Eniyihekim.com

Prof. Dr. Serdar Kahraman

Prof. Dr. Serdar Kahraman

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Serdar Kahraman MUAYENEHANESİ

İstanbul

Randevu Hattı : 0850 333 0 344
Hasta Değerlendirmeleri + Bu Doktora Yorum Yazın
İş bu sayfada yer alan yorumlar, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı emri, talebi ve/veya ricası olmaksızın, ilgili hasta tarafından bağımsız olarak yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. Eniyihekim.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.
Doktor hakkında toplam 7 yorum bulunmaktadır.
 • recep çelik tarafından:
  mayıs ayında beyin tümöründen başarılı bir operasyon geçirdim 21 ün içinde ayağa kalktım. çok kısa bir süre içinde ameliyat olmam gerekiyordu.tam 4,5 cm lik tümör alındı siz düşünün artık . Çok hızlı bi şekilde iyileştim kendisine çook teşekkür ederim .HERKESE SERDAR HOCAYI TAVSİYE EDİYORUM.
 • Ibrahim halil ileri tarafından:
  Serdar bey,cok beyefendi bir doktor .cenazesi oldugu halde,iptal edilen randevumdan dolayi ,incelik gosterip beni telefonla arayip bilgilendirdi.kendisine cok tesekkur ederim..kisa zaman icinde gorusmek dilegiyle. Ibrahim halil ileri
 • nureddin imdat kalaycı tarafından:
  iki yıldır maruz kaldığım bel ve ayak ağrılarımdan.bir dostumun tavsiyesi ile tanıştığım sayın Prof.Dr.Serdar Kahramanla tanışmamızdan sadece 10 gün sonra beni başarılı bir ameliyatla sıkıntılarımdan kurtaran Sayın Serdar beye teşekkürlerimi alenen arz kabulünü istirham ediyorum.Genç doktorumuza bundan sonraki hayatinda da başarı ve mutluluklarının devamını niyaz ediyorum.
 • Melih Tunç tarafından:
  Güven veren, sizi en doğru şekilde yönlendiren çok değerli bir doktor. Ben halen hastası olarak, kendisinden son derece memnunum. Herkese tavsiye ediyorum.
 • ertan özen tarafından:
  Yaşamış olduğum paraşüt kazası neticesinde boynumda ciddi derecede servikal disk hernisi (boyun fıtığı) oluştu. Sol kolumu ağrılardan ötürü kullanamaz duruma gelmiştim. Gittiğim bütün doktorlar, acilen ameliyat olmam gerektiğini aksi takdirde felç kalma tehlikem olduğunu, ameliyatın çok riskli olduğunu ve ameliyat neticesinde de sakat kalma ihtimalimin bulunduğunu söylediler. GATA'dan tanıdığım doktor arkadaşlarım senin ameliyatını yapabilecek tek kişi Prof.Dr.serdar KAHRAMAN dedikleri zaman hiç vakit kaybetmeden yanına gittim. Konuşmasıyla, tavrıyla, nezaketiyle, kendine olan güveniyle, paraya önem vermeyen mükemmel kişiliği ve bilgisiyle beni rahatlattı ve korkularım bir anda kayboldu. Ameliyatımı buyuk bir ustalık ile yaparak beni dayanılmaz ağrılarımdan kurtaran, yeniden sağlıklı olmamı sağlayan mükemmel insan Prof.Dr. Serdar KAHRAMAN ve ekibine minnettarım.
 • halil tarafından:
  2003 TE GATA da hocama amneliyat oıldum çjk memnunum şimdi yeni fıtık için yine kenngidicem disine gidicem
 • Nimet Kocaman tarafından:
  Kendisine nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum.İyi ki var ve biz kendisini tanıdık.Yaşadığım sürece kendisini minnetle anacağım yolu açık olsun.Benim için çok değerli.Tüm tanıdıklarıma da tavsiye ediyorum.
Doktor hakkında toplam 7 yorum bulunmaktadır.
7 kişi Prof. Dr. Serdar Kahraman için değerlendirme yapmış
Kişisel Web Sitesi : www.serdarkahraman.org
omurga cerrahisi ve nöro-endoskopi uygulamaları, beyin tümörleri, hidrosefali, anevrizmalar, nevraljiler ve hipofiz tümörleri
 • İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi - Profesörlük Ünvanı
