Eniyihekim.com

Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu

Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Erol Taşdemiroğlu Muayenehanesi

Bakırköy, İstanbul

Randevu Hattı : 0850 333 0 344

Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu videoları Geri İleri

Hasta Değerlendirmeleri + Bu Doktora Yorum Yazın
İş bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı emri, talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili hasta tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. Eniyihekim.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.
Doktor hakkında toplam 9 yorum bulunmaktadır.
 • Esin Canakgül tarafından:
  Kayınvalidem için doktor araştırırken internetten buldum doktorumuzu .Ameliyat oldu ve sonuçlardan memnun kaldık,şu anda bir sıkıntımız kalmadı.Herhangi bir şikayeti olanlara doktorumuz kesinlikle tavsiye ederim.
 • Faik Özkan tarafından:
  Kendisini internetten araştırarak buldum ve tedavisinden memnun kaldım. Tedavi sonuç verdi,ileride bir sıkıntım olursa yine iletişime geçebileceğimi söyledi ve çok ilgilendi.İşini bilen,tecrübeli bir doktor.Herkeze tavsiye ederim ve ettim de...Doktoruma çok selamlarımı iletiyorum ve teşekkür ediyorum.
 • Cemre Erden tarafından:
  Yiğenim için doktor araştırıyorduk.İnternet yoluyla bu doktorumuza ulaşıp telefon ettim,bizzat kendisiyle görüşme şansım oldu ve randevu aldım.Çok memnun kaldık.Film ve tahlillerden sonra ameliyatlık durum olduğunu söyledi, şu anda ameliyat için ailemiz karar aşamasında.Ama doktorumuza güveniyoruz ve kesinlikle yakınlarıma tavsiye ediyorum. Cemre Erden Dayısı
 • S.Ç tarafından:
  İnternetten araştırdım ve doğru bir doktor seçmişim.Ben arayıp ulaşamadığımda kendisi birebir arayarak bana ulaştı ve çok ilgiliydi,yanlış teşhisten beni kurtardı.İlaç tedavisi yerine bana egzersiz verdi.İşle ilgili olduğunu ,fazla yorulmamam gerektiğini ,rahatsızlığımın fıtık olamadığını söyledi. Birkaç test yaptırmamı söyledi,henüz yaptıramadım ama tedaviye doktorumuzla devam edeceğim. Bir arkadaş gibi davrandı bana ,hatta randevum doktorun tatil gününe denk geldi işimden dolayı ama yine de beni kabul etti ve ilgilendi.Yakınlarıma tavsiye ederim ve ediyorum da zaten.Çok memnunum kendisinden..
 • Deniz Yıldız tarafından:
  Kardeşim için doktorumuzu internetten araştırdım,geçmişi ve tecrübesine güvenerek gittik, ve kesinlikle memnun kaldık.İlgiliydi,açık konuşması sade ve anlaşılır şekilde bize herşeyi anlatması diyaloğu bizi çok memnun etti. Koyduğu teşhişler doğru çıktı,tavsiyelerine uyarak tedaviye devam ettik,kesinlikle iyi sonuç aldık. Yakınlarıma doktorumuzu kesinlikle tavsiye ediyoruz..
 • Aylin tarafından:
  BUNDAN 15 SENEÖNCE DR.EROL BEYLE EYÜP SSK DA TANIŞTIM İYİİKİ TANIŞMIŞIM BİLGİSİNE DR.SONSUZ GÜVENİM VAR 15 SENE ÖNCE ANEVRİZMA EMELİYATIMI GERÇEKLEŞTİRDİ ÖNCE ALLAHIN İZNİYLE SONRADA DOKTORUMUN TECRÜBESİYLE ŞUANDA ÇOK İYİYİM HERKEZE TAVSİYE EDERİM İYİİKİ TANIDIM ALLAH RAZIOLSUN DOKTORUMDAN
 • mecbure önder tarafından:
  herkes doktor olabilir adam vede insan olabilmek zordur saygılar hocam
 • Yekbun tarafından:
  Eşim bel fıtığı yüzünden neredeyse yürüyemez hale gelmiş bacak kaslarında zayıflama başlamıştır. O zamana kadar ameliyat düşünmüyorduk ama Erol bey bize güven verdi ve bizde ameliyat olmaya karar verdik. Ameliyat sonrasında kısa süre içerisinde eşim neredeyse bel fıtığı hiç yokmuş gibi iyi oldu. Artık rahatlıkla normal hayatına dönebildi. Bugüne kadar Erol beyle karşılaşmadığımızada üzüldük doğrusu. Kendisini bel fıtığı yaşayanlara tavsiye ederim zaten yakınlarımdanda gönderdiğim hastalar oldu.
 • Nejla tarafından:
  Erol hocam boyun fıtığı ameliyatımı yaptı. Şimdilik çok memnunun, eskiden yaşadığı uyuşma ve ağrı problemlerinden eser yok şimdi.
Doktor hakkında toplam 9 yorum bulunmaktadır.
Doğum Tarihi :
9 kişi Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu için değerlendirme yapmış
Kişisel Web Sitesi : www.eroltasdemiroglu.com.tr
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu 1976 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Kliniği'nde ihtisasa başlamış ve Mart 1982 de Nöroşirürji uzmanı olmuştur. 1982-1983 yıllarında Askerlik görevini Van Askeri Hastanesinde Beyin Cerrahisi uzmanı Tbp. Astğm. Olarak tamamlamış ve 1983 yılının Eylül ayında Çorlu Devlet Hastahanesi'nde mecburi hizmete başlamış ve Aralık 1985 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı'na Yrd. Doç. Dr. olarak geri dönmüştür. 1987 yılının Ocak ayında TÜBİTAK'tan doktora sonrası bursunu kazanarak ABD'de Univercity South Alabama College om Medicine de Postdoctoral Fellow olarak 2 yıl süre ile görev almıştır. Bu süre içinde AHA Alabama Affiliate den iki yıllık (yıllık 18000 USD) burs kazanmıştır. 1989 Temmuz ayında Harvard Univ, Massachussets General Hospital Stroke research Lab de postoctoral fellow olarak 1991 Ocak ayına kadar çalışmıştır. Temmuz 1990 da ECFMG imtahanını geçerek Anabilim Dalı'nda(ABD) clinical fellow olarak çalışmaya hak kazandıktan sonra Ocak 1991 Temmuz ve 1992 arasında Univercity Cincinnati College of Medicine, Dept. Of. Neurosurgery de clinical fellow olarak çalışmıştır. O dönem katıldığı kurslarda lazer disk dekompresyonu, endoskopik nöroşirürji, Midas rex yüksek devirli tur kullanımı, spinal cerrahi , Gamma knife kullanımı, stereotaksik yaklaşımlar ile ilgili sertifikalar almıştır. Univercity Of Kentucky, Lexington, School of Medicine Dept of Neurosurgery de clinical fellow ve VA Hospital neurosurgery service de Şef( Chief) olarak çalışmıştır. Profesör Doktor Taşdemiroğlu'nun Kentucky ve Kansas State lisansları da bulunmaktadır. 1994 Temmuz ayında yeniden Türkiye'ye dönmüş ve Eyüp SSK Hastahanesi'nde beyin cerrahisi servisini kurup bu hastanede Ocak 1999’a kadar beyin cerrahisi uzmanı olarak görev yapmıştır. Kasım 1998 yılında Doçent olan Taşdemiroğlu ve Ocak 1999 Ocak 2010 arasında İstanbul Eğitim Hastahanesi Nöroşirürji Servisinde uzman olarak çalışmıştır. 2010 yılının Ocak ayında Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı'na profesör olarak atanmış ve göreve başlamıştır. 2012 senesinde emekli olan Taşdemiroğlu daha sonra İstanbul Bakırköy’deki muayenehanesinde özel hekimlik yapmaya başlamıştır. Özellikle omurga cerrahisi (Spinal Cerrahi), Bel boyun fıtıkları bel kayması , omurilik tümörleri, beyin tümörleri ve beyin kanamalarının cerrahi tedavisini yapmaktadır. Çeşitli uluslar arası (Autism open Access, Journal of Neurosurgical Sciences, Turkish Journal of Neurosurgery) ve ulusal dergilerde (Kafkas medical Journal) editörlük yapmaktadır. Profesör Doktor Taşdemiroğlu, 85'in üzerinde uluslar arası ve ulusal dergilerde makale ve kitap bölümleri, 50'nin üzerinde de ulusal ve uluslar arası konferans ve kongrelerde sunumları vardır. Taşdemiroğlu'nun eserleri Ocak 2013 itibariyle 715'in üzerinde citation almıştır.
