Prof. Dr.

Ataç Baykal

Genel cerrahi

Randevu Hattı: 0 850... numarayı göster

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olmuştur.. Yine aynı yıl başladığı uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda 1993’te tamamlay... daha fazla

Adresler

Hizmetler

daha fazla

Hakkımda

Hakkımda

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olmuştur.. Yine aynı yıl başladığı uzmanlık eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda 1993’te tamamlayarak 2001 yılında doçent, 2008 yılında profesör olmuştur.1993 ile1995 yılları arasında Washington DC’de Washington Hospital Center ve New York’ta Mount Sinai Medical Center hastanelerinde organ nakli konusunda üst ihtisas yapmıştır.

Mezun olunan okullar

 • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Genel Cerrahi Uzmanlık Eğitimi,
 • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Doktoru, 1988
 • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Doçentlik, 2001
 • Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - Profesörlük, 2008
daha fazla

Ödüller

 • Hacettepe Üniversitesi Teşvik Ödülü, 2001

Hastalıklar

daha fazla

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  Hocam yıllardır çektiğim reflü sorunumu çözdü. Bir yıl önce ameliyat olmuştum şimdi şikayetlerim kalmadı artık. İnsanlık değerleri üstün vasıfta bir doktor. Hocam minnettarım size.

 • çok memnunum

  18.06.2015 tarihinde cerrahi biyopsi ameliyatı oldum...Muayene,bilgilendirme,ameliyat,ilgi çok iyiydi...Sayın doktorum Ataç Baykal bey hem insani vasıfları hem doktorluk vasıfları bakımdan mükemmel birisi..mesleğini severek yapması,bilgisi,tecrübesi,hastaya karşı anlayışı,kibarlığı bizler için bir nimet diye düşünüyorum...Allah razı olsun...sağlıklı,uzun ömürler diliyorum kendisine...sevgiler

 • çok memnunum

  Sayın hocamla 2011 yılında tanıştık ve eşimin ailesindeki meme kanseri öyküsünden dolayı hocamıza eşimin kontrollerini kendisine yaptırmaktayız. Çok şükür allahıma kendimizi huzurlu sağlıklı ve güvende hissediyoruz. Allah kendisinden razı olsun allah kendisine ailesine uzun sağlıklı mutlu bir yaşam diliyoruz. Sefa-Güzide YAKIŞIKLI

 • çok memnunum

  Hocama sonsuz teşekkürler. Sayesinde sorunsuz bir ameliyat geçiridm. Hacettepe hastanesindeki kendi kemoterapi kliniğinde ilaç tedavisi aldım. Buradan hemşire Melike hanıma da ilgi ve alakası için teşekkür ediyorum. Hocamı herkese tavsiye ederim.

 • çok memnunum

  Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tiroid rahatsızlığım için başvurdum. Olağanüstü bir doktor. Kendine güveni ve bilgisi beni çok rahatlattı. Operasyonum mükemmel geçti. Bu site aracılığıyla tecrübemi başkalarının da bilmesini istedim.

 • çok memnunum

  Doktorumuz Sayın Ataç BAYKAL hocama sonsuz teşekkür ederim. Hocam yeter düzeyde ilgilendi, Hastane ortamı gayet yeterli ve iyiydi. ameliyat gayet başarılı geçti ameliyat sonrası herhangi bir konsültasyon gelişmedi sonuçlar da gayet iyi ve olumlu geldi Şükürler olsun herşey şu ana kadar gayet iyi gidiyo tedavimiz daha bitmedi devam ediyor Hocama güveniyorum.

 • çok memnunum

  İnternetteki paylaşımlar ve yorumlar beni doktorumuza yönlendirdi. Kendime uygun buldum ve doğru bir tercih yaptığıma inanıyorum,kendisinden çok memnun kaldım. hastalığım ve tedavi sürecimle ilgili beni bilgilendirdi. Detaylı bir şekilde muayenemi oldum ve sorularıma verdiği cevaplar beni tatmin etti. Tedavim devam ediyor ve çevremdeki arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye ediyorum doktorumuzu.

 • çok memnunum

  Prof Dr Ataç Baykal hoca dan randevu alıp ameliyat etmesi ve sonucunu bildirene kadarki süreçte hem çalışanları hemde kendilerinin açıklayıcı ve nezaketli bilgilendirmelerinden dolayı çok memnun kaldık. herkese tavsiye ederim.

 • çok memnunum

  Tavsiye üzerine gittim doktoruma.Çok iyi bir doktor 2 yıldır şikayetlerime bir çare bulunamadı gitmediğim hastane ve doktor kalmamıştı.Sebebi bulunamamıştı.Ama doktorum Ataç hocam şikayetlerimi hafifletti sebebini ortaya çıkardı.Kendisine buradan çok teşekkür ederim.herkese tavsiye ederim .

