Eniyihekim.com

Prof. Dr. Adnan İşgör

Prof. Dr. Adnan İşgör

Genel Cerrahi

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi

Beşiktaş, İstanbul

Randevu Hattı : 0850 333 0 344
Hasta Değerlendirmeleri + Bu Doktora Yorum Yazın
İş bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı emri, talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili hasta tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. Eniyihekim.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.
Doktor hakkında toplam 7 yorum bulunmaktadır.
 • sct tarafından:
  Annemde tiroid nodülleri olduğunun tespit edilmesi ve biyopsi sonucunun şüpheli çıkması sonrasında total tiroidektomi ameliyatı için internetten doktor ararken buldum kendisini. Web sayfasından ve hakkında yazılanlardan özellikle tiroid konusunda uzmanlaşmış olduğu belli olduğu için kendisi ile görüşmeye gittik ve sonrasında ameliyatı ona yaptırmaya karar verdik. Medical Park'ta yapılan ameliyat sonrasında, tiroid ameliyatları sonunda ortaya çıkma riski olan geçici veya kalıcı ses kısıklığı, paratiroid bezi hasarları gibi bizi önceden çok korkutmuş olan hiçbir komplikasyon ile karşılaşmadık. Ameliyatın ertesi günü hiçbir sorun olmadan konuşabilir ve yemek yiyebilir durumdaydı. Pek ağrısı da olmadı. Tek sıkıntımız dikişlerin beklediğimiz kadar estetik olmamasıydı ama yine de fazla abartılacak bir durum kesinlikle yok. Tiroid ameliyatları için herkese rahatlıkla önerebileceğim işinin ehli bir doktor.
 • Enes Öksüz tarafından:
  Adnan hocayı eniyihekim.com. dan buldum. 10 gün önce tiroid ameliyatı oldum. ikinci günden sonra neredeyse ağrım sızım kalmadı. Daha uzun sürede iyileşeceğimi düşünüyordum.. Elinize sağlık hocam, duacınızım. Adnan hocayı bulmamı sağlayan eniyihekim.com ekibine ve Adnan hocama teşekkürler...
 • NESRİN ALINAK tarafından:
  HAYATIMDA TANIDIĞIM EN KİŞİLİKLİ VE BİLGİLİ HEKİM.DÜNYA TATLISI BİR İNSAN.TANIŞTIĞINIZ ANDA KENDİNİZİ ĞÜVENDE HİSSETMEYE BAŞLIYORSUNUZ ZATEN.KESİNLİKLE ÇOK DÜRÜST.KENDİSİ SAYESİNDE GEREKSİZ OPERASYONLARDAN KURTULDUM.MALUM BAZI CERRAHLARIMIZ HEMEN KESİP BİÇEREK SORUNU KÖKTEN ÇÖZME YOLUNDA OLABİLİYORLAR.HOCAMA GÖRE AMELİYAT ÇARESİZLİĞİN CARESİ BENCE.ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN SİZE SAĞLIK VERSİN HOCAM.BU ÜLKENİN SİZİN GİBİ İNSANLARA ÇOK İHTİYACI VAR..
 • AYFER SUNAOĞLU tarafından:
  ADNAN HOCAMA KASIM 2013 DE TİROİT AMELİAYTI OLDUM VE SAYESİNDE SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN GEREK AMELİYAT ÖNCESİ GEREK AMELİAYT ZAMANI VE SONRASINDA YAKLAŞIMI İNSANİ ANLAMDA MÜKEMMELDİ ZATEN HEK,MLİĞİ TARTIŞILMAZ BOYUTTA GİTTİĞİM HERYERDE ADNAN HOCAMI ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM İSTANBULDA YAŞIYORSANIZ VE BU TÜR RAHATSIZLIĞINIZ VARSA MUTLAKA KENDİSİNE MUYENE OLMANIZI TAVSİYE EDERİM TEKRAR ELLERİNEİZE SAĞLIK HOCAM.
 • AYFER SUNAOĞLU tarafından:
  ÇOK DEĞERLİ HOCAMA EN BAŞTA SAYGILARIMI SUNUYORUM KENDİSİNE KASIM 2013 DE TİROİT AMELİYATI OLDUM SAĞLIĞIMA ADNAN HOCAM SAYESİNDE KAVUŞTUM ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI İLGİSİ İÇİN AYRICA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ANADOLU YAKASINDA İSENİZ VE BU TÜR RAHATSIZLİĞINIZ VARSA MUTLAKA ADNAN HOCAMIZA GÖRÜNMENİZİ TAVSİYE EDERİM SAYGILAR HOCAM İYİKİ SİZİ TANIMIŞIZ.