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Microneurosurgery
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Nöroşirürji Uzmanlığı
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Neuroanatomy
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp
Çalıştığı Kurumlar
Erol Taşdemiroğlu Muayenehanesi, İstanbul (Muayenehane)
Adres : Zuhurat Baba Mah. Yüce Tarla Cad. Tunaboylu Sok. No: 17 K: 1 D: 4 Bakırköy
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu randevuları için 0850 333 0 344 numaralı telefonu arayabilirsiniz
Yatak Sayısı : Belirtilmemiş Açılış Yılı : Belirtilmemiş Çalışan Sayısı : 1
Park Yeri : Var Kurum Tipi : Muayenehane  
Medi Kbb Sağlık Merkezi, İstanbul (Özel Klinik)
Adres : TEŞVİKİYE MAH. HAKKIYETEN CAD.NO:1 TEŞVİKİYE
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu randevuları için 0850 333 0 344 numaralı telefonu arayabilirsiniz
Yatak Sayısı : Belirtilmemiş Açılış Yılı : Belirtilmemiş Çalışan Sayısı : Belirtilmemiş
Park Yeri : Belirtilmemiş Kurum Tipi : Özel Klinik  
Eğitimi
Microneurosurgery 1981 - 1982
Nöroşirürji Uzmanlığı 1976 - 1982
Mesleki Deneyim
Kafkas Üniversitesi, Tıp Fakültesi Nöroşirürji ABD (Prof. Dr.)
Ocak 2010 - 2012
2012 Eylül ayında Emekli olup İstanbul'a Özel çalışmak üzere dönüş.
İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Doç. Dr.)
Şubat 1999 - Aralık 2009
Nöroşirürji Servisi
Eyüp SSK Hastanesi (Yrd. Doc. Dr.)
Temmuz 1996 - Ocak 1999
Beyin Cerrahisi Servis Şefi
İncirli Hospital (Attending Neurosurge)
Eylül 1994 - Haziran 1996
Univ. Kentucky Medical Center, Div. Neurosurgery (Clinical Fellow)
Temmuz 1992 - Haziran 1994
University of Cincinnati, College of Medicine,Department of Neurosurgery (Clinical Fellow)
Ocak 1991 - Temmuz 1992
Massachusetts General Hospital, Harvard Medical School, Stroke Research Lab (Research Fellow)
Temmuz 1989 - Ocak 1991
University of South Alabama College of Medicine (Visiting Scientist-R)
Ocak 1987 - Haziran 1989
Serbest oksijen radikalleri ile ilgili Merkezi Sinir Sistemi Hayvan modeli oluşturulması. Bu proje ile AHA dan 2 yıllık fellowship kazanılması
A Ü, Tıp Fak., İbn-İ Sina Hast., Nöroşirurji ABD (Yrd. Doc. Dr.)
Aralık 1985 - Ocak 1987
Çorlu Devlet Hastanesi (Nöroşirürji Uzmanı)
Eylül 1983 - Kasım 1985
Van Asker Hastanesi (Tbp.Tğm.Nöroşirürji )
Nisan 1982 - Ağustos 1983
Bilimsel Makaleler
Transient İskemik Atakların Cerrahi Tedavisi
Avman N, Taşdemiroğlu E: Transient İskemik Atakların Cerrahi Tedavisi. Şişli Tıp Günleri 2. Kongresi, Şişli Çocuk Hastanesi Bülteni, Istanbul,1981, Sh:32-38.
Makale
Gökalp HZ, Erdoğan AI, Taşdemiroğlu E, Naderi S: Kemonükleolizis. Türk Nöroloji Nöroşirürji ve Psikiyatri Dergisi 3(4): 193-195, 1988.
Different Approach of the Therapy of Lumbar Disk Disease
Gökalp HZ, Erdoğan AI, Taşdemiroğlu E, Naderi S: Different Approach of the Therapy of Lumbar Disk Disease. Turkish J Neurol Sci. 5(2): 87-90, 1989.
Multiple Nocardia Abscesses of the Brain
Gokalp HZ, Sekerci Z, Taşdemiroğlu E, Birler K: Multiple Nocardia Abscesses of the Brain. Turkish J Neurosurg. 1(4):197-200, 1990.
Quantitative Evaluation of the Blood brain-barrier Disruption Using Evans' Blue Epiflourescence
Taşdemiroğlu E, Sekerci Z: Quantitative Evaluation of the Blood brain-barrier Disruption Using Evans' Blue Epiflourescence. Turkish J Neurosurg. 1(2):57-64, 1989.
Radyasyon myelopatisi
Gökalp HZ, Erdoğan IA, Taşdemiroğlu E: Radyasyon myelopatisi(vaka raporu). Türk Nöroloji Nöroşirürji ve Psikiyatri Dergisi 3(2):146-148, 1987.
Primer emty sella sendromu & hipofiz adenomu
Erdoğan IA, Gökalp HZ, Taşdemiroğlu E, Ertürk AR: Primer emty sella sendromu ile beraber görülen hipofiz adenomu(vaka raporu). Türk Nöroloji Nöroşirürji ve Psikiyatri Dergisi 3(3):162-164, 1988.
Pathophysiology of Cerebral Ischemia
Taşdemiroğlu E, Kutman MN: Pathophysiology of Cerebral Ischemia (review article). Hacettepe Medical Journal. 22(2):169-181, 1989.
Differential Sympathetic Regulation
Ardell JL, Randall WC, Canon WJ, Schmacht DC, Taşdemiroğlu E: Differential Sympathetic Regulation of Automatic, Conductile and Contractile Tissue in Canine Heart. Am J Physiol. 255(24):H1050-H1057, 1988.
Ischemia-reperfusion Injury in the Rabbit Brain
Taşdemiroğlu E, Christenberry PD, Ardell JL, Chronister R, Curreri PW, Taylor AE: Ischemia-reperfusion Injury in the Rabbit Brain. ICP VII.,Eds: Hoff JT and Bety AL. Springer-Verlag, Berlin, Heidelberg, New York, p:922-924, 1989.
