Prof. Dr.

İpek Türktaş

Çocuk alerjisi

Randevu Hattı: 0 850... numarayı göster

Adresler

Hizmetler

daha fazla

Hakkımda

Mezun olunan okullar

 • Ankara Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğt. Arş. Hast. - Uzmanlık, 1982 - 1987
 • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Yan Dal İhtisas, 1990 - 1993
 • Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi - Doçentlik Ünvanı, 1996
 • Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi - Profesörlük Ünvanı, 2003
 • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1973 - 1980
daha fazla

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  İpek hocamla tanışmamız internet vasıtasıyla oldu.Çocuğumda hırıltı kızarıklık balgamlı kusma gibi şikayetler vardı.En iyi devlet hastanelerine gittim. Gribal enfeksiyon dediler.Cilt kuruluğundan dediler ama hep aynı şekilde devam etti bi türlü tedavisini bulamadılar.Ama hocamızın yanına gittikden sonra herşey değişti.başta beni bilinçlendi.Bıkmadan sıkılmadan anlattı.Bir de hep bana yol gösterecek bir kağıda herşeyi yazdı.orada işte doktor olan bu şeilde olmalı dedim.Şimdi o dediklerinin hepsine dikkat ediyorum ve çocuğumda o şikayetlerin hiçbirini yaşamıyoruz.SİZİ SEVİYORUZ İPEK HOCAM. Allah size uzun ömürler nasip etsin.

 • çok memnunum

  Kızımda Alerji sorunu olmasından dolayı gittim. Teşhisi ve tedavi yöntemi çok güzeldi. Muayenehanesine gittiğimde 1,5 saat kadar dinledi ve tedavi yollarını açıkladı. Öncelikle Fısfısı değişti ve evde kullandığı ilaçlarını değiştirdiği için çok rahatladı çocuğum. Nebulizatör cihazı değişti. Daha önce her ay doktor'a giden çocuğum şimdi neredeyse hiç gitmiyor. Alerji sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum ettim de zaten.

 • çok memnunum

  Allahım, şükürler olsun, sizi tanıdığımız için çok mutlu olduk İpek Hocam, daha yeni tanıştık, ama daha ilk andan itibaren doğru yerdeyiz dedim, inşallah oğlumuz bundan sonra emin ellerinizde sağlık bulacak, burada hakkınızda yazılanları okudum, hepsine katılıyorum, gerçek bir doktora muayene olmak şansına herkes erişemiyor, biz bu şansı bulduk Allah'a şükür, sayenizde iki gündür çok mutlu ve huzurlu hissediyorum, içimde tarif edilemez büyük bir ferahlık var, yüreğimize su serptiniz, işleriniz hep rast gitsin, daha sağlıklı günlerde de inşallah daha uzun yıllar görüşmek dileğiyle, çok teşekkürler!

 • çok memnunum

  Oğlum 3 yaşındayken ,anlatılmaz sıkıntılar içindeyken tanık sayın İpek Hanımı iyiki karşımıza çıkmış İpek Türktaş hocamız.Güler yüzü ,Engin deneyimi ,gözümüzün içine bakarken ne istediğimizi bilmesi,asilliği ,hastasına yaklaşımı ve tedavi yöntemleri ....İyi ki sizin gibi güvenilir donanımlı hocamız var.Sizin sayenizde daha huzurluyum iyiki varsınız sayın hocam .Turgut ege

 • çok memnunum

  Tülay hocamı ınternetten araştırıp gittim.İlgisinden ve bilgisinden çok memnun kaldım çok teşekkür ederim.Hele çocuğumun hastalığıyla ilgili bilgileri ve yapmam gerekenleri kağıda yazıp vermesi çok hoşuma gitti unuttuğum detay olsa notumuza bakıp hatırlayabilirim.Kendisine çok teşekkür ederim.

 • çok memnunum

  Merhabalar İpek hanımla kızım 6 yaşındayken tanıştık kendisi kızımın tedavisi ile ilgilendi. İpek hanımı tanıyıncaya kadar kulak burun boğaza gittik kimse allerji bölümüne gitmemizi önermedi kulaklarına 3 kez tüp takıldı. geniz eti alındı. ama tıkanmalarını önleyemedik. ama hocamı tanımamız ve kendisinin önerilerine harfiyen uymamız sonucunda kızım rahatsızlığından tamamen kurtuldu. Şimdi kızım 25 yaşında. Kızım gibi rahatsızlığı olanlarla karşılaştığımda hemen hocamı öneriyorum. Ondan öğrendiklerimizi aktarıyoruz. Kendisine sonsuz teşekkürler. Kendisini minnetle anıyoruz.

