok hastalık artık endoskopik yöntemler ile tedavi edilebilmekte. Bunlar tercih sebebim oldular.

Sizce hekim olmak için bir insanın hangi vasıflara sahip olması gerekir?

Öncelikle sabırlı olması gerekir. Çalışkan olmalı, empati yapabilmeli. Kısacası yaşatmak için yaşamalı….

Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Önceden belirttiğim gibi hayatınızın her anını dolduran bir meslek. Çoğu zaman kendinize ait bir zamanınız olmuyor. Gelişmeleri ve güncel bilgileri takip edebilmeniz için her zaman ciddi bir şekilde literatür okumanız gerekiyor. Akademisyen olduğum için konferans, kongre konuşmaları, dersleri hazırlamam gerekiyor. Asistan tezleri, akademik çalışmalar vs derken bunların tümü emek ve zaman isteyen şeyler. Bir günün yetmediği zaman dilimlerini oldukça sık yaşıyorum. Eşim ve çocuklarım bu durumdan çok yakınıyorlar. Bazen öğrencilerime günde kaç saat çalıştıklarını soruyorum. Genellikle ben onlardan fazla ders çalıştığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Ama mesleğimi tüm zorluklarına rağmen severek yaptığımı eklemem gerekir.

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Geriye bakınca en komik olan, akciğer filmi çektirmeye gelen bir hastaya rektoskopi yapmamızdı. Kliniğimizde radyoloji ve endoskopi üniteleri yan yana. Endoskopik işlem için bir hocamızın gönderdiği hastayı hemşire hanım çağırdığında, bir beyefendi uyanıklık yapıp kendisinin olduğunu söyleyerek içeri girmiş. Rektoskopi için hazırlıkları yapıldıktan sonra işlem uygulandı, her şey normaldi. Ben de beyefendiye her şeyin normal olduğunu, hocanın bu tetkiki neden istediğini sorduğumda; ”aslında ben akciğer filmi çektirmek için gelmiştim” dediğinde iş işten geçmişti artık.

Bize alanınızda yaptığınız çalışmalardan biraz söz eder misiniz?

Akademik çalışmalarım uzmanlık döneminde gastroenterolojinin her alanını ilgilendirmekteydi. Daha sonra karaciğer hastalıkları ve endoskopik girişimlerle ilgili daha çok araştırma yapmaya başladım ve öyle de devam ediyor.

Gördüğümüz kadarıyla yoğun bir doktorsunuz, tedavi için başka şehirlerden gelen hastalarınız oluyor mu? Şayet oluyor ise, bu hastaların tedavilerini ve sonrasındaki takiplerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Sadece diğer şehirlerden değil, uluslararası hastalarım da bayağı var. Aynı gün, Azerbaycan, Kazakistan, Irak, Almanya, Fransa, Libya’dan gelen hastalara baktığım oluyor. Hastalarımın büyük çoğunluğu yurtiçi veya yurtdışı da olsa takip için geliyorlar. Doğru teşhis koyup, doğru tedavi ediyorsanız hasta nerede olsa tekrar size başvuruyor.

Peki hocam, verdiğiniz değerli bilgiler için, güzel sohbetiniz ve bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak hastalara yönelik tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız?

Ben teşekkür ederim, bu güzel sohbet için. Hastalara genel olarak; kilo almamaları, spor yapmaları ve yeterli süre uyumalarını tavsiye ederim. Sağlıklı dönemlerinde doktora gidip kontrolden geçmelerini öneririm. Elli ya da altmış yaşında doktora ilk defa gidiyor olmak öğünülecek bir şey değil. Hastalıklar ne kadar erken dönemde teşhis edilir ise tedavi başarısı o kadar artmakta. Herkese mutlu, sağlıklı bir yaşam diliyorum. Size de çalışmalarınızda başarılar temenni ediyorum.
Prof. Dr. Çetin Karaca

Aldığı Eğitimler

 • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanlığı

Uzmanlaştığı Tedavi Alanları

 • Gastroözofegeal Reflü Hastalığı
 • Fonksiyonel Dispepsi
 • Crohn Hastalığı
 • İrritabl Barsak Sendromu (IBS)
 • Ülseratif Kolit
 • Ercp(Endoskopik Retrograd Kolanjio Pankreotografi)
 • Endoskopik Tedavi
 • Gastroskopi
 • Endoskopik Ultrason
 • Kolonoskopi
Doktorun Profilini Ziyaret
Eden Kişi Sayısı
14593
Doktoru Favori Listesine
Alan Kişi Sayısı
2
Doktor Karaca’ı Arkadaşına Öner
Yükleniyor...

* : yıldız değerlendirme tamamen Eniyihekim.com kullanıcılarının subjektif memnuniyet seviyelerinin bir göstergesidir. Hekimin tıbbi açıdan başarısının veya yetkinliğinin bir göstergesi olamaz. Bu sayfayı okuyarak kabul ettiğiniz kullanıcı sözleşmesine ulaşmak için tıklayın.
Geçtiğimiz ay,
2 milyon
hastanın doktor tercihi
yapmasına destek olduk!
Prof. Dr. Çetin Karaca
Prof. Dr. Çetin Karaca
İç Hastalıkları
Çetin Karaca Muayenehanesi
Bu kurum özel bir sağlık kurumudur ve devlet sigortası kapsamında değildir!
Bu formu kullanarak alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!
Prof. Dr. Çetin Karaca
Prof. Dr. Çetin Karaca
İç Hastalıkları
Çetin Karaca Muayenehanesi
Çetin Karaca

Bu doktordan randevu alabilirsiniz!

Eniyihekim.com vasıtasıyla alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!
Randevu Hattı : 0850 333 0 344
Randevu Al

Bu doktora soru sorabilirsiniz!

KAPAT