İhtisası
Doktorun uzmanlığıyla alakalı prosedürler
Ağrı Pompası Apse Insizyonu Ve Drenajı Arteriografi Baklofen Pompası Tedavisi Beyin Anevrizması Onarımı Beyin Pili Programlanması Bilgisayarlı Tomografi Taraması(Bt) Brakiterapi Da Vinci Robotik Cerrahi Derin Beyin Stimülasyonu Dikiş Disk Protezi Uygulaması Diskektomi Diskografi Diskogram Eeg(Elektroensefalografi) Ekstratemporal Kortikal Rezeksiyon Elektromiyografi Elektron Işınlı Bilgisayarlı Tomografi Endoskopik Cerrahi Endoskopik Diskektomi Endovasküler Embolizasyon Endovasküler Koilleme Enjeksiyon Im Enjeksiyon Iv Epidural Steroid Enjeksiyonu Epilepsi Cerrahisi Epilepsi Tedavisi Fonksiyonel Hemisferektomi Gamma-Knife (Gamma Bıçağı) Radyo Cerrahi Genel Çocuk Cerrahisi Hemaferez Hidrosefali Şant Uygulaması Jackson Pratt Dren Kateter Yerleştirme Korpus Kallozotomi(Epilepsi Cerrahisi) Kraniotomi Laserasyon Onarımı Lezyonektomi Lobektomi Lop Rezeksiyonu(Epilepsi Cerrahisi) Mikrocerrahi Mikrovasküler Kırpma Mikrovasküler Oklüzyon Minimal Invaziv Cerrahi MRI Multipl Subpial Transeksiyon Nebulizatör Nöroonkolojik Cerrahi Omurga Cerrahisi Omurga Stabilizasyon (İnstrumentasyon) Ameliyatları Parsiyel Nefrektomi Pediatrik Endoskopik Cerrahi Pediatrik Laparoskopik Cerrahi Pediatrik Toraks Cerrahisi Preoperatif Değerlendirme Radyoterapi Rezektif Epilepsi Cerrahisi Robot Destekli Cerrahi Robotik Cerrahi Serebrospinal Sıvı Analizi Spinal Enjeksiyon Stereotaktik Radyocerrahi Şiroterapi(Sinir Dondurma) Tam Kan Sayımı-Hemogram Temporal Lop Rezeksiyonu Tümör Nekrozu Faktörü (Tnf) Vasküler Cerrahi Venografi Ventriküloperitoneal Şant Uygulama Vns(Vagal Sinir Stimülasyon Tedavisi) X-Ray Yapay Mesane Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi (Yart)
Doktorun uzmanlığıyla ilgili hastalıklar
Üye Olduğu Dernek ve Kuruluşlar
American Association of Neurological Surgeons (AAN International Associate üyesi
Türk Nöroşirürji Derneği Aktif üye
European Neurosurgical Association Individual Member
Ödülleri/Başarıları
Scholarship 29th SIOP(Society of International Onc 1997
Beyin Damar Hastalıkları Derneği II. Simpozyumu, İ 1997
American Heart Association, Alabama Affiliate 1989
American Physiological Society (APS), John F. Perk 1987
TÜBİTAK Doktora sonrası araştırma bursu 1986
Hastaların Sormuş Olduğu Sorular
Doktora sorulmuş toplam 76 soru bulunmaktadır.
 • Soru tarihi : 27 Mart 2014 Perşembe
  DOKTOR BEY, BEN 60 YAŞINDA EMEKLİ BİR ÖĞRETMENİM. BELİMDE KANAL DARALMASI OLDUĞU TEŞHİSİ KONULDU. FİZİK TETAVİSİ OLDUM. FAKAT GEÇMEDİ. FAZLA YÜRÜTEMİYORUM, AYAKLARIMDA UYUŞMA OLUYOR., OTURMAK ZORUNDA KAIYORUM. ÖNERİNİZİ BEKLİYORUM
 • Soru tarihi : 27 Mart 2014 Perşembe
  Merhaba benim 9 aylık oğlum var boynu henüz güçlü durmuyor kısa sürede yorulup boynu öne doğru düşüyor ve desteksiz oturamıyor destekli oturması çok iyi doğumu vakumla olmuştu mr eeg çekildi herhangi bir sorun bulunmadı doktor fizik tedavi başlattı ama ben çok korkuyorum farklı bir şey çıkar die göz takibi algısı çok iyi ama boynunun tutması kurkutuyor lütfen bilgi alabilirmiyim.
 • Soru tarihi : 27 Mart 2014 Perşembe
  SELAM HOCAM.IYI AKSAMLAR. AZERBEYCANDA YAPMIS OLDUGUM TEDAVILERDEN BIR NETICE ALAMADIM.SIZDEN RICAM BENDE NEFES DARLIGI BOGULMA VE HALSIZLIK VAR.DOKTORLAR BANA BEYIN DAMARLARINA YETERLI KAN GITMEDIGINI SOYLEDILER.GUATR ANALIZIM TEMIZ CIKTI.BU BELIRTILERIN NEDENI NEDIR.SIZDEN CEVAP YAZMANIZI RICA EDIYORUM.
 • Soru tarihi : 26 Şubat 2014 Çarşamba
  BEN 3 AY ÖNCE BEL FITIĞI AMELİYATI OLDUM AMA DAHA 1 HAFTALIK AMELİYATLIYKEN KALÇAMDAN AYAĞIMIN ALTINA DOĞURRU İNEN BİR AĞRI BAŞLADI BENDE DOKTOR NEURONTİN 600 DİYE BİR TABLET VERDİ BUNUN BENİ TEDAVİ EDECEĞİNİ BUNUNLA AĞRILARIMIN GEÇECEĞİNİ SÖYLEDİ BAŞTA İYİ GELDİ AMA ŞİMDİ TEKRAR AYNI EDİYOR OTURDUĞUMDA KALKAMIYORUM AĞRI ÇEKİYORUM AĞRILARIM DEVAM EDİYOR LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN BU İLAÇ BANA NEKADAR YARDIMCI OLUR KULLANMALIMIYIM SAYGIYLA KALIN
 • Soru tarihi : 26 Şubat 2014 Çarşamba
  hocam öncelilikle bana zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Hocam benim annem 1942 doğumlu ve geçen yıllarda 1 kat balkondan aşağıya düştü bu düşme neticesinde bellinde bulunan 5 disk kemiğinde sağa doğru 9.72 mm kayma oluştu ve biz burdaki hastanelere götürdüğümüzde bize ayrıntılı bir cevap vermediler şu an en son çekilen tomografisinde omurilik kanalında kireçlemeye bağlı daralma olduğu bu daralmanın ise sinere baskı uyguladığını bunun ise ayaklara ağrı ve vucutta halsizlik yapacağı söylendi bize tedavi için oparasyonnun şart olduğu söylendi bizde daha önce çok yakinen aklrabamız olan bir amcanın bu şekil oparasyon yaptırdığı ve sonra ise yatalak hasta olarak hayatını devam ettirdi ve en son geçen ay vefat etti bizde bu şekilde olur diye korkuyoruz onun için oparasyona pek sıcak bakmıyoruz sizden bir ricam bu oparasyonu size yaptırabilirmiyiz veya bunun başka bir tedavi yöntemi varmı ve bu yukardaki saydığım tedavilerin masrafı bize kaça malil olur biz emekli sandığına bağlı emekli memuruz şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim inanın annemin gözümün önünde acı çekmesi bana ölümün acısından daha zor geliyor çünkü o benim annemmm
 • Soru tarihi : 26 Şubat 2014 Çarşamba
  25 yaşındayım. son 6 aydır ayak topuklarım ağrıyor. Özellikle sabah kalktığımda ayak topuklarımın üzerine basmakta zorlanıyorum bunun yanı sıra belim ve boynum ağrıyor. bu ağrı biraz yürüyüş yaptıktan sonra geçiryor. uzun yola gittiğimde ayak topukarım daha çok ağrıyor. sabahları yataktan geç kalkarsam belimin ağrısından duramıyorum.
