Prof. Dr.

Aylin Ertekin Yazıcı

Psikiyatri

Randevu Hattı: 0 850... numarayı göster

www.aylinertekinyazici.com Tıp eğitimine 1988 yılında Uludağ Üniversitesi’nde başlayan Aylin Ertekin Yazıcı, Psikiyatri uzmanlık eğitimini 1995-2000 yılları arasında Uludağ Ünive... daha fazla

Adresler

Hakkımda

Hakkımda

www.aylinertekinyazici.com
Tıp eğitimine 1988 yılında Uludağ Üniversitesi’nde başlayan Aylin Ertekin Yazıcı, Psikiyatri uzmanlık eğitimini 1995-2000 yılları arasında Uludağ Üniversitesi’nde almıştır. Uzmanlık sonrası Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent olarak göreve başlamıştır. 2006 yılında Doçent, 2012 yılında da Profesörlük kadrosuna atanmıştır. Halen akademik kariyerine Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etmektedir.
Prof. Dr. Aylin Ertekin Yazıcı, 2006 yılında Türkiye Psikiyatri Derneği’nin düzenlemiş olduğu psikiyatri uzmanlarına yönelik yeterlilik sınavını geçen ve ülkemizde sınavla yeterlilik belgesi alan ilk uzmanlardan biridir. 2007 yılından bu yana Derneğin Yeterlilik Kurulunda çeşitli görevler almıştır. Halen sınav altkurulunda aktif olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda TPD’nin Anksiyete Bozuklukları, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler ve Biyolojik Psikiyatri Çalışma Birimlerinde çalışmaktadır.
2011 yılından bu yana Mersin Üniversitesi Klinik Araştırmalar Etik Kurulu üyesidir.
Prof. Dr. Aylin Ertekin Yazıcı, 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bilişsel Terapi Akademisi’nin (Academy of Cognitive Therapy) eğitim programını tamamlayarak, halen ülkemizde az sayıda kişinin sahip olduğu bilişsel terapist sertifikasını almıştır.
Prof. Dr. Aylin Ertekin Yazıcı, Türkiye Psikiyatri Derneği, Türk Biyolojik Psikiyatri Derneği, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği ve Academy of Cognitive Therapy üyesidir.
2013 yılından beri özel muayenehanesinde hasta görmektedir.

Mezun olunan okullar

 • Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Fakültesi, 1988 - 1994
 • Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bilişsel Terapi Akademisi (Academy of Cognitive Therapy)

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  Sorunlara sakin, bilinçli, samimi bir şekilde yaklaşarak çözüm yolları sunması insana "doğru doktordayım"ı düşündürüyor. Çok teşekkür ederiz.

 • çok memnunum

  uzun yıllardır süren fiziksel sorunlarınımın kaynağının aslında psikoljik olduğunu tespit eden ve çözen kişi Aylin hanım oldu. Buradan ona sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

 • çok memnunum

  ciddi bir depresyon hastasıydım ve yıllardır düzelemiyordum, tedavimi sağlayan ve beni hayata döndüren hocama minnetarım

 • çok memnunum

  Sorunlarınızı en iyi şekilde analiz ederek problemin nereden ve nasıl kaynaklandığını doğru tespit ediyor. Bu sayede sizi ve gerektiğinde de ailenizi en iyi şekilde yönlendirerek daha kaliteli bir yaşam standardına ulaşmanızı sağlıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • çok memnunum

  Samimiyeti, anlayışı ve güleryüzü yanında işinde de başarısını kanıtlamış bir doktor :) ben çok memnun kaldım herkese de tavsiye ediyorum

 • çok memnunum

  sorunlarıma başarılı bir yaklaşımla daha mutlu olmamı sağlıyor .Aile içerisindeki mutsuzluğumuz,bakış açısı önerileriyle yaşanabilir hale dönüştü.Çok teşekkür ediyorum