Prof. Dr.

Abdullah Eren

Ortopedi ve travmatoloji

Randevu takvimini iste

Çocuklarda Kalça çıkıklığı: Abdullah Eren ile yapmış olduğumuz röportaj: Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Nasılsınız, iyi misiniz? ... daha fazla

Adresler

Hizmetler

daha fazla

Hakkımda

Hakkımda

Çocuklarda Kalça çıkıklığı:


Abdullah Eren ile yapmış olduğumuz röportaj:
Merhabalar Hocam, öncelikle sizi ağırladığımız için memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isteriz. Nasılsınız, iyi misiniz?
İyiyim teşekkürler, siz de iyisinizdir umarım.
Bize kendinizden bahseder misiniz?
Kendimden kısaca bahsedecek olursam 1952’de Malatya’da doğdum ilk, ortaokul ve liseyi Malatya’da bitirdikten sonra 1971 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdim ve 1978’de Hacettepe Tıp Fakültesi’ni bitirdim. Daha sonra yine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Anabilim Dalı’nda asistan oldum. 1983’de asistanlık sürecini tamamladım. Askerlik hizmetini Kayseri Hava İndirme Tugayı’nda tamamladıktan sonra, zorunlu hizmet için gittiğim Rize’de 7 yıl ortopedi uzmanı olarak çalıştım. Rize’de ortopedi ile ilgili ameliyatlar gittiğim senelerde yapılmıyordu. Bölgede doğuştan kalça çıkığı hastası çoktu. Ben de bu konuyu sevdiğim için, kalça çıkığı hastalarını tedavi etmeye başladım. Ayrıca Rize’de birçok çocuk ve erişkin travma ameliyatı yaptım. Bu hastaları uzun süre takip ederek sonuçlarını birçok ulusal ve uluslararası toplantıda sundum. 1991’de İstanbul’a geldim. Göztepe Eğitim Hastanesi’nde Baş Asistan ve 1992’de Klinik Şef Yardımcısı oldum. Hastanemizde Çocuk Ortopedisi’nin de yapılabileceği ayrı bir bölüm vardı. Özellikle çocuk sakatlıkları, çocuk travmaları, dirsek kırıkları olsun başka yaralanmalar olsun onlarla yoğun olarak ilgilendim. Çocuk ve yetişkin kalça çıkığı ve displazisi, çocuk dirsek çevresi kırıkları, Perthes hastalığı, Nöromusküler hastalıklar, Doğuştan çarpık ayak, İlizarov cerrahisinin ekstremite uzatma, deformite ve kaynamalarda uygulamaları ile ilgili geniş bir arşiv oluşturdum .Bu süre içinde Çocuk Ortopedi Dernek Başkanlığı, Eğitim Koordinatörlüğü yaptım. Kalça çıkığı, ile ilgili Uluslararası literatürde teknikler tanımladım. Bu çalışmalar bilimsel faaliyet değerlendirilmesinde birçok ödül aldı. Süreç içerisinde 2006 yılında aynı hastanede Doçent oldum, daha sonra Klinik Şef Vekili ve en son 2010 yılında da Klinik Şefi oldum. 2011’de buradaki görevimden ayrılarak İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde yine Pediatrik Ortopedi faaliyetlerimi yürütmeye başladım. 2013 yılında Profesör oldum.
Vaktinizi oldukça iyi değerlendirmişsiniz. Peki hocam size göre hekimlik nedir? Neden hekim olmayı seçtiniz?