 • Soru tarihi : 26 Şubat 2014 Çarşamba
  HOCAM MERHEBA BENİM BOYNUMDAN BAŞLAYIP SIRTIMDAN DEVAM EDİP VE BELİMDE DEVAM EDEN BİR AĞRI VAR AĞRILAR YER YER DEĞİŞİYOR.BOĞAZ BÖLGEMDEDE AĞRI VAR.AYRICA SOL OMZUMDA DA DAHA ÖNCE KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRILMIŞTI.ŞU ANDA ORDADA AĞRI VAR. ÖZEL BİR HASTANEDE MUAYENE OLDUM VE DOKTORUM FİZİK TEDAVİ ÖNERDİ,SIRT VE BEL BÖLGESİ İÇİN .FAKAT SIK SIK BOYNUMDA TUTULMA OLDUĞU İÇİN BAŞLAYAMADIM SİZCE NE YAPABİLİRİM.
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  SAYIN HOCAM KOCAELİ KARTEPEDEN YAZIYORUM BENDE AMELİYAT SONRASI YAPIŞIUKLIK DOKUSU OLUŞTU VE AYAĞIMA VE BELIME ÇOK AĞRI VERIYOR FIZIK TEDAVI EGZERSIZ VE DIĞER YOLLARI DENEDIM AZALMA OLMADI YENI BIR AMELIYAT ÇOZUM OLURMU TIP DA BUNA ÇARE YOKMU NE TAVSIYE EDERSINIZ LUTFEN HOCAM 18 ay once amelıyat oldum
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  merhaba hocam.bel fıtığı ameliyatı kaç liraya maal olur bize..teşekkürler
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  hocam benım yaklaşık 20 gundur bacaklarımda agrılar var kalçamdada ara sıra oluyor acaba belfıtıgı baslangıcı olabılırmı ama belım hıc agrımıyor
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  bende uzun yıllardır bel agrısı var. fakat son 1-2 yıldır. agrılar arrtı. tedavı surecı uzadı. bacaklarıma dogru yanma ve batma hıssı var. sol bacagımın ust kısmında uyusma. emar cektırdım. doktor 2 fıtık oldugunu yalnız kucuk olduklarından amelıyat gerekmez dedı. fakat butun ılac ıgne fızık tedavılerıne ragmen. agrılarım sık sık tekrarlanmakta. 7-10 gun yatmak zorunda kalıyorum. oturunca yuruyunce agrılarım cok artar. bırket yatınca rahatım.bu rahatsızlıgı veren gercekten bu 2 kucuk fıtık olsada amelyat olup kurtulmam mumkunmu???
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  Sayın hocam bir kaç gün önce size bir soru sormuştum.Konuşma bozukluğu vardı.Doktara gittim,bana depresyona girdiğimi ve ilaç tedavisine başlıyacaz dedi.Nöroloji gittiğimde benden beyin emarı istediler emarım temiz çıktı.Ben hala endişeliyim daha önce 3yıl panikatak hastasıydım tedavim bitti.aradan bir buçuk yıl geçti,ve bu sefer deprosyana girdiğimi söyledi buda beni korkutuyor,bazen unutkanlık oluyor acaba depresyondan mıdır? Bu benim kendi telefon numaram.TEŞEKÜR EDERİM HOCAM
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  Ben 34 yaşındayım.Sağ tarafımda komple uyuşma ve hissizlik oluyor ve konuşma bozukluğu oluyor.1 hafta içerisinde konuşma bozukluğu yüzünden ve hissizlikten dolayı konuşamıyorum.Konuşmamın düzelmesi 1 saati buluyor ve 1 gün içerisinde 2 defa bayılma ve konuşma bozukluğu oldu.Bunun nedeni nedir?
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  sayın hocam başımı öne eğdiğimde bacaklarımda ve sırtımda elektirik çarpıntısı gibi titreme oluyor sebebi neden ola bilir yardımcı olursanız sevinirim
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  SELAM HOCAM Radyoloji bulgular: Lomber lordoz düzleşmiştir. Lomber bölgede açıklığı sola bakan hafif skolyoz deformasyonu izlenmektedir L4-5 seviyesinde intervertebral diskte diffüz anüler bulging izlenmektedir ve sağ posterolateral foraminal protrüzyon saptanmıştır . Sağ lateral reses daralmıştır. Sağ L4 köke hafif bası saptanmıştır Lomber spinal kanal daralmıştır L4-5seviyesinde intervertebral diskte diffüz bulging izlenmektedir ve sağ parasantral herniasyon saptanmıştır. Herniye disk materyali sağ lateral resesi oblitere. Sağ L5 kök basısı tespit edilmiştir. L5 vertebra korpusu geçiş karakteri kazanmıştır L3,L4,L5 vertebra korpus endplatelerinde Schmorl nodül empresyonları izlenmektedir Diğer seviyelerde disk konturu muntazamdır Tüm vertebra korpus yükseklikleri tabiidir Medüller kavite sinyal intensitesi tabiidir Kortikal trabeküler kemik yapı tabiidir Dorsal spinal kord konus medülleris olarak L1 seviyesinde sonlanmıştır Kauda eguina lifleri seyri sinyali tabiidir Paraspinal kas ve yumuşak dokular tabiidir Lomber intervertebral disklerde dejenerasyon sekonder T2 ağırlıklı kesitlerde sinyal kaybı izlenmiştir
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  Merhaba ben Fatma alkan 7sene önce bel fıtığı emeliyatı geçirdim ağrılarım birtürlü geçmek bilmedi aksine dahada çoğaldı sag ayağımda güçsüzlük oldu ayakkabı giyemez hale geldim 03.11 2012 tarihinde çektirdiğim emar sonucunda fıtıklar çoğalmış acil ameliyat deniyor ve 10 12 tane platin takılması gerektiği söyleniyor ne yapmam gerekiyor sizinl düşünceniz. Nedir acaba ne yapmam gerekiyor lütfen cevap bekliyorum
 • Soru tarihi : 11 Şubat 2014 Salı
  slm hocam yaklaşık 3 senedir boyun fıtığım war gayet iyiym yaptığım mr sonucunda 2 fıtık olduğunu söyledi doktorum 1 normal diyernin yırtık olduğunu söyledi doktorum gece uyuyamıyan insanlar tanıdım ben öyle deyilm işim gereği çok ağır da çalışıyorum şuan bunun sebebini neye borçluyum yada nekdar dayana bilirim tşkr edrm
 • Soru tarihi : 30 Kasım 2013 Cumartesi
  Doktor bey bel fıtığı rahatsızlığını 2006 yılından beri çekiyorum yalnız bir 5 sene ara verdi 2011 yılından beri 3 defa nüksetti her seferinde birkaç gün hiç kalkmamacasına yatıyorum 2012 yılında MR çekildi sonuç şöyle L4-5 ve L5-S1 disklerinde minimal dejeneratif değişiklikler ve anüler yırtık genelde ilaçla tedavi yoluna gittiler kalıcı bir tedavi olmadı sizin derin bilgilerinize ulaşmak istedim ne önerirsiniz teşekkür eder saygılar sunarım
 • Soru tarihi : 29 Kasım 2013 Cuma
  sayın hocam benim kafa tasımda şekil bozukluğu var ve ben ameliyatlı yada ameliyatsız bunu düzelttiremek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz olursanız çok memnun olurum saygılar.
