Uzm.Dr.

Hülya Sağlam

Dermatoloji

Randevu Hattı: 0 850... numarayı göster

Uzman Doktor Hülya Sağlam dermatoloji alanında sağlık hizmeti vermektedir. 1998 senesinde, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini 2005 senesinde tamamlamıştı... daha fazla

Adresler

Hizmetler

daha fazla

Hakkımda

Hakkımda

Uzman Doktor Hülya Sağlam dermatoloji alanında sağlık hizmeti vermektedir. 1998 senesinde, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra uzmanlık eğitimini 2005 senesinde tamamlamıştır ve uzman doktor ünvanını almıştır. 2005 ile 2010 seneleri arasında Eskişehir Devlet Hastanesi’nde ve Erlamer Güzellik Merkezi’nde çalışmıştır .


Uzm.Dr. Hülya Sağlam ile yapmış olduğumuz röportaj:
 
Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Nasılsınız, iyi misiniz?
 
Teşekkür ederim. İyiyim, Siz nasılsınız?

Bize kendinizden bahseder misiniz?

İstanbul Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra İnönü Üniversitesi'nde Dermatoloji uzmanlığımı tamamladım. 2005 yılında Eskişehir Devlet Hastanesi'ne atandım. Bu esnada Erlamer Güzellik Merkezi'nde çalışarak Eskişehir'de genel ve kozmetik dermatolojiyi bir arada uygulama fırsatı buldum. 2010-2015 yıllarında Acıbadem Eskişehir Hastanesi'nde çalıştım. Şubat 2015’den itibaren yine bir Acıbadem kurumu olan Bahçelievler Aile Hastanesi'nde çalışmaya başladım. Aynı şekilde burada da genel ve kozmetik dermatolojiyi bir arada yürütmeye devam ediyorum. Evliyim 2 kız çocuğum var.

Size göre hekimlik nedir? Neden hekim olmayı seçtiniz?

Çok küçük yaşta doktor olmaya karar verdim. Hedefime de çok uzun yıllar çalışarak ulaştım. İnsanları seviyorum. Onlarla konuşmak, dertlerini dinlemek ve yardımcı olmak beni mutlu ediyor. İşimi severek yapıyorum.

Yoğun olmanıza rağmen işinizden memnunsunuz. Peki bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?

Siz de biliyorsunuz 6 yıllık tıp eğitiminden sonra, tıpta uzmanlık sınavını kazanıp 4-5 yıl daha eğitimimize bu alanda devam ediyoruz. Ben de bu sınavdan sonra cilt hastalıklarına olan ilgimden dolayı dermatoloji branşını tercih ettim. Deri, en büyük organımızdır ve dermatoloji, 4000 civarında deri hastalığının tedavisiyle ilgili olan branştır. Kozmetik dermatolojinin son yıllardaki gelişimi ile birlikte, yapılabilecek işlem sayısının artması, branşı daha etkin hale getirmiştir. Ben bir dermatoloji uzmanının hem hastalıkların tedavisi hem de kozmetik işlemleri bir arada yapmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Sizce hekim olmak için bir insanın hangi vasıflara sahip olması gerekir? Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?

Hekimin, insanları sevmesi, dinlemeyi bilmesi, anlatma yeteneğinin olması, kısaca iyi bir iletişime sahip olması gerekir. Her meslekte olduğu gibi hekimlik mesleğinde de kendine özgü zorluklar bulunmaktadır. Bir çok dermatolojik hastalık, stres ve üzüntüyle tetiklenmekte, bazılarının tedavi süreci uzun süre alabilmektedir.

Bize alanınızda yaptığınız çalışmalardan biraz söz eder misiniz?

Genel dermatoloji alanında tüm cilt hastalıkların tanı ve tedavisi, bu amaçla dermatoskopi (benlerin muayenesi), Smear deri kazıntı testi (mantar hastalıklarının tanısı), Punch biyopsi, Wood Lambası ile muayene (vitiligo ve leke tanısı), Allerji testi (deri prick ve deri yama testi) yapmaktayım.
 