 • çok memnunum

  Oğlumun rahatsızlığı için 4,5 yıl çok farklı tedaviler uygulandı. Fakat doktor hanım bizim kullandığımız ilaçların, ikisini tamamen, birinin de kullanım şeklini değiştirdi. Bir tane de yeni ilaç verdi. Çocuğun hasta olduğu zaman ile sağlıklı olduğu zamanlarda kullanacağı ilaçlar ayrı ayrıymış, ama bunu bize ilk kez Dr. Hanım söyledi. Allah'a (cc) çok şükür o günden beri henüz bir atağımız olmadı. Hastaları ile iletişiminde, teknik terimlerden öte onların anlayacağı dilden anlatımlar yapıyor. Nasıl bir tedavi yolu izleneceğini de reçeteden hariç ayrı dokümanlarla size bildiriyor. Meslekî başarısından ayrı benim kendisinin çok takdir ettiğim bir özelliği daha var ki.. ne zaman kafamıza takılan veya soracağımız bir konu olurda telefon açsak, muayenehanesindeymişiz gibi yardımcı oluyor. Size çok teşekkür ediyoruz İpek Hanım. Başarılarınızın devamı dileklerimizle...

 • çok memnunum

  SAYIN İPEK HOCA DA TEDAVİMİZ YENİ BAŞLADI EŞİM VE ÇOCUĞUM İÇİN , KARŞILAMASINDAN VE MUAYENESİNDEN OLDUKÇA MEMNUN KALDIK DAHA ÖNCE YİNE ANKARA DA BAŞKA BİR PROF. A 5 YAŞINDAKİ OĞLUM İÇİN GİTTİK 7 YAŞ ALTINDAKİ ÇOCUKLARA YAPILAN ALERJİ TESTİ KESİN BİR SONUÇ OLMADIĞI MALESEF YENİ ÖĞRENDİK NE YAZAKKİ DİĞER HOCADA ÇOK TEST ÜCRETİ ÜCRETİM ÖRNEĞİN 100 ML SÜTE HEM MUAYENE ÜCRETİ HEM TEST ÜCRETİ OLARAK 600,00 TL İPEK HOCANIN ANLAYISI VE ANADOLU İNSANI GİBİ DOĞAL TAVIRLARINDAN DOLAYI VE TEDAVİYİ ANLATARAK NASIL NE OLMASI GEREKTİĞİ İLE OLDUKÇA BİLGİ VERDİ SAMİMİ BULDUM İNŞALLAH OĞLUM VE EŞİM İÇİN ŞİFA ONUN VESİLESİ İLE OLUR. HEKİMLİĞİ SÜPER..... ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

 • memnunum

  bize geniş bir zaman ayırıp sorularımızı cevaplandırdı veistediğimiz zaman kendisine ulaşabiliyoruz tedavimiz hala devam ediyor ve tedaviden olumlu cevap aldık Doktorumuza teşekkür ediyoruz

 • çok memnunum

  İPEK HANIMLA TANIŞTIĞIMA ÇOK MEMNUN OLDUM.3.5 YAŞINDA BİR KIZIM VAR VE YAKLAŞIK 2.5 YILDIR GİTMEDĞİMİZ DOKTOR KALMADI.İPEK HANIM GERÇEKTEN BÜTÜN SORULARIMA CEVAP VERDİ BENİ ANLATTIKLARIYLA İLGİLİ OLARAK ÇOK RAHATLATTI.UMARIM TEDAVİ SÜREMİZ AYNI ŞEKİLDE OLUMLU DEVAM EDER.

 • çok memnunum

  ipek hocayla tesadüf eseri tanıştık daha önce oğlumu sürekli hastaneye götürüyorduk fakat sonuç alamıyorduk sürekli yanlış teşhis ve tedavi uygulamışlar ipek hocam kendine has bir tedavi yöntemi söyledi uygulamaya başladığımız ilk günden bu yana oğlum hiç olmadığı kadar mutlu ve güler yüzlü oldu geceleri deliksiz bir uyku çekip dinlenmeye başladı konusunda gerçekten uzman bir doktor herkese şiddetle tavsiye ederim kendisinede buradan çok çok teşekkür ederim iyiki varsınız.

 • çok memnunum

  Prof.Dr.İpek Türktaş kendisiyle 2002 yılında kızım 11 aylıkken tanıştık. Her zaman güler yüzü cana yakın tavrı çocuklara olan davranışları biz ebeveynlere yaptığı açıklamalar bizi çok mutlu etti. Telefonunun her an ulaşılabilir olması uyguladığı tedavinin yanında büyük moral oluyor. Kişisel kanaatimce İpek Hoca bu konuda duayen ; sayesinde kızım şu anda okuduğu okulun voleybol takımında oynuyor. İYİ Kİ VARSINIZ.