 • Soru tarihi : 08 Ağustos 2013 Perşembe
  ii günler erol bey 3 ay önce bel agrısı diye ftr doktora gittim bir ton ilaç verdi ilaçlardan fayda görmeyince mr a yolladı mr sonucuma bakıp fıtık deyip beni başından savdı resmen ağrılarım diyincede kendisine beni sizin bölümünüze yönlendirdi rica etsem bana mr sonucumun sonucunu detaylı anlatabilirmisiniz mr sonucum( L4- L5 diskinde dural kesede indentasyona yol açan diffüz annüler taşma izlendi . bilateral nöralforamenler kaudaller daralmıştır L5- S1 eklem diskinde dural kesede indentasyona yol açan diffüz annüler taşma izlendi bilateral nöralforamenler kaudaller daralmıştırfaset eklemlerde yer yer sıvı intensiteleri izlendi ) beimde sol kol ve sol bacagımda ağrılar çok ltfn yardımcı olun ameliyatlık bir durumum var mı ? şimdiden teşekür ederim
 • Soru tarihi : 14 Kasım 2012 Çarşamba
 • Soru tarihi : 14 Kasım 2012 Çarşamba
 • Soru tarihi : 13 Kasım 2012 Salı
 • Soru tarihi : 13 Kasım 2012 Salı
 • Soru tarihi : 11 Kasım 2012 Pazar
 • Soru tarihi : 11 Kasım 2012 Pazar
 • Soru tarihi : 11 Kasım 2012 Pazar
 • Soru tarihi : 10 Kasım 2012 Cumartesi
 • Soru tarihi : 09 Kasım 2012 Cuma
 • Soru tarihi : 09 Kasım 2012 Cuma
 • Soru tarihi : 05 Kasım 2012 Pazartesi
 • Soru tarihi : 05 Kasım 2012 Pazartesi
 • Soru tarihi : 02 Kasım 2012 Cuma
 • Soru tarihi : 30 Ekim 2012 Salı
 • Soru tarihi : 30 Ekim 2012 Salı
 • Soru tarihi : 30 Ekim 2012 Salı
 • Soru tarihi : 29 Ekim 2012 Pazartesi
 • Soru tarihi : 28 Ekim 2012 Pazar
 • Soru tarihi : 23 Ekim 2012 Salı
 • Soru tarihi : 19 Ekim 2012 Cuma
 • Soru tarihi : 14 Ekim 2012 Pazar
  ACİL AMELİYATLIK HASTA RAPORU İyi günler Hocam..Benim size bir sorum olacaktı.Şiddetli boyun ve baş ağrısı çekiyorum.Doktora gittim ve acilen boyun MR'ı istediler.Aşırı bir migren hastalığımda var.Nöroşirurji bölümüne gittim.Servikal MR incelemesi raporu aşağıdadır. Servikal MR incelemesi raporu : İşlem adı:MR,Vertebra,servikaldir. Tanı:Servikal disk bozuklukları SERVİKAL MR İNCELEMESİ RAPORU Teknik :Aksiyal T2,Sagittal T1,T2 Bulgular: C5-C6 düzeyinde posterior açılanma izlenmektedir.Bu düzeyde disk mesafesinde daralma,vertebra korpus köşelerinde osteofitik proliferasyonlar izlenmektedir.Bu düzeyde posterior açılanma,kemik yapılarındaki dejeneratif değişiklikler ve disk protrüzyonuna bağlı olarak santral spinal kanalda belirgin kası bulguları mevcuttur.Bu düzeydeki medülla spinaliste diffüz T2A sinyal artışı dikkati çekmiştir(myelomalazi).Ayrıca C5-C6 düzeyinde sağ posterior sinir kökünede hafif düzeyli bası mevcuttur.Unkovertebral eklemlerde hipertrofik dejenerasyonlar izlenmiştir. Servikal lordoz düzleşmiştir. Servikal intervertebral eklem aralıkları tabidir. Servikal disklerin sinyal intensitesi tabiidir.Servikal disklerin arka kontrunda kanal yönünde belirgin taşma saptanmamıştır.Bilateral nöral foramenler açıktır. Hocam bu duruma bakarak doktorlar bana acil ameliyat dediler.Fakat riskli bir ameliyat çünkü felçli kalma ihtimali var.Ama ameliyat olunmasada felç riski var dediler.Boyun içerisine metal takılması gerekli dediler.Fakat ben ameliyat olmak istemiyorum.Akupunktur faydalı olur mu?Benim için nasıl bir tedavi yöntemi önerirsiniz?
 • Soru tarihi : 14 Ekim 2012 Pazar
  ben 48 yasindayim almanyada yasamaktayim ve sürekli bel agrilari yasamaktayim belimdeki agrilar zaman icind eayaklarima vurmakta ve özellikle kis ve soguk havalarda bel agrim daha cok yükselmekte siddetli agrim oldugunda rahat normak hareket edemiyorum belimdeki agrilardan ne tavsiye edersin birazda cekiniyorum korkuyorum bel fitiklili hastalarda tedavi sonrasi sakat kalma gibi soylemelr toplum icind esoylenmekte, kendi doktorlarimizda dah güvende olabilecegimi düsündügüm icin sizden bilgi talebimde bulunmak istioyrum, tesekkurler ilgi ve alakaniz icin saygilarimla...
 • Soru tarihi : 14 Ekim 2012 Pazar
  BEN 2003 YILINDA FELÇ GEÇİRDİM SAĞ ELİMDE VE AYAĞIMDA HASAR KALD I.2008 YILINDA MİKRO CERRAHİ YÖNTEMİ İLE AMELİYAT OLDUM,2012 NİN MART AYINDA AYNI YÖNTEMLE AYNI DOKTORA YENİDEN AMELİYAT OLDUM VE SAĞ AYAĞIMDA AĞRI,UYUŞMA,KARINCALANMA VE HARKET KSITLIĞI VAR NEDENLERİ NELERDİR.
 • Soru tarihi : 11 Ekim 2012 Perşembe
  MERHABALAR HOCAM YAKLAŞIK 1.5 YILDIR BOYUN FIDIGIM VAR MÜTHİŞ AGRIM OLUYOR SİNİR SİSTEMİM ALT ÜST OLDU.SON 2 HAFTADIR DA BELİRDE AGRI BAŞLADI.BELİM DE DE FIDIK OLABİLİR Mİ YOKSA BOYUNDAN KAYNAKLANIYOR MU.BİLGİLENDİREBİLİRMİSİNİZ
 • Soru tarihi : 11 Ekim 2012 Perşembe
  meraba benim boynumdan başıma giden bir ağrı var ensemden kulağıma uğultu var sesleri algılayamıyorum bazende bayılıyorum sonra vücutta titreme kasılma oluyor neyapmam gerekiyor teşekkürler
 • Soru tarihi : 10 Ekim 2012 Çarşamba
  belimde iki tane fıtık var ve doktorlar ameliyat olmamı öneriyorlar emar sonuçlarıma bakarak yalnız muayne olunca güç kaybımın olmaması onları şaşırtıyor fıtıklarımın büyük ve omurganın etrafını kapladığını söylüyorlar felç riski olabileceğide söyleniyor ne yapmalıyım yardımınızı bekliyorum
 • Soru tarihi : 10 Ekim 2012 Çarşamba
  Merhaba Erol Bey, Bilginiz dahilinde bir yönlendirmede bulunabilirseniz çok müteşekkir kalacağım. Annem 15 sene önce nörofibromatozis teşhisi neticesinde c3-c5 arasındaki schwannoma tümörünün alınması için ameliyat oldu. Ameliyattan sonra sağ eli ve sağ bacağında hissizlik oluştu ve hala öyle. 2012 yılında ise böbreklerindeki herhangi bir rahatsızlıktan sonra doktorun omurilik ile alakalı da bir sorun olabileceğini söylemesiyle tetkiklere başlandı. Çekilen mr’lar sonucunda bulbus tabir edilen bölgede yine schwannoma tümörü olduğunu söyledi doktor bey. Dediğine göre zaten ilk ameliyatta önceki tümörün tamamı alınmamış. Bu bölgeden ameliyat olması gerektiğini söyledi. Ancak zorlu bir ameliyatmış ve sonucunda tamamen felç tehlikesi bulunmaktaymış ve yine dediğine göre Türkiye çapında bu bölgeden bir ameliyatı çok sınırlı sayıda doktor gerçekleştiriyormuş. Bu sebeplerden böyle bir riske girmeden önce alternatif çözüm yöntemleri var mı yok mu diye bilgi edinmek istedik. Ardından cyber-knife diye yeni bir teknolojik tedavi yönteminin olduğunu öğrendik. Acaba cerrahi bir müdahaleden önce radyasyon tedavisi mümkün olur mu? Ameliyatın tehlikesinden ötürü önce manyetik rezonans görüntüleme metodu ile tümörün büyümesiyle ilgili bilgi alınması daha mı iyi olur? Zira 15 yıldır annemin bir şikayeti olmadığı için mr çekilmedi veya bu bölgeyle ilgili bir muayene geçirmedi. Acaba ameliyata gerek kalmadan bu tümörün vücuda olan tehlikesi minimuma indirilebilir mi? Gerçekten endişe içindeyiz ve ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz veya bizi yönlendirebileceğiniz birileri var mıdır?