Hekim olmayı anne, babamın isteği ile seçtim diyebilirim. Ben hekimliği seçer iken bizim ailede doktor yoktu. Bence hekim olmak evvela bütün canlıları ve insanı ayırt etmeden sevmektir. Hekimlikten ben bunu anlıyorum. Ben o hastanın yerinde olsa idim ne yapardım?, nasıl bir davranış beklerdim? prensipleri ile hareket ettim ve bütün yaşamım boyunca da bu prensiplerden ayrılmadım. Karşımızdaki kişiyi bir hasta değil, bir birey olarak gördüm. Yetiştirdiğim asistanlara da aynı şekilde onun bir birey olduğunu, adı, sanı olduğunu, hasta değil de ismi ve soy adı ile hitap edilmesi gerektiğini hep tavsiye etmişimdir.
Yoğun olmanıza rağmen işinizden memnunsunuz. Peki bu uzmanlık alanını tercih etme sebebiniz nedir?
Evet işimden memnunum hakikaten, ortopediyi de çok severek yapıyorum. Hani derler ya: tekrar bu mesleği seçer miydiniz? diye. Evet yine ortopedist olurdum. Ziyadesi ile de mesleği yapmaktan manevi olarak tatmin oldum. Tercih sebebimi özellikle burada sizlerle paylaşayım; Tıp Fakültesi talebelik dönemimde Profesör Mümtaz Alparslan hocamızın kaza ve yaralanma ile ilgili dersini dinledikten sonra, bu konuya eğilmem gerektiğini düşündüm. Daha önceleri çocuk doktoru olmayı düşünürken ortopediye böyle bir dönüşüm oldu. Daha sonraki sınavlarda başarılı olunca ortopediyi iyice sevdim ve ortopedist olmaya karar verdim.
Sizce hekim olmak için bir insanın hangi vasıflara sahip olması gerekir? Mutlaka zor bir meslektir, o yüzden şöyle soralım: Mesleğinizin kendine özgü zorlukları nelerdir?
Hekim olmak bir kere çok okumayı ve yaptığı işi sevmeyi gerektirir ve bu işi de takip etmeyi gerektirir. Mesleğimizin zorlukları çok. Bazen bir ameliyat yaparsınız ve işler istediğiniz gibi iyi gitmezse, belki o anda on sene yaşlandığınızı hissedersiniz. Ama mesleğin bu zorluklarına rağmen güzel bir netice aldığınız zaman, örneğin aksayan hastanın aksamadan yürümesini görmek de hem aileyi hem sizi mutlu eder. Mesleğinizin zorlukları yaptığınız iyi işin takibinde sıkıntı yaşıyorsunuz ve neticeden memnun olan insanları kontrole getirmekte zorlanıyorsunuz. Onun için uzun süreli takiplere hem bizim eğitimimiz hem de hastaların sağlığı için ihtiyaç vardır. Ama iyi işlerde hasta: "iyiyim nasıl olsa, niye kontrole gidiyorum?" noktasına gelebiliyor. Diğer bir zorluk ise yaptığınız iş sakatlıkla ilgili olduğu için yedek parçanız yok. Ters bir durumda, aile sizi yaşam boyu olumsuz olarak hatırlayabilir.
Görev yaptığınız süre içerisinde sizi keyiflendiren veya aklınızda kalan bir vaka veya olayı bizimle paylaşmak ister misiniz?
Görev yaptığınız süre içerisinde beni keyiflendiren vaka o kadar çok ki, benim özellikle bir vakayı seçmem çok zor. “Ya bu da olamaz’’ denilen işi yapıp onu da arkadaşlarım ile paylaşmayı çok seviyorum. Bu hem travma ile ilgili olabilir hem de özellikle kalça çıkıklığı ile ilgili olabilir. Zaten yaptığım işlerden fazlasıyla keyif aldım ama üzüldüğüm işler olmadı mı?, tabi ki oldu. İki ay gece gündüz uyumayacak kadar üzüldüğüm ama sonunda hastada ciddi bir sıkıntı olmadığını gördüğüm zaman rahatladığım oldu. Üzüldüğüm olaylar daha azdır, 35 yılda, bir elin parmak sayısını geçmez ama benim aklımda kalanlar bunlardır. Tabi ki hatalarınız varsa nedenlerini de unutmamak sizin hata sayınızı azaltır.
Bize alanınızda yaptığınız çalışmalardan biraz söz eder misiniz?