 • çok memnunum

  İpek Hocama gerçekten çok teşekkür ediyorum.Mükemmel bir dr bizi çok aydınlattı ve artık gönül rahatlığıyla kızımın tedavisine başlayacağım.1,5 yıldır İzmir'de boşa zaman kaybetmişim.İyi ki sizi tanıma imkanım oldu.

 • çok memnunum

  PROF.DOKTOR İPEK TÜRKTAŞIN MUAYENE TEŞHİS VE TEDAVİSİNDEN ÇOK MEMNUN KALDIK. OĞLUMUN 3,5 YAŞINDAN BERİ ( ŞU AN 10 YAŞINDA ) BİR TÜRLÜ KESEMEDİĞİMİZ BİR ÖKSÜRÜĞÜ VARDI. GÖTÜRDÜĞÜMÜZ HİÇ BİR DOKTOR VEYA HASTANE SORUNUMUZA ÇÖZÜM BULAMADI. ALERJİ TESTİ İLE ALERJİSİ ÇIKINCA ALERJİ İÇİN BİR DOKTORA GÖTÜRMEK İSTEDİK. BİR ARKADIŞIMIN YÖNLENDİRDİĞİ BİR DOKTORDAN İPEK HOCANIN ADINI ALDIK. İPEK HOCAYA GİTTİK VE İLK MUAYENEDE TEŞHİSİ KOYDU VE TEDAVİYE BAŞLADI VE YILLARDAN SONRA İLK DEFA BU KIŞ ÖKSÜRÜK ATAĞIMIZ OLSA BİLE TEDAVİ EDEBİLİYORUZ. VE İPEK HOCANIN YAPTIĞI VE ÖĞRETTİĞİ UYGULAMALAR OĞLUMUN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRDI KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ. ÇOÇUĞUNUZUN PROBLEMİ VARSA KESİNLİKLE HİÇ DÜŞÜNMEDEN İPEK HOCAYA MÜRACAAT EDİLMESİNİ TAVSİYE EDERİM.

 • çok memnunum

  İpek hanım alanında gerçekten harika bir doktor.bizi çok güzel dinledi ve yönlendirdi.sayesinde oğlum artık antibiyotik kullanmıyor.keşke daha erken tanıyıp,götürseymişim..teşekkürler ipek hocam

 • çok memnunum

  Doktorumuzdan çok memnun kaldık bizimle çok ilgilendi ilgi alakası çok güzel çocuğumuza gerekli tedaviyi verdi inşallah çocuğumuz bu sayede bu hastalıktan kurtulur.

 • çok memnunum

  Oğlum doğduğundan bu yana yaşadığımız kaşıntı , uykusuzluk , gece sinir krizleriyle uyanma gibi pek çok sıkıntımız vardı. Pek çok doktorla görüştük. Sadece alerji deyip geçiştirdiler. Alerji testi yaptırdığımızda da sonuç çıkmadığı için neye alerjisi olduğu hakkında bilgimiz yoktu. Kaşıntı kremleri verip gönderdiler. Bunlarda hep kortizonlu kremlerdi. İpek hanımla tanıştığımız gün dönüm noktamız oldu.O günden bu yana uykumuz tamamen düzene girdi , Bir kere bile kaşıntı problemi yaşamadık. Güler yüzlü yaklaşımı ve engin bilgisiyle muhteşem bir hekim. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

 • çok memnunum

  Prof.Dr.İpek Turktas hanimla kizimizin yine tikandigi bir gun muayenehanesinde tanismistik. Kendisi durusuyla cocuk alerjisi konusunda uzman oldugunu zaten fazlasiyla dolu oldugunu gosteriyordu. İpek hanimin tavsiyeleri dogrultusunda tedavi uygulamaya basladik kis aylarinda olmamiza ve kizim hasta olmasina ragmen bize tavsiyede bulundugu tavsiyeler sayesinde kizim hastalansada o gunku gibi tikanmadi.Aslinda bahsettigi tedaviler, bize bir cok ozel hastanenin ozel alerji uzmanlarinin bahsettikleri ile paralel fazlasi pnlarin tedavinin hep yarisini soylemeleri. Umarim sizde memnun kalirsiniz. Ucret konusuna gelince biraz pahali ama İpek hocadan sonra bir daha baska uzmani dolasma geregi hissetmedik. Cunku karsilascaklarimiz ve yasayacaklarimizi hep anlatti.