 • Soru tarihi : 09 Ekim 2012 Salı
  Belfıtığı l4 l5 s hastalıgım var ayaklarımda agrıyla uyanıyorum 3 aydır fızık tedavi oldum ama yanıt vermedı hersabah felc olmus gıbı uyusuk uyanıyorum amelıyat dıolar neyapmalıyım ?tesekkurler
 • Soru tarihi : 09 Ekim 2012 Salı
  merhaba doktor bey ben 28 yasında 1 cocuk annesıyım ve 1 yılı aşkındırda bel fıtığıyla mücadele etmekteyım bir cok tedavi yöntemını denedık fizik tedavı kortızon,hap ve kas gevseltıcı ilaçlarfakat sonuç hep aynı enson 3 ,4 gun öncesı belden igne vurdurdum,bunun bir sakıncası varmıdır bana hastalığım hallında yardımcı ve beni izmirde yönlendire bilecegınız dalında iyi bir hekıme yönlendire bilirsenız cok memnun olucam şimdiden teşekkür ederim...
 • Soru tarihi : 08 Ekim 2012 Pazartesi
  slm ben sultanbeyli araştırma hastanesinde beyin cerrahına muane oldum röntgen sonucuna göre boyun uzaması var dedi kas gevşetici ve agrı kesici verdi ameliyat için erken dedi.yaşım 32 dogru bilgiyi alamadım devlet hastanesi oldugu için yarım yamalak cevaplar aldım bilgi verirseniz sevinirim. ne yapmam gerketigini ve daha net bilgi almak istiyorum teşekkürler
 • Soru tarihi : 08 Ekim 2012 Pazartesi
  YAKLAŞIK 15 GÜNDÜR BELİMİN TAM ORTASINDA AĞRIDAN ZİYADE HAREKET ETTİKÇE ARTAN BİR ACI VAR. HASTANEDE BEYİN CERRAHİ UZMANINA GİTTİM VE MR İSTEDİ. EMARDA HERHANGİ BİRŞEY ÇIKMADI. DAHA ÖNCE DE BOYUN AĞRISI İÇİN GİTTİĞİMDE DÜZLEŞME OLDUĞUNU SÖYLEMİŞLERDİ. ŞU AN VERİLEN İLAÇLARI BİTİRMEME RAĞMEN HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK OLMADI. NE YAPMALIYIM. HAREKETLERİM ÇOK KISITLANIYOR.
 • Soru tarihi : 07 Ekim 2012 Pazar
  Annem 63 yasinda .3 ay once yüksek tansiyondan beyninin sol tarafinda damar tikanikligi oldu soltarafinda kısmı felc oldu.simdi kolunu biraz hareket ettiriyor bas parmağı ve isaret parmagindaguc kaybı var.ne onerirsiniz?
 • Soru tarihi : 07 Ekim 2012 Pazar
  SAYIN HOCAM HAYIRLI AKŞAMLAR SİZE TESADÜFEN İNTERNETTE RAHATSIZLIĞIMLA İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPMAKTA İKEN ULAŞABİLDİM. HOCAM 3 - 4 SENE ÖNCESİ BİR AN DALGINLIKLA İSKELEDEN DÜŞMEM NETİCESİ KUYRUK SOKUMUMDAKİ KIKIRDAK EĞİLMMESİ NETİCESİ SAKARYA TOYOTA HST.BEYİN CERRAHİ DR.TARAFINDAN YAPILAN İNCELEMEDE ORTAYA ÇIKTI. BANA SİMİTE OTURMAMI BİRDE BUNU KALDIRANLARIN OLLDUĞUNU BELİRMESİİLE ARAŞTIRMAYA GİRDİM. BİR KAÇ DEFA DENENMESİNE RAĞMEN BİR TÜRLÜ İYİLEŞEMEDİM. SAKARYA ALTINOVA ÖZEL HST. DR.GİTTİM. YAPILAN EMAR VE RÖNTGEN TAHLİLLERİ NETİCESİNNDE BEL SOKUMMUNUN EĞRİ VE BELİMDE İKİ FITIK OLMADIĞINI YANLIZ ZEDELENME OLDUĞU TARAFIMA BİLDİRİLDİ.BİR KAÇ SONRASI YİNE AYNI HST.NEYE GİTTİĞİMDE dr BURADAN AYRILMIŞ BURADA GÖREV OLAN FİZİK TEDAVİ PRF.DR.GÖRÜNDÜK BURADA TEKRAR EMAR ÇEKİLDİ. HİÇ BİR İLAÇ VERİLMEKSİZİN FİZİK TEDAVİ GÖRMEM SÖYLENDİ. SAKARYA KARAMAN DEV.HST.SİNDE FİZİK GÖRDÜM İNANIN HİÇ BİR TEDAVİYE ULAŞAMADIK. HALA KUYRUK SOKUMUM EĞRİ.. UZUN SÜRE AYAKTA DURAMIYORUM HEMEN GÖRULUYORUM 1994 KASIM DOĞUMLUYUM BEN END.MSL.LİSESİ MAKİNA BÖLÜM TALEBESİYİM ŞİMDİ VAGON FB.SINDA STAJ GÖRMEKTEYİM FAKAT ÇOK ZORUM VAR TÜM BELGELERİ SAKLIYORUM HOCAM NE YAPMAM GEREKTİĞİNİ HALA ANLIYAMADIM. BİR YOL GÖSTERİRMİSİN SAYGILARIMLA ELLERİNDEN ÖPERİM RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN SELAMMLARIMLA
 • Soru tarihi : 05 Ekim 2012 Cuma
  Sayın hocam, 2004 yılında bel fıtığından marmara hastansinde ameliyat oldum. Ancak bir aydır aynı şikayetlerim başladı. mr çektirdim fıtığımın tekrar aynı yerde olduğu tespit edildi. Emar sonucu: Lomber lordoz düzleşmiştir. L4-L5 düzeyinde sol pamedian geniş tabanlı ve kaudale emigre disk hernisi izlendi.L5-S1 aralığında santral-sağ paramedian herniasyon ve anüler yırtık izlendi. Vertebra korpus köşelerinde, end plato'larda ve faset eklemlerde dejenerasyon bulguları mevcuttur. Bunun sonucuna göre doktor ameliyat dedi. Fakat ilk ameliyatımı yapan doktora gidemedim çünkü özel acıbadem hastanesinde görev yapmaktadırlar. Kendim öğretmenim aynı zamanda bende karslıyıım internette doktor araştırması yaparken siz dikkatimi çektiniz size durumum hakkında bilgi vermek istedim konu ile ilgili beni aydınlatırsanız çok sevinirim saygılarımla.