Tedavi amaçlı olarak Elektrokoterizasyon, Kriyoterapi (sıvı nitrojen, soğuk sprey, dondurma tedavisi), İmmunoterapi, saç kıran (alopesi) tedavisinde injeksiyon uygulamaları (intralezyonel), tırnak tedavisi yapıyorum.

Kozmetik dermatoloji alanında; Lazer epilasyon (Alexandrite, Nd-YAg ve Diod lazer) 3 farklı lazer sistemi ile hasta cildine, kılların kalınlığı ve rengine göre uygun doz tarafımca belirlenerek uygulanmaktadır. Nd-Yag lazerle damarsal lezyonların, kızarıklıkların, varislerin tedavisi, Fraksiyonel Lazerle antiaging, leke, iz, akne skarları, vajinal sıkılaştırma ve idrar kaçırma tedavisi, iyi huylu benlerin ablatif lazerle alınması, Q-Switched ND-Yag lazer ile karbonpeeling, leke ve çil tedavisi, akne ve akne sonrası kızarıklık ve gözeneklerin sıkılaştırılması, her türlü renkte dövme silinmesi işlemlerini uyguluyorum. Botox, dolgu, mezoterapi, PRP, dermaroller, kimyasal peeling, odaklanmış ultrason ile ameliyatsız yüz germe ve vücut şekillendirme, iple yüz asma (örümcek ağı) gibi çok çeşitli antiaging işlemlerini yapıyorum. Mezoterapi ve PRP (plazma) ile kişiye özel saç tedavileri uyguluyorum. Bölgesel incelme ve selülit tedavileri uygulamaları yapıyorum.
Bunların dışında el ve ayak bakım (podiatri) merkezinde tırnak batması tel uygulamaları, nasır ve siğillere yönelik uygulamalar yapılıyor.

Gördüğümüz kadarıyla yoğun bir doktorsunuz, tedavi için başka şehirlerden gelen hastalarınız oluyor mu? Şayet oluyor ise, bu hastaların tedavilerini ve sonrasındaki takiplerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Evet oluyor. Uygun takip süresi olabilecekse uygulamayı yapıyorum, sonrasında hasta ile iletişime devam ediyorum.

Peki hocam, verdiğiniz değerli bilgiler için, güzel sohbetiniz ve bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak hastalara yönelik tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız?

Cildimiz en güzel giysimizdir. Mümkün olduğunca iyi bakar ve korursak daha iyi görünme şansına sahip oluruz. Cildin mutlaka temizlenmesini, probleme yönelik serumlarla desteklenip nemlendirilmesini, gündüzleri güneşten koruyucu krem sürülmesini, cilt ile ilgili sorunu olan kişilerin öncelikle dermatologlara başvurmalarını tavsiye ediyorum.Üye Olduğu Dernekler

Türk Dermatoloji Derneği

Türkiye Kozmetik Araştırmacıları Derneği

Türk Tabipler Birliği

Mezun olunan okullar

 • İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Uzmanlık

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  10 aydır asırı sivilcelenme ve sac dökülmesi problemi yasıyordum ve gitmediğim doktor kalmamıstı.Beni deney tahtasina cevirmislerdi yuzumde ve sacımda kullanmadık ilac kalmamıstı ama malesef hicbir faydasıni görmedgm gbi teshis bile yalns konulmustu...Hülya hanımı Allah cıkardı karşıma hic umudum yoktu ve bu beni depresyona itiyordu fakat hülya hocamın verdigi en basta güven ilgi ve moralle tedaviye basladık suan dünyanın en mutlu insanı benim heralde ona minettarım iyiki güvenip her dediğini yapmsım böyle problemleriniz varsa kendini hülya hanımın sihirli ellerine bırakin ve gerisini düsünmeyin bile....