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - Doçentlik Ünvanı
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - Uzmanlık
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru
 • Omurga Cerrahisi (Yıllık operasyon)
Çalıştığı Kurumlar
Serdar Kahraman MUAYENEHANESİ, İstanbul (Muayenehane)
2012– devam (2 yıl)
Adres : Muhittin Üstündağ Sk. No:25 - Koşuyolu Kadıköy
Prof. Dr. Serdar Kahraman randevuları için 0850 333 0 344 numaralı telefonu arayabilirsiniz
Yatak Sayısı : Belirtilmemiş Açılış Yılı : 2012 Çalışan Sayısı : Belirtilmemiş
Park Yeri : Var Kurum Tipi : Muayenehane  
Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul (Tıp Fakültesi)
Adres : YILANLI AYAZMA CADDESİ, NO: 26 CEVİZLİBAĞ TOPKAPI
Prof. Dr. Serdar Kahraman randevuları için 0850 333 0 344 numaralı telefonu arayabilirsiniz
Yatak Sayısı : Belirtilmemiş Açılış Yılı : 2011 Çalışan Sayısı : Belirtilmemiş
Park Yeri : Belirtilmemiş Kurum Tipi : Tıp Fakültesi  
Eğitimi
Doçentlik Ünvanı - 2004
Mesleki Deneyim
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi (Profesör Doktor)
Ocak 2010 - Ocak 2014
Yarı zamanlı görevde
Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi (Doçent Doktor)
Ocak 2004 - Ocak 2009
Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi (Yardımcı Doçent Dokt)
Ocak 2000 - Ocak 2004
Etimesgut Hava Hastanesi (Uzman Doktor)
Ocak 1997 - Ocak 2000
Hava Kuvvetleri Dispanser (Sağlık Amiri)
Ocak 1989 - Ocak 1992
İhtisası
Doktorun uzmanlığıyla alakalı prosedürler
Ağrı Pompası Apse Insizyonu Ve Drenajı Arteriografi Baklofen Pompası Tedavisi Beyin Anevrizması Onarımı Beyin Pili Programlanması Bilgisayarlı Tomografi Taraması(Bt) Brakiterapi Da Vinci Robotik Cerrahi Derin Beyin Stimülasyonu Dikiş Disk Protezi Uygulaması Diskektomi Diskografi Diskogram Ekstratemporal Kortikal Rezeksiyon Elektromiyografi Elektron Işınlı Bilgisayarlı Tomografi Endoskopik Cerrahi Endoskopik Diskektomi Endovasküler Embolizasyon Endovasküler Koilleme Enjeksiyon Im Enjeksiyon Iv Epidural Steroid Enjeksiyonu Epilepsi Cerrahisi Epilepsi Tedavisi Fonksiyonel Hemisferektomi Gamma-Knife (Gamma Bıçağı) Radyo Cerrahi Genel Çocuk Cerrahisi Hemaferez Hidrosefali Şant Uygulaması Jackson Pratt Dren Kateter Yerleştirme Korpus Kallozotomi(Epilepsi Cerrahisi) Kraniotomi Laserasyon Onarımı Lezyonektomi Lobektomi Lop Rezeksiyonu(Epilepsi Cerrahisi) Mikrocerrahi Mikrovasküler Kırpma Mikrovasküler Oklüzyon MRI Multipl Subpial Transeksiyon Nebulizatör Nöroonkolojik Cerrahi Omurga Stabilizasyon (İnstrumentasyon) Ameliyatları Parsiyel Nefrektomi Pediatrik Endoskopik Cerrahi Pediatrik Laparoskopik Cerrahi Pediatrik Toraks Cerrahisi Preoperatif Değerlendirme Radyoterapi Rezektif Epilepsi Cerrahisi Robot Destekli Cerrahi Robotik Cerrahi Serebrospinal Sıvı Analizi Spinal Enjeksiyon Stereotaktik Radyocerrahi Şiroterapi(Sinir Dondurma) Tam Kan Sayımı-Hemogram Temporal Lop Rezeksiyonu Tümör Nekrozu Faktörü (Tnf) Vasküler Cerrahi Venografi Ventriküloperitoneal Şant Uygulama Vns(Vagal Sinir Stimülasyon Tedavisi) X-Ray Yapay Mesane Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi (Yart)
Doktorun uzmanlığıyla ilgili hastalıklar
Akedemik Kariyer
Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi 2000 - 2009
Üye Olduğu Dernek ve Kuruluşlar
Türk Omurga Derneği (TOD) Başkan
Eurospine Üyelik Komitesi Sorumlusu
AO Spine Türkiye Nöroşirürji Eğitim Sorumlusu
Türk Nöroşirürji Derneği Üye
Yabancı Dilleri
İngilizce