 • Merve AY tarafından:
  Sayın Adnan İşgör ile ananemin göğsünde kitle bulması ile başlayan ve sonrasında yaptırdığımız bir dizi tetkikten sonra kanser teşhisi konması ile ne yapmamız gerektiğini araştırırken karşılaştık. Adnan Bey'in gerek tetkikleri yorumlaması ve gerekse hasta muayene şekli, anaaneme yaklaşımı, karşısındakini insan yerine koyması, sorduğu sorular, hastalığı izah şekli, süreçler hakkında bilgi vermesi, çaresizlik içinde çözüm arayan ve cevap bekleyen karşısındaki birçok göze çok düzgün, anlaşılır ve mantıklı açıklamalar yapması bizi etkileyen yanları oldu. Ananemin sonuçlarını gören diğer doktorların hepsi göğsün alınması sonucuna vardı. Adnan Bey de aynı şekilde yorumladı. Adnan Bey'e tavsiye üzerine gittik, aslında başka bir doktor ameliyatını yapacaktı ancak Adnan Bey'in tavrı ve yaklaşımı o kadar iyiydi ki ananem fikrini değiştirdi ve Adnan Bey'e ameliyat olmak istiyorum dedi. İyi ki de olmuş. 28 Ocak 2014 de ameliyat oldu. Tek göğsü alındı.Çok şükür iyi. Her şey yolunda gidiyor. Adnan Bey sadece ameliyat öncesinde değil, ameliyat sonrasında da hep ilgili idi. İstediğimiz her soruyu sorabildik ve hala soruyoruz. Yardımları ve insaniyeti için öncelikle kendi adıma sonrasında ananem ve ailem adına teşekkür ederim. Dualarımız hep sizinle.. Saygılarımla,
 • erdoğan Mühürcüoğlu tarafından:
  1982 yılında doktorumuzla Boluda tanıştık,eşimin troid ile ilgili çokciddi bir rahatsızlığı vardı,sevgili doktorumuz,o yıllarda çok genç bir hekim iken bile çevresinde mesleği ile ilgili olarak çok büyük bir ün yapmıştı...Eşimimin ameliyatını yaptı,daha sonra o zamanın teknik imkanları nedeniyle ,bizi kontrol için gönderdiği büyük merkezlerde,çok başarılı bulmuşlar ve hayranlıklarını belirtmişlerdi...Eşim ve ben şimdi çok mutlu bir yaşam sürdürüyoruz...aslında bu gece adnan beyi facebook sayfama arkadaş eklemek için arıyordum,bulamadım..kısmette buraya yorum yazmak varmış..aradan 29 yıl geçti eşim hastalığından haberi bile olmadan sağlığına adnan hocam sayesinde kavuşmuştu...teşekkürler hocam......(Erdoğan muhurcüoğlu)....eşinize ve çocuklarınıza da selamlar..
Doktor hakkında toplam 7 yorum bulunmaktadır.
Doğum Tarihi :
7 kişi Prof. Dr. Adnan İşgör için değerlendirme yapmış
Profesör Doktor Adnan İşgör Medical Park Göztepe Hastanesi’nde Genel Cerrahi alanında sağlık hizmeti vermektedir. Yüksek okulu Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Prof. Dr. İşgör, uzmanlığını ise aynı okulun aynı fakültesinde Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda almıştır. Ulusal ve uluslararası alanlarda yayınlanmış yayınları bulunan Profesör Doktor Adnan İşgör, evli ve iki çocuk babasıdır. İşgör ayrıca Astronomi, satranç, kuantum fiziği, grafiksel resim ile ilgilenmektedir. Profesör Doktor Adnan İşgör’ün ilgilendiği konulardan bazıları ise şunlardır:
 • Meme kanseri önlenebilir mi?
 • Çok önemli olan erken teşhis nasıl konabilmektedir?
 • Tiroit ameliyatlarında ses tellerine giden sinirlerin korunması (tiroit ameliyatlarında ses kısıklığı olmasından kaçınılabilir mi?), Tiroit nodülleri niçin önemlidir?
 • Tiroit kanserleri nasıl tedavi edilir ve sonuçları nasıldır?
 • Meme kanserlerinin cerrahi tedavisi sırasında eş zamanlı memenin şekli de düzeltilebilir mi?