 • çok memnunum

  Doktorumuza tavsiye üzerine gittim. Ben Afyonda oturuyorum ama kendisiyle tedavime devam ediyorum.Buradan giden ve tavsiye ettiğim bir çok da hasta var. Kendisi çok ilgili bir doktor. Diğer tahlillerimi de götürdüm doktorumuza hepsiyle tek tek ilgilendi diğer rahatsızlıklarımla ilgili tavsiyelerde bulundu.Beni bu süreçle ilgili çok motive etti. Çok memnunum kendisinden ve buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

 • memnunum

  Benim çocuklarım Amerika'da yaşıyor ve doktorumuzu oradan araştırdık. Amerika'da da çok eğitim almış olması kendisini tercih etmemize de nedendir. Çok güzel referanslar aldık doktorumuzla ilgili. Eşim ameliyat oldu kendisine ve sonuçlarından memnun kaldık tedaviye doktorumuzun kontrolü altında devam ediyoruz. Yakınlarıma da tavsiye ettim doktorumuzu. Teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 • çok memnunum

  Komşularımız daha önce doktorumuza gitmişti ve çok da memnun kalmışlardı .Biz de kendisini internetten araştırdık birçok sağlık kurumunda çalıştığını ve çok tecrübeli olduğunu gördük.Uzman olması ve aldığımız duyumlarla tereddütsüz gittik kendisine.Eşim için gittik ve tedavimiz doktorumuzun kontrolü altında devam ediyor.Kendisine çok teşekkür ediyoruz .

 • çok memnunum

  Doktoruma Hacettepeden beri görüşüyorum,kendisi oradan ayrıldı fakat ben şimdi özel muayenesinde tedaviye devam ediyorum. Beş senedir gidiyorum kendisine ve çok memnunum ,devamlı gözetim altındayım, yıllık tetkimlerimde beni Hacettepe'ye yönlendiriyor ve sonuçlarımla birlikte kendisine gidip bilgi alıyorum.Beni hastalığımla ilgili bilgilendiriyor ve yol gösteriyor.Açıklamalarda bulunuyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

 • çok memnunum

  doktorumuzu meme ca ameliyatında tanıdım Allah ondan razı olsun ameliyatımdan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım hastanede 1 gün yattım ertesi gün ameliyat olmamış gibi çıktım gittim şuan koruyucu ilaç kullanıyorum yürüyüş yapmamı önerdi yapmaya çalışıyorum sağlığıma kavuşturduğu için çok teşekkür ediyorum Allah işini gücünü rast getirsin.

 • çok memnunum

  Ataç Hocaya annemin tedavisi için gitmiştik. Mart ayı içerisinde hocamız tarafından kanser teşhisi konularak hızlı ve basarılı bir göğüs ameliyatı geçirdi. Şuan İlaç tedavisi hocamızın denetiminde devam ediyor. Şimdilik herşey yolunda. Mütavazı kişiliğinin yanısıra, soğukkanlı, kibar ve detayları anlatmaktan itina göstermeyen birisidir. Hatırlıyorum, bir keresinde Kontrol için gittiğimizde pansumanı dahi hemşireye yaptırmak yerine kendisi yaptı. Kendisine çok teşekkür ederim, Annem gibi birçok hastayı sağlığına kavuşturacağına inanıyorum.

 • çok memnunum

  Atac bey gordugum en mutevazi insanlardan biri. Çok detaylı muayene yapoyor ve çok açıklayıcı konuşuyor. Ne kadar saçma sapan olsada sabırla tüm sorularınızı yanıtlıyor. Meme ca olduğumu öğrendiğimde kafam çok karışıkti. Ataç bey daha ilk muayenesinde beni çok rahatlattı, bana güven verdi. Ameliyatim çok basarili gecti. Kanserli kitle çok büyük olmasına rağmen Allahin izniyle mememi kurtardı başarılı bir koruyucu ameliyat yaptı. Allah ondan razı olsun, ona cok fazla dua ettim hastaligim süresince. Herkese tavsiye ederim.

 • çok memnunum

  İnternet aracılığı ve Dr. öğrencimiz var onun tavsiyesi üzerine Ataç beye gitmeye karar verdim.Ataç bey hastasına karşı açıklayıcı ve hastasını aydınlatan bir doktor,ne yapmam gerektiğini bana açıkladı. Eskişehir'den gidiyorum hocaya çok memnunum ve çevremde şikayeti olan yakınlarımı ve arkadaşlarımı Ataç beyden bahsediyorum ve yönlendiriyorum.