  Prof. Dr. Serdar Kahraman ile yapmış olduğumuz röportaj

Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Nasılsınız, iyi misiniz?

Teşekkürler, hasta-hekim iletişimini kolaylaştıran uygulamalarınız daha iyi hissetmemizi sağlıyor.

Bize kendinizden bahseder misiniz?

GATA Tıp Fakültesi mezunuyum. Sırasıyla dispanser başhekimliği, klinik şefliği ve öğretim üyeliği görevlerini aynı çatı altında devam ettirdim. 2009 yılına kadar TSK’ da çalıştıktan sonra İstanbul’ a bir vakıf üniversitesine geçtim. Bu süreçte birçok yurt içi ve dışı akademik eğitim programlarına katıldım ve sonuçta artık eğitici basamağında çalışan bir akademisyen olarak meslek hayatımı sürdürüyorum.

Vaktinizi oldukça iyi değerlendirmişsiniz. Peki hocam size göre hekimlik nedir? Neden hekim olmayı seçtiniz?

Hekimlik insanlar için Tanrı’ dan sonra gelen yegane meslek grubudur. Özellikle işini özveri ile yapan güvenilir ve saygın bir hekim olmak çok tatmin edici bir duygudur.

Yoğun olmanıza rağmen işinizden memnunsunuz. Peki bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

En zor cerrahi alanlardan biridir nöroşirürji. Ama cerrah olarak bir o kadar da zevklidir. Çoğu zaman yaşamın kıyısında hastayla ölümün arasında durursunuz ya da hiçbir şekilde geçmeyen bir ağrıyı dindirirsiniz. Her gün yeni bir maceradır ameliyatlar, durağanlığa yer yoktur hayatınızda.

Sizce hekim olmak için bir insanın hangi vasıflara sahip olması gerekir? Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

En başta özverili olmanız lazım, daha önce de ifade ettiğim gibi. Elbette hekimler de bir maddi kazanç bekler her meslek grubu gibi, ancak an gelir ki hiçbir maddi değerin karşılayamayacağı bir yükü, sorumluluğu omuzlarınızda bulursunuz. En zoru budur, her an, acaba hasta için daha iyisini yapabilir miydim düşüncesiyle yaşamak !

Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?

Aslında çok özel bir anı yok, bir yandan da çok. Özellikle uzun süre ağrı çeken hastaların ameliyatla da iyileşmeyecekleri inancı çok belirgindir. Ameliyat sonrasında ağrının geçmiş olduğuna inanamayan yüz ifadeleri çok ilginçtir.

Bize alanınızda yaptığınız çalışmalardan biraz söz eder misiniz?