  • UCSF ve Mount Zion Medical Center, ABD - Endokrin Cerrahisi
  • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru
  • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Uzmanlık
  Çalıştığı Kurumlar
  Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul (Tıp Fakültesi)
  Adres : ÇIRAĞAN CADDESİ OSMANPAŞA MEKTEBİ SOKAK NO: 4 - 6 BEŞİKTAŞ
  Prof. Dr. Adnan İşgör randevuları için 0850 333 0 344 numaralı telefonu arayabilirsiniz
  Yatak Sayısı : Belirtilmemiş Açılış Yılı : Belirtilmemiş Çalışan Sayısı : Belirtilmemiş
  Park Yeri : Belirtilmemiş Kurum Tipi : Tıp Fakültesi  
  Eğitimi
  İhtisası
  Doktorun uzmanlığıyla alakalı prosedürler
  Doktorun uzmanlığıyla ilgili hastalıklar
  Adenokarsinom Anal Bölge Hastalıkları Anal Fissür (Makat Çatlağı) Ankilostomiyaz Apandisit Apse Bağırsak Asalakları Bağırsak Delinmesi Bağırsak Düğümlenmesi Bağırsak Enfeksiyonu Bağırsak Hastalıkları Bağırsak İltihabı Bağırsak Kanaması Bağırsak Kanseri Bağırsak Solucanları Bağırsak Tıkanması Basur Böbrek Nakli Condyloma Akümunata Dalak Hastalıkları Divertikül Duodenal Ülser Fıtık Fibroadenom Fistül Fournier Gangreni Genital Siğil Gluteal Abse Göğüs Ağrısı Göğüs Kanseri Guatr Guatr (yumrulu) Hemoroid Hemoroit Hiperparatiroidizm Hipertiroid Hipertiroidi Hipertiroidizm (Zehirli Guatr) Hipoekoik Solid Kitle Hipoparatiroidizm Hipotiroid Hirschsprung Hodgkin Hastalığı Insizyonel Herni İrin (iltihap) Kabızlık Kangren Kanser Karaciğer Abseleri Karaciğer Büyümesi Karaciğer Hastalıkları Karaciğer Hemanjiomu Karaciğer Kisti Karaciğer Metastaz Karaciğer Tümörü Karaciğer Yetmezliği Karın Ağrısı Karın Fıtığı Kasık Fıtığı Kıl Dönmesi Kist Kist Hidatik Kistik Lezyon Kitle Lezyonu Kolon Ca Kolon Kanseri Kolonda Kitle Kolorektal Kanser (Kalın Bağır Lenfoma Lipom Meme Ca Meme Hastalıkları Meme Kanseri Meme Kisti Mide Ağrısı Mide Bulantısı Mide Ekşimesi Mide Fıtığı Mide Genişlemesi (gastrektazi) Mide Hastalıkları Mide Kanaması Mide Kanseri Mide Lenfoma Mide Ülseri Mide Ve Sindirim Sistemi Bozuk Mide Yanması Nüks Fıtıklar Ödem Pankreas Endokrin Tümörü Pankreas Kanseri Pankreas Taşları Pankreas Tümörü Pankreatit Paratiroid Hastalıkları Paratiroid Kanseri Peptik Ülser Perianal Abse Perianal Fissürler Perianal Fistüller Peritonit Pilonidal Sinüs Polip Polipozis Koli Reflü Reflü Özofajit Reflü Özofajit Rektum Kanseri Safra Kanalı Taşları Safra Kesesi Hastalıkları Safra Kesesi İltihabı Safra Kesesi Kanseri Safra Kesesi Taşları Safra Taşları Safra Yolu Darlığı Safra Yolu Kanserleri Safra Yolu Kistleri Sarkom Septik Şok Sünnet Şişmanlık (Obezite) Tiroid Hastalıkları Tiroid Kanseri Tiroid Nodülü Ur (tümör) Ülser Ülseratif Kolit Varis Yağ Bezesi Yanıklar Yaralanma Yaralanmalar Yaralar Yemek Borusu (Özofagus) Kanser Yemek Borusu Daralması
  Üye Olduğu Dernek ve Kuruluşlar
  American College of Surgeons(ACS)
  International Surgical Society (ISS)
  International Association of Endocrine Surgery(IAES)
  Surgical Infection Society (SIS-E)
  Breast Surgery International (BSI)
  Türk Cerrahi Derneği
  İstanbul Cerrahi Derneği Kurucu üyesi
  Travma ve Acil Cerrahi Derneği
  Endokrin Cerrahisi Derneği
  Endoskopik ve laparoskopik Cerrahi Derneği
  Ankara Meme Cerrahi Derneği