 • Soru tarihi : 05 Ekim 2012 Cuma
  ikiyıldır bel ağrım var en son istanbulda bulunan g terapiye gittim 7 ay rahat ettim sonra karpuz kaldırırken şiddetli ber ağrı 3 aydır ayağmda uyuşma var mersindeki doktorlar omurda daralma var ameliyat dedileri szin bize bir faydanız olabilirmi
 • Soru tarihi : 03 Ekim 2012 Çarşamba
  Başımın sol tarafında kulak ara ara kulak kepçemde dahil olmak üzere ağrı vardı. Boyun ağrım kolumda güçsüzlük hissi ve sol ayağımda hafif ağrı oluyor. Bazen hızlı bişey anlatırken başımın sol tarafında uyuşmada oluyor. Şirket doktoruna gittim Kolumda bpyunda ve başımda ağrı olduğunu söyledim tansiyon ölçümü yaptırdı 8 15 çıktı sonra tuzlu yememeye özen göster dedi. Boyun fıtığı olduğunu ve muskazon ile rantudil verdi boyunu çevirmemeye özen göster ilaçları kullan sonra kontole gel dedi gerekirse fizik tedaviye başlatalım dedi. Beni daha çok rahatsız eden başımın tepesindeki hafif sol tarafa doğru ağrı ve omzumdan boynuma doğru olan ağrı. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz teşekkürler. Mesleğim Makine Mühendisliği masa başı iş, stress ve araç kullanımım yoğundu. Yararlı olur diye yazdım.
 • Soru tarihi : 02 Ekim 2012 Salı
  merhebe hocam iki gün önce oğlum maç yaparken kafasına arkadaşının dirseği çarpmış doktora götürdük dikiş attılar.ama kafatasında çatlaklık varmış.plastik cerahiye yönlendirdiler.ne yapmam gerekiyor.teşekkür ederim
 • Soru tarihi : 02 Ekim 2012 Salı
  slmlar hocam...iki adet boyun fığım var ameliyatsız iyileşmesi mümkünmüdür??ameliyat dediler ama olmaktan korkuyorum şuanda beni rahatsız edecek durumda aşırı şikayetlerım yok sağ elde arada uyuşma sırt ve boyun ağrıları mevcut siz ne öneririsinız tşkrler...
 • Soru tarihi : 01 Ekim 2012 Pazartesi
  Doktor Bey Merhabalar, Annem 73 yaşında tansiyon,kollestrol ilaçları kullanıyor. Bununla birlikte yaklaşık 10 yıla yakın süredir dizlerinde sıvı kaybı olması dolayısıyla kıkırdakların sürtünmesi sonucu aşınma mevcut. Bununla ilgili farklı ilaçlar ve Solgar Glucosamine condrıton complex kullanıyor, birkaç kez de dizlerinden iğne tedavisi yapıldı. Son dönemlerde artan şikayetleri dolayısıyla yapılan tetkiklerde iki noktada bel fıtığı olduğu ve ameliyat olmaz ise felç olma ihtimali olduğu söylendi. Bel fıtığının dizlere artı bir baskı yaptığını düşünürsek şayet ameliyat olması durumunda ne derece olumlu sonuö alınabilir. Birde yaşı ve hastalıkları dolayısıyla genel anestesi altında değilde lokal mikrocerrahi yöntemi bizim için uygun mudur ? Sizin tavsiye ve yorumlarınızı bekler, şimdiden çok teşekkür ederim.
 • Soru tarihi : 28 Eylül 2012 Cuma
  eşimde yıllardan beri bel fıtığı var.bundan 4ay önce istanbulda 2 hastaneye gittik '3 yerinde fıtık olduğunu ve 2 fıtığın koptuğu ve sinirlere baskı yaptığını ' söylediler acil ameliyat dediler.eşim güvenip ameliyat olmadı.artık ağrıları dayanılmaz hale ve sol bacaga baskı yapıo..suan ameliyat olmak istiyo nasıl ve maddi olarak kaca mal olacagını bilmek istio.. ve birde kendisi madende yer altında calısıo ameliyat olduktan sonra işine devam edebilirmi.? cvb verir ve ilgilenirseniz seviniriz..simdiden teşekkürler....
 • Soru tarihi : 27 Eylül 2012 Perşembe
  selamü aleyküm ocamben bircarasiz kaldım belki allah silere rasgetirdi beni benim hanım ikikere bel fıtığından ameliyat oldu pilatin taktılar birtarafını aldılar bir tarafı kaldı şu anda nasıl derseniz aşırı ağrıları var kalca bacak ağrıları çokre gidemiyor alah rızasıcın bana yardım cı olumusunuz çok doktorlarada gitdim bana şudur derdi demediler
 • Soru tarihi : 27 Eylül 2012 Perşembe
  iyi günler dr bey benim sorunum belide kanal daralması var boynumda kireçlenme fıtıkda vardı amelıyat oldum kollarımda sinir kitlenmesi var amelıyat oldum fakat şikayetlerim devam ediyor aşırı baş dönmem var boyundan beyine giden kan yavaş gidiyormuş belimdede fıtık var yol yürüyemiyorum teşekkür ederim
 • Soru tarihi : 26 Eylül 2012 Çarşamba
  4tane bel fıtığım var ve liflerde yırtılma var çok ağrım var ne yapmam gerekiyor otururken ayaktayken yatarken sürekli ağrım var. 20 gün fizik tedavi gördüm. kaplıcaya gittim. 42 tane iğne verdiler. 15 tanesi kortizon şu anda hala çok ağrım var nereye gitmem gerekiyor?
 • Soru tarihi : 22 Eylül 2012 Cumartesi
  Gunaydın Hocam İki sorum olacaktı Beynimde göz sinirlerinin üzerinde iyi huylu 3cm çapında kitle tespit edildi. Ameiliyat olsam ne gibi riskleri vardır. İkincisi ben bu sene sonu askere gıdecektım amelıyat olduktan sonra gıdebılırmıyım? Teşekkürler..