Birazcık da ortopedide aykırı bakışlarım olmuştur. Zaten farklı bir şeyleri yakalamak için hem normal yapılanları hem de başka alternatifleri görebilmedir ortopedi. Bunun için de bu konu ile ilgili çok okumak gerekir ve yaptığınız işleri de iyi kayıt altına alıp iyi takip etmek gerekir. Onun için ben, hem çocuk kalça çıkığı ile ilgili hem de yetişkin kalça yetersizliği ile ilgili teknikler tarif ettim, gene aynı zamanda ayakta topuk kemiğinde kopma ile ilgili 2012 yılında teknik tarif ettim. Ben ameliyatlarımda da bu tarif ettiğim yöntemleri halen yapmaktayım.
Gördüğümüz kadarıyla yoğun bir doktorsunuz, tedavi için başka şehirlerden gelen hastalarınız oluyor mu? Şayet oluyor ise, bu hastaların tedavilerini ve sonrasındaki takiplerini nasıl gerçekleştiriyorsunuz?
Evet başka şehirlerden de gelen hastalarımız oluyor. Yurtdışından da geliyorlar. Tabi uzaktan gelen hastaların takibinde, yapılan işin başında iyi konuşmak lazım ailelerle. Çünkü olası sıkıntılar bu takip sürecini uzatabilir. Dolayısı ile hastaya: "kısa dönemde sonuç veririz" diye bir konuşmanın içine girmeden, detayları ve olası riskleri de paylaşmak gerekiyor. Zaten günümüz tıbbında bu yasal olarak da gerekli.
Peki hocam, verdiğiniz değerli bilgiler için, güzel sohbetiniz ve bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Son olarak hastalara yönelik tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız?
Hastalara yönelik değil de hekimlere yönelik tavsiye şu olabilir: Günümüz tıbbında teknoloji ilerledi. İlerleyen teknoloji ile detaylı tetkikler yapma noktasında hekimler bir avantaj elde etmiş gözüküyor. Ama bu avantaj günümüz tıbbında aynı zamanda hekimlerin dezavantajı oldu. Çünkü bütünü gözden kaçırma söz konusu. Bütünü gözden kaçırmamak için hastanın iyi muayenesi, hastaya vakit ayrılıp iyi dinlenmesi çok gereklidir. Dolayısı ile hasta ile uzun uzun konuşup onun sıkıntılarını dinlemeden kısa süreli yapılacak muayenede, hem hastaya faydalı olma şansımız az, hem de meselenin adını koyma şansımız azdır. Aynı zamanda ailenin ve hastanın da bundan tatmin olma şansı az. Doğru dürüst bir muayenede en az 20-25 dakika sürenin hastaya ve yakınlarına ayrılması lazım. İşin yüzde 60-70’i iyi muayeneden geçer. Tetkikler bundan sonra gelir. Ama günümüz tıbbında önce MR’a bakıp da oradaki rapora göre tedavi yaklaşımının hastalar için de yararlı olmayacağını düşünüyorum. Hastalara ve yakınlarına yönelik tavsiyem ise: Hekimlerin de etten kemikten kendileri gibi bir insan olduğunu, iyi hekimin kolay yetişmediğini unutmamalarıdır.
Prof. Dr. Abdullah Eren

Hastalıklar

daha fazla

Hasta görüşleri

Görüş ekle
 • çok memnunum

  Sayin hocam.öncelikle kizimi sagligina kavusturdugunuz icin size sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum.Bilginiz ve tecrubenizle bize her zaman guven verdiniz ,tedavimiz suresince daima cok ilgili oldunuz,bizi hep guler yuzle ve sabirla karsiladiniz.kizima 4aylikken kalca cikigi tanisi kondu .sayenizde alci uygulamadan sadece