 • çok memnunum

  Hülya hanım ile Eskişehirde tedaviye başlamıştık, Istanbula geldi beni beraberinde geitrdi. teşhisleri ve tedavisi kesin ve mutluluk verici. erkan

 • çok memnunum

  Karbon Peeling diyorum yeniden doğmak diyorum. Benim cildin de bile etki gösterdi. Yıllardır uygulamadığım tedavi kalmadı sonunda karbon Peeling sayesinde ben de mutlu oldum. Hocam yaparsa ömür boyu uygulatmayı düşünüyorum

 • çok memnunum

  3 ay önce farkettim bendeki saç kıran hastalığını. Hülya hanıma tedavi için gittiğimde kendisine güvenmemi ve korkulacak birşey olmadığını, geçeceğini, moralimi yüksek tutmamı söylemesi içimi çok rahatlatmıştı. 3 aylık bir tedavi sonucu şimdi dökülen tüm saçlar yerine geldi, estetik kaygılardan kurtuldum. inşallah tekrar etmez diyorum. Hülya hanıma tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Size minnettarım sayın hocam.

 • çok memnunum

  HÜLYA HANIMA saç dökülmesinden dolayı başvurdum.Önce sakalımda başlayıp saçıma hızla sıçradı.Uzun arayışlardan sonra kendisine başvurdum.Tedavinin başarılı olacağını ancak sabır gerektirdiğini ifade etti. Ancak dördüncü ayı tamamladığımızda sakallarımın ve dahada önemlisi saçlarımın dahada gür olarak çıktığını gördüm.O günden beridirki her aynaya bakışımda kendisine dualar ediyor,şükranlarımı sunuyorum.Şimdi ise kızımın alerjik durumu için yine HÜLYA HANIMIN bilgi ve tecrübesine başvurdum.Zaten güler yüzü ve alakası bizleri motife etmeye yetiyor.Tekrar kendisine minnet ve şükranlarımı borç bilirim.Böyle bir şikayeti olanlar varsa hiç tereddütsüz HÜLYA HANIMA başvursunlar.

 • çok memnunum

  Ben de doktor hanıma saç dökülmesi şikayeti için gittim. Aşağıdaki yoruma katılmıyorum, kesinlikle ilgisiz bir tavrı yoktu, bana da mezoterapi önerdi, kabul ettim ve gerçekten 2. seanstan sonra bile sonuç çok iyi oldu. Tedavi neyi gerektiriyorsa onu öneriyor, güleryüzlü ve çok ilgili bir doktordu. Saç dökülmesi sorununuz varsa, düşünmeden gidin derim.

 • çok memnunum

  birçok ilde birçok doktora gitmeme rağmen saç dökülmeme çare bulamadım. ta ki doktor Hülya hanıma muayene olana kadar. kan tahlinden sonra ilaçlarımı aldım. mezoterapiye başladık. daha 3. seansta etkisini görmeye başladım. saç dökülmem kesildi. tekrar saçlarım çıkmaya başladı. kendisine çok teşekkür ederim. saç dökülmesi yaşanlara kesinlikle tavsiye ederim.

 • çok memnunum

  doktordan cok memnun kaldım. çok ilgili, güleryüzlü bir doktor tedaviye yeni baslamama ragmen daha rahat hissettim.. tesekkür ediyorum . gercekten sonuna kadar sizi dinliyor.

 • memnunum

  doktor hanıma oğlumu götürmüştüm oğlumda saçkıran benzeri bir hastalık oldu başka hastanenin verdiği ilaç iyi gelmiş ama yeterli gelmemiş eksik gelmiş dedi başka hastaneyi kötülememesini taktir ettim ve oğlum saçından dolayı girdiği bunalımdan kurtuldu ve saçları tekrar çıktı teşekkürler Hülya hanım

 • çok memnunum

  gerçekten müthiş bir doktor. bize yaklaşımı olsun açık olarak herşeyi ifadese etmesi olsun eşim ve beni çok mutlu etti.kendisine çok teşekkür ediyoruz..

 • çok memnunum

  2 yıldır kendisinin hastasıyım güler yüzlülüğü işine özeni en önemlisi siterilizasyona verdiği önem hastalarına zamanında randevu vermesi ve yaptığı tedavilerin mükemmel sonucu daha sonra konrtollerine gösterdiği özenden dolayı teşekkür ederim,herkeze tavsiye ederim

Bu doktoru değerlendirin ve sebebini belirtin

Hasta soruları

Soru sorun

Sorunuz (isminiz gözükmeden) doktorun profilinde yayınlanacak