    Prof. Dr. Adnan İşgör ile yapmış olduğumuz röportaj

  Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Nasılsınız, iyi misiniz?

  Teşekkür ederim,

   

  Bize kendinizden bahseder misiniz?

  Kısaca özgeçmişimde de belirttiğim gibi oldukça uzun süren eğitimden sonra mesleğimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Bunun için de güncel olmak zorundasınız. Dolayısıyla bir yandan hastaların tedavisi ile uğraşırken diğer yandan yeni gelişmeleri güncel olarak pratiğe yansıtmak ve bunları eğitmekle yükümlü olduğunuz hekimlere aktarmak için hem literatürü yakından izlemek hem de çeşitli kongrelere katılmak gerekiyor. Bunlardan geriye kalan çok kısıtlı bir zaman diliminde ise kendiniz, aileniz ve toplum için bazı aktiviteleri yürütmeniz söz konusu. Bu aktiviteleri de belirli ölçüde yapmaya çalışıyorum.

   

  Vaktinizi oldukça iyi değerlendirmişsiniz. Peki hocam size göre hekimlik nedir? Neden hekim olmayı seçtiniz?

  Hekimlik, içinde bilimsellik ve zanaat olan, hastalıkların önlenmesi ya da oluşan hastalıkların hasta yaşam kalitesini bozmadan düzeltilmesini amaçlayan bir meslektir. Hedeflenmesi gereken bu amaçların karakterime uygun olduğunu düşündüğüm için seçtim.

   

  Yoğun olmanıza rağmen işinizden memnunsunuz. Peki bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

  Cerrahi ile yukarda hekimlik mesleği için tanımladığım amaçlara daha iyi ulaşabileceğimi tahmin ettiğimden tercih ettim.

   

  Sizce hekim olmak için bir insanın hangi vasıflara sahip olması gerekir? Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

  Önce iyi ve dürüst insan olacaksınız. Gerçi günümüzde bu özelliklerin maalesef değer kaybına uğradığını görmekteyim. Ancak gene de bu özellikleri kendimde barındırmaya çalışıyorum. Bilgi ve becerilerinizi sürekli yenilemeniz gerekiyor. Bu bağlamda özellikle cerrahi açısından bakarsanız, hangi hastaların ameliyat edilmesi gerektiğini iyi bilmeniz, en uygun cerrahi yöntemini seçmeniz, yöntemi en iyi şekilde uygulamanız, girişim sonrası hastanızı yakından izlemeniz ve bunların soncunda hastaya hastalıksız ve iyi bir yaşam kalitesi sağlamanız gerekiyor. Yaşamınızın ciddi bir bölümünü buna ayırmanız gerekiyor.

   

  Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

  Sonucu başarılı olan tedavi ettiğiniz her hastadan sonra yorgunluğunuzu unutur ve keyiflenirsiniz. Bir çok örnek olmakla birlikte yeni yaşadığım bir olayı örnek vermek isterim. 25 yıl önce ameliyat ettiğim bir hastanın oğlu (o zamanlar çocukluk çağında olduğunu belirtiyor) internet üzerinden beni bularak annesinin halen çok sağlıklı bir şekilde yaşadığını belirterek beni çok tanımak istediğini belirtip çok teşekkür etti. Bu çok güzel bir duygu.