 • çok memnunum

  tedaviden çok memnun kaldım. internet aracılığı ile ulaştım ve ipek hocamıza tesadüfi olarak gittim. gitmeden önce yorumları beni etkiledi. birebir bizimle ilgilenmesi çok etkiledi. kızımın alerjik astımı şuanda iyileşme gösterdi çok rahatladı. alerjik durumundan dolayı bilgilendirdi bizi. Doktorumuzu yakınlarımıza tavsiye ederim.

 • çok memnunum

  hocamızın sayesinde 3,5 yaşındaki çocuğum her ay gereksiz antibiyotik kullanmaktan kurtuldu.muhteşem bilgili,son derece güleryüzlü bir insan.çoooook teşekkürler hocam iyiki varsınız...

 • çok memnunum

  Oğlum 2,5 yaşında ve doğduğundan beri alerji ile mücadele ediyoruz. Kaşıntısı hiç azalmadı ve sürekli kaşınmaktan hem uyku düzeni hem normal aktiviteleri hem de psikolojisi çok kötü etkilendi. Taki hocamıza gidene kadar.Hocamız sayesinde 1 haftadır hiç kaşınmıyor ve rahat uyuyor. Sadece alerji değil diğer problemlerimiz içinde yol gösterici yaklaşımıyla inanılmaz yardımcı oldu.Engin bilgisi ve güler yüzlü yaklaşımı ile muhteşem bir doktor.

 • çok memnunum

  Veysel Karamanlı Kayseride gezmediğimiz hastane ve neredeyse doktor kalmadı ama malesef hiç biri astım bronsit olan kızıma çare olamadı, taaki sayın İpek hocamla tanışıncaya kadar.TEŞEKKÜRLER HOCAM.ilginize,yakınlığınıza SİZİ SEVİYORUZ.......

 • çok memnunum

  Merhabalar bu yorumu öncelikle Prof.Dr.İpek TÜRKTAŞ'a TEŞEKKÜR ETMEK için, sonra da bizim gibi BİR TÜRLÜ ÇÖZÜM ÜRETEBİLECEK BİR DOKTORU VE ÇAREYİ BULAMAYAN ANNE-BABALAR İÇİN yazıyorum, İpek Hocayı bir internet sitesinden tavsiye üzerine bulduk. Şu an 3,5 yaşında olan oğlumuzla,İki yıl çeşitli hastane ve doktorları dolaşıp,ilgili ilgisiz teşhis ve tedavilerden sonra, tabiri caiz ise "İpek Hoca bize ilaç gibi geldi" Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizimle çok güzel ilgilendi, detaylı sorularla bizi çok güzel yönlendirdi. Onun bize verdiği sayfalar süren detaylı tedavi sayesinde bu yazı sorunsuz geçirdik, umarım kış da öyle geçer. Ayrıca güleryüzlü,çok hoş bir insan ve gerçek bir doktor.

Bu doktoru değerlendirin ve sebebini belirtin

Hasta soruları

 • ÖZLEM HANIM. BENİM 7 YAŞINDA BİR OĞLUM VAR. 2 SENE ÖNCE İÇİRDİĞİM DOLVEN ŞURUP SONRASI ANİDEN TÜM VÜCUDU KABARMAYA BAŞLADI. ACİLE GÖTÜRDÜK. ALERJİ İĞNESİ YAPTILAR VE O ANLIK GEÇTİ. SONRA H.ÜNİVERSİTESİNE GÖTÜRDÜM. BAZI TESTLER UYGULADILAR VE İBUPROFENE AŞIRI DUYARLIIĞI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. İÇERİĞİNDE BU MADDE BULUNAN HİÇ BİR ŞEY KULLANMAMALI DENDİ. BU ARADA YALANCI REFLÜ ÇIKTI. 1.5 SENEDE ONUN TEDAVİSİ SÜRDÜ. BU ARADA ARA ARA OĞLUMDA YİNE KABARMALAR EL YÜZ DUDAK ŞİŞMELERİ OLDU. DRA GÖTÜRDÜK ALERJİ TESTİ YAPILDI BİRŞEY YOK DENDİ.AMA BEN BİLİYORUM Kİ ÇOCUĞUM BAHARATLI CİPSLERE ALERJİSİ VAR. NE ZAMAN YESE FOSUR FOSUR KABARIYOR. ARTIK YEDİRMİYORUM. AMA NEDENSE ŞU SON BİR HAFTADIR TEKRAR KABARMALARIMIZ BAŞLADI. ACİLE GİTTİK İKİ TANE İĞNE YAPTILAR. BANA YOL GÖSTERİN LÜTFEN NE YAPMALIYIM

  15 kasım 2013

Soru sorun

Sorunuz (isminiz gözükmeden) doktorun profilinde yayınlanacak