Şuanda Türk Omurga Derneği Başkanlığı görevini yürütüyorum, dolayısıyla en başta kompleks omurga cerrahileri özel ilgi alanım. Uluslararası birçok dernekte de bununla ilintili akademik görevlerim var. Ayrıca nöroendoskopi eğitimi aldığım için endoskopik beyin ve omurga cerrahileri de diğer özel alan olarak söylenebilir. Onun dışında genel nöroşirürji olarak sayacağımız hidrosefali, hipofiz tümörleri, beyin tümörleri, beyin kanamaları, anevrizmalar gibi birçok beyin ameliyatı da cerrahi portföyümde yer almaktadır.

Gördüğümüz kadarıyla yoğun bir doktorsunuz, tedavi için başka şehirlerden gelen hastalarınız oluyor mu? Şayet oluyor ise, bu hastaların tedavilerini ve sonrasındaki takiplerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Yaklaşık hastalarımın yarısı şehir dışı hatta yurtdışından geliyor. Buradaki tedavi süreci tamamlanıncaya kadar gözlem altında oluyorlar. Sonrasında ek tedaviler gerekiyorsa ya kendi bulundukları yerde bir merkeze yönlendiriyorum ya da burada tedavi sürecini devam ettiriyorlar. Sonuçta önemli olan, en iyi sonucun alındığı cerrahi girişimi başarılı bir şekilde gerçekleştirmek, takip ve kontrol bir alt basamak. İyi bir ameliyat geçirildikten sonra sorun olma olasılığı son derece düşüktür.

Peki hocam, verdiğiniz değerli bilgiler için, güzel sohbetiniz ve bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak hastalara yönelik tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız?

Tek ve en önemli tavsiyem mutlaka ikinci görüş dediğimiz şeyi yapmaları. Yani sorunları her ne ise onunla ilgili değişik bir merkez ya da doktordan başka bir görüş sormaları. Sonuçta bizler de hata yapabilen ve bazen yanılabilen normal insanlarız. En azından değişik bir bakış açısını görmüş olacaklar ve belki de tedavi süreçleri tamamen değişmiş olacak.
Prof. Dr. Serdar Kahraman

Aldığı Eğitimler

 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi, Tıp Doktoru, 1989
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi, Uzmanlık, 1997
 • Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi, Doçentlik Ünvanı, 2004
 • İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Profesörlük Ünvanı, 2010

Uzmanlaştığı Tedavi Alanları

 • Eklem Kireçlenmesi
 • Hipofiz Adenomu
 • Beyin Anevrizması
 • Hidrosefali
 • Beyin Tümörü
 • Boyun Fıtığı
 • Sinir Sıkışması
 • Bel Fıtığı
 • Mikrocerrahi
 • Radyoterapi
 • Endoskopik Cerrahi
Doktorun Profilini Ziyaret
Eden Kişi Sayısı
8341
Doktoru Favori Listesine
Alan Kişi Sayısı
4
Doktor Kahraman’ı Arkadaşına Öner
Yükleniyor...

* : yıldız değerlendirme tamamen Eniyihekim.com kullanıcılarının subjektif memnuniyet seviyelerinin bir göstergesidir. Hekimin tıbbi açıdan başarısının veya yetkinliğinin bir göstergesi olamaz. Bu sayfayı okuyarak kabul ettiğiniz kullanıcı sözleşmesine ulaşmak için tıklayın.
Geçtiğimiz ay,
2 milyon
hastanın doktor tercihi
yapmasına destek olduk!
Prof. Dr. Serdar Kahraman
Prof. Dr. Serdar Kahraman
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Serdar Kahraman MUAYENEHANESİ
Bu kurum özel bir sağlık kurumudur ve devlet sigortası kapsamında değildir!
Bu formu kullanarak alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!
Prof. Dr. Serdar Kahraman
Prof. Dr. Serdar Kahraman
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Serdar Kahraman MUAYENEHANESİ
Serdar Kahraman

Bu doktordan randevu alabilirsiniz!

Eniyihekim.com vasıtasıyla alacağınız randevu sonrasında tedavi memnuniyetiniz Eniyihekim.com tarafından takip edilecektir!
Randevu Hattı : 0850 333 0 344
Randevu Al

Bu doktora soru sorabilirsiniz!

KAPAT