  Bize alanınızda yaptığınız çalışmalardan biraz söz eder misiniz?

  Bilimsel açıdan bakarsak tıbbi makaleler yazmak, kongrelerde konuşmacı olarak görev almak, kongre düzenlemek, uluslararası önemli kongrelere katılmak yanında 4 adet kitabın yazarlığını ve editörlüğünü yaptım. Bu kitapların özellikleri size gönderdiğim “yayınlarım” bölümünde ayrıntılı olarak yer almaktadır. Her biri yaklaşık 2-2.5 yıllık çalışmanın bir ürünü olan bu kitaplarda, uluslararası alanda çok iyi tanınan yabancı meslektaşlarım da konuk yazar olarak katıldı ve bu kitapların gerek bilimsel içeriği gerekse sunuluş şekli nedeniyle bir çok meslektaşımdan olumlu geri bildirim almakta olmam beni mutlu ediyor.

  Gördüğümüz kadarıyla yoğun bir doktorsunuz, tedavi için başka şehirlerden gelen hastalarınız oluyor mu? Şayet oluyor ise, bu hastaların tedavilerini ve sonrasındaki takiplerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

  Evet İstanbul dışından hatta yurt dışından gelen çok sayıda hastam var. Hastalıklarının ve yaptığım tedavilerin özelliklerine göre belli aralıklarla bizzat görerek, bazen de bulundukları yerde yaptıkları kontrol sonuçlarını e-mail ya da telefonla öğrenerek izlemlerini uygun bir şekilde yapabiliyorum.

  Peki hocam, verdiğiniz değerli bilgiler için, güzel sohbetiniz ve bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak hastalara yönelik tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız?

  Yakınması olan insanların bu yakınmalarını günlük yaşantılarını etkilemesine izin vermeden önemsemeli ve gerekli kontrollerini yaptırmalıdır. Bir hastalığın tedavisinde hekim ve teknoloji kadar hastanın kendisinin de uygulanacak tedavi ile iyileşeceğine inanmasının oldukça önemli olduğunu belirtmekte yarar vardır. Hekim ile hasta arasında iyi bir iletişim kurulması bunun için en önemli adımdır.
  Prof. Dr. Adnan İşgör

   

  Aldığı Eğitimler

  • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Doktoru
  • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Uzmanlık
  • UCSF ve Mount Zion Medical Center, ABD, Endokrin Cerrahisi, 1996

  Uzmanlaştığı Tedavi Alanları

  • Tiroid Kanseri
  • Tiroid Hastalıkları
  • Tiroid Nodülü
  • Meme Hastalıkları
  • Meme Kanseri
  Doktorun Profilini Ziyaret
  Eden Kişi Sayısı
  5053
  Doktoru Favori Listesine
  Alan Kişi Sayısı
  0
  Doktor İşgör’ı Arkadaşına Öner
  Yükleniyor...

  * : yıldız değerlendirme tamamen Eniyihekim.com kullanıcılarının subjektif memnuniyet seviyelerinin bir göstergesidir. Hekimin tıbbi açıdan başarısının veya yetkinliğinin bir göstergesi olamaz. Bu sayfayı okuyarak kabul ettiğiniz kullanıcı sözleşmesine ulaşmak için tıklayın.
  Geçtiğimiz ay,
  2 milyon
  hastanın doktor tercihi
  yapmasına destek olduk!
  Prof. Dr. Adnan İşgör
  Prof. Dr. Adnan İşgör
  Genel Cerrahi
  Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi
  Bu kurum özel bir sağlık kurumudur ve devlet sigortası kapsamında değildir!
  Bu formu kullanarak alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!
  Prof. Dr. Adnan İşgör
  Prof. Dr. Adnan İşgör
  Genel Cerrahi
  Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi
  Adnan İşgör

  Bu doktordan randevu alabilirsiniz!

  Eniyihekim.com vasıtasıyla alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!
  Randevu Hattı : 0850 333 0 344
  Randevu Al

  Bu doktora soru sorabilirsiniz!

  KAPAT