 • Soru tarihi : 21 Eylül 2012 Cuma
  kalça ile diz arasındaki ağrıdan doktora baş vurdum.film ve emar çekiminden sonra iki adet bel fıtığı olduğum söylendi.10 günlük ilaç tedavisi gördüm biraz rahatladım.fakat iki üçgündür sağ kalçamdan yine ağrılar girmeye başladı,daha önce ilaç tedavisi cevap vermesse ameliyat olmam gerektiği söylendi.fakat ben ameliyatı en sonunda düşündüğüm için sizede danışmak istedim.bel fıtığı yeri L4 DİYE söylendi.içinin et dolup sinire baskı yaptığı ağrının onun için kaynaklandığı söylendi.sizinde fikrinizi alıp gerekirse sizede muayene olmak isterim İYİ GÜNLER
 • Soru tarihi : 21 Eylül 2012 Cuma
  ii günler hocam benim kafamın sol tarafında damarlarda daralma var ve bu benim canımı çok yakıyor bunun tedavisini görmüyorum balıkesirde çok doktorlara gittim hatta bursa fakülteye gittim nüroloji profosörü sinirlerle ilgi dedi sende bişi yok dedi ve bana epilepsi hastasının ilaçlarını yazıp yolladı kafamın için de 3 yerde ayreten leke kimine göre sertleşmiş doku tam teşhis konulup tedavimi başlatmadılar bana yardımcaı olun ben ne yapabilirim
 • Soru tarihi : 20 Eylül 2012 Perşembe
  hocam merhaba benim eşim 2 defa bel fıtığı amlyatı oldu tekrar belfıtığı olmuş 3.yü olucak 2. amlyatı olı bibuçuk yıl oldu 3.defada bazı doktorlar vida koyalım dediler vida sğlıklımı vida konursa hasta birdaha bel fıtığı olmazmı teşekkürler
 • Soru tarihi : 19 Eylül 2012 Çarşamba
  Merhaba ben 2008 yilinda bel fitigindan ameliyat oldum ama 2010 yilinda tekrar bel fitigim tekrarladi.Acil ameliyat olmam gerektigini ve platin takilacacagi soylendi.Ama ben olmadim.Suan cok ciddi agrilarim tekrarladi.Kalca ve sag bacagima vuruyor.Ameliyat olmak istiyorum iyi bit hastane ve doktor tavsiye edermisiniz.
 • Soru tarihi : 19 Eylül 2012 Çarşamba
  30 yaşındayım .7-8 yıldır bel ağrıları çekiyorum .son 2-3 yıl içinde hareket edemez oldum .normalde sürekli ağrılarım var şiddetli ağrıları tuttuğunda bebekler gibi ancak emekleyebiliyorum yada hiç hareket edemiyorum .5-6 doktora gittim hiç birşeyin yok diyorlar .ama ben çok kötü olduğumu biliyorum bir daha hiç hareket edememekten korkuyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim .diyarbakırda yaşıyorum gerekirse oraya gelebilirim
 • Soru tarihi : 15 Eylül 2012 Cumartesi
  merhaba babam 79 yaşında.10 gün önce sağ kolunda kuvvet kaybı başladı.yapılan araştırmada beyin kanserinin 4.cü devresinde olduğunu öğrendik.sizden ricam nasıl bir yol takip edelim.saygılar
 • Soru tarihi : 07 Eylül 2012 Cuma
  hocam esim 9 ay once bel fıtıgından amalıyat oldu ama ne mumkun hala ıyılesmedı yenı emar cektırdık yıne fıtık var dıyorlar fızık tedavıye gıttık agrıları dınmedı ınanın gecelerı ve oturup kalkarken bır yatalak hasta gıbı cok uzuluyorum sabahlara kadar agrıdan duramıyor bıze yardımcı olursanız sevınırım bu arada esımın yası 37 lutfen yardımcı olursanız sevınırım
 • Soru tarihi : 27 Ağustos 2012 Pazartesi
  Hiç ayağa kalkamıyorum ağrılarım çok, pek çok ilaç kullandım hiç fayda göremedim aynı anda bel ve boyun fıtığından ameliyat olup bu hastalıktan kurtulmak istiyorum ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz
 • Soru tarihi : 24 Ağustos 2012 Cuma
  sn dr boyun ve kafa kısmımda arada bir lşiddetli ağrılarım oluyor ayrıca sağ kolumun omuz kısmında kütürtü sesi geliyor şu anda boynumda ve omuzlarımda tutukluk ve çok ağrım var ne yapmalıyım
 • Soru tarihi : 23 Ağustos 2012 Perşembe
  hocam benım bır sorum olacak bel ağrısı çekıyorum bel fıtığı teşhısı kondu yaklaşık bır yıl önce fızık tedavı oldum ıyı olmuştum lakın yaklaşık 2 ay önce tekrar başladı 1 hafta yerımden kalkamadım yenı mr çekındım sonuçlarım şöyle Lomber lordozda artış;lumbosakral ılımlı skoltotık deformasyon ve orta şiddette spondıloz sipondıloartroz burguları izlenmıştır.L5vertebra transısyonel özellıktedır (sakralızasyon?lumbalızasyon?)L3 L4 düzeyınde minimal diskal bulgıng saptanmıştır .L4 L5 düzeyinde birincı derece içinde inimal retrolistezis; keseye indente median kompenenti belirgin diffüz diskal taşma gözlenmiştir . Disk taşmasi faset artrozlarına sekonder santral spinal kanal ılımlı daralmıştır.sonuç bu ne yapmam gerekıyor belım kaça ve sol ayağımda daha belırgın şekılde iğnelenme ve sancı tarzında ağrım oluyor ne fazla oturabılıyor nede ayakta kalabılıyorum görüşlerınızı beklıyorum teşekkürler
 • Soru tarihi : 16 Ağustos 2012 Perşembe
  Sayın Erol Bey, Ben yaklaşık 4 hastane ye uğradım ve bütün yorumları aldım.Anlaşılan şu ki benim doğuşdan gelen hastalık şöyledir; Beyincik omur iliğe sarkmış. Değerli meslektaşlarınız dan Sayın doktorlardan bazları ameliyat önermiyor, kimi ise yapılmalı diyor.Şöyle ki çok kararsızlar içerisindeyim. Ama her insan gibiyim.Ağrım yok, Halsiz değilim vs. İlginiz için çok teşekkür ederim.Sadece sorun dengesizlik oda; Eşya taşırken, merdiven çıkarken, yürürken
 • Soru tarihi : 14 Ağustos 2012 Salı
  s.a ben lumbalgı amaliyati oldum bır gun sonra taburcu olduktan sonra agrılarım ve operasyon yapılan yerde kanama olmasında sonra dr gorusup benı tetrar hastaneye cagırdı emarımı cekımınden sora tekrar amalıyat gerektıgını soyledı ıkıncı amalıyattan sonra 4 gun hastanede yatısım oldu taburcu olduktan sonra agrılarım dınmedı ve sıdetlendı kontrole gıttım emar ıstedıler emarı cektım dr emardanevel 3 bır amalıyat olabılecegımı soyledı ve bu defa cıvı takılacagını bıldırdı cıvı olayı ne kadar randımanlı bılgılendırırsenız sevınırım yasım 46 dır
Doktora sorulmuş toplam 76 soru bulunmaktadır.

Aldığı Eğitimler

 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp, 1976
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Neuroanatomy, 1977
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Microneurosurgery, 1982
 • Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Nöroşirürji Uzmanlığı, 1982
Doktorun Profilini Ziyaret
Eden Kişi Sayısı
15827
Doktoru Favori Listesine
Alan Kişi Sayısı
2
Doktor Taşdemiroğlu’ı Arkadaşına Öner
Yükleniyor...

* : yıldız değerlendirme tamamen Eniyihekim.com kullanıcılarının subjektif memnuniyet seviyelerinin bir göstergesidir. Hekimin tıbbi açıdan başarısının veya yetkinliğinin bir göstergesi olamaz. Bu sayfayı okuyarak kabul ettiğiniz kullanıcı sözleşmesine ulaşmak için tıklayın.
Geçtiğimiz ay,
2 milyon
hastanın doktor tercihi
yapmasına destek olduk!
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Erol Taşdemiroğlu Muayenehanesi
Bu kurum özel bir sağlık kurumudur ve devlet sigortası kapsamında değildir!
Bu formu kullanarak alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Prof. Dr. Erol Taşdemiroğlu
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Erol Taşdemiroğlu Muayenehanesi
Erol Taşdemiroğlu

Bu doktordan randevu alabilirsiniz!

Eniyihekim.com vasıtasıyla alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!
Randevu Hattı : 0850 333 0 344
Randevu Al
KAPAT