 • çok memnunum

  Son derece duyarlı, ilgili ve hastaya güven veren bir doktor. Muayeneyi detaylı ve özenle yapıyor. Mememle ilgili problemde herhangi bir müdahaleye gerek olmadığını sadece takip edileceğini bildirdi. Ancak benim için asıl şaşırtıcı olan durum elle yapmış olduğu muayenede koyduğu teşhisin, yapılan ultrasyon, memografi ve meme emarlarıyla birebir doğrulanmış olmasıydı. Bu durum ancak yüksek bir öngörü, bilgi birikimi ve alanında uzman bir doktorun varabileceği sonuçtur diye düşünüyorum. Ataç Beyin hastası olduğum için kendimi çok şanslı buluyorum. Doktorumu bana tavsiye eden arkadaşıma teşekkür ederken bütün hastaların aynı şansı yakalamasını diliyorum.

 • çok memnunum

  ona hayat boçluyuz herşeyiyle harika bir tedavi yaptı mükemmel bir hekim mükemmel bir insan şükran borçluyuz kendisine

 • çok memnunum

  Çok mükemmel konusuna hakim , hastasıyla iletişim kurmada başarılı bir doktor olduğunu düşünüyorum. Herkese tavsiye edebilirim. Ben meme takibi için gitmiştim . Detaylı muayenem yapıldı detaylı bir şekilde bilgilendirildim. 6 ay sora tekrar gideceğim. Muayene için beklerken diğer hastalar ile sohbet ettim. Ankara dışından yıllarca takip ettiği hastaları vardı. Hepsi övgüyle bahsediyorlardı en önemlisi çok güveniyorlardı. Bende bu şansı yakaladığım için mutlu oldum.

 • çok memnunum

  Merhabalar ben Orduda yasiyorum gogus kanseri teshisim konulduktan sonra yaptigim arastirmalar beni Prof.Dr Ataç BAYKAL`A yoneltti. Ilk karsilasmadan su anki zamana dar gecen sure icerisinde onun basarili opersayonlari sayesinde hayatima kaldigim yerden devam ediyorum. iyi ki varsiniz iyi sizi tanidim.

 • çok memnunum

  Hocamızın ilgi ve alakasından çok memnun kaldık.Meme rahatsızlığım için daha önce gittiğim doktıorlar parça alınmasını söylemişlerdi.Fakat Ataç hocamız böyle bir işleme gerek olmadığını ve tedaviyi bu şekilde yapacaklarını belirtti. Böylelikle meme kanseri şüphesi ortadan kalktı. tedaviden çok memnun kaldık.ayrıca ilgi ve alakası da çok güzeldi.

 • çok memnunum

  Ataç hocamın tedaviden memnun kaldım.Arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim.Ataç hoca ilgili ve alakalı bir doktor. Tedavim çok kısa sürdü.Ama çevremdeki yakınlarıma ve arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye ediyorum.Kesinlikle dalında güvenilir bir hekim.

 • çok memnunum

  Ben Ataç hocayı Genel cerrahi alanında problemi olan herkese tavsiye ederim. Hastalığıma uzun zamandır teşhis konamamiştı. Doktor doktor dolaştım durdum, Sonunda tavsiye üzerine Ataç hoca'ya gittim ve Hocamız sayesinde sağlığıma yeniden kavuştum. Genel cerrahi alanında gerçekten çok bilgi sahibi ve değerli bir hoca. Allah ondan razı olsun.

 • çok memnunum

  büyüdükçe küçülen mütevazi insanlar vardır ya işte ataç hocamın tarifi bu...hastasına gerçekleri söylerken bile umudunu aşılayan,hayallerini yıkmayan yaşama bağlayan,işinin ustası harika bir doktor...annemin tedavisinde gösterdiğiniz gayretten dolayı çooook teşekkürler...sizi tanıdığımıza çoık memnun olduk...herkese tavsiye ediyorum;hocamın ikinci bir alternatifi yokkkk

 • çok memnunum

  Saygi deger sahsiyeti ve doktorlugu ile piril piril bir insan. Meme kanseri konusunda Turkiyenin en iylerinden birisi diyebilirim ve kendisini meme kanseri sorunu olan herkese tavsiye ediyorum.

Bu doktoru değerlendirin ve sebebini belirtin

Hasta soruları

 • MERHABA DOKTOR BEY , FİSTÜL AMELİYATI OLACAKTIM GİTTİĞİM DOKTOR YILLIK İZİNDE OLDUĞU İÇİN AMELİYAT OLAMADIM. ŞİMDİ DE FİSTÜLÜM APSE YAPTI BÜYÜK ABDESTİMİ YAPMAYA KORKUYORUM MAKATTAN BEZE ÇIKIYOR DIŞARI BALONCUK GİBİ ŞİŞİYOR. ACİLEN YARDIM BEKLİYORUM SİZDEN

  07 ağustos 2013

Soru sorun

Sorunuz (isminiz gözükmeden) doktorun profilinde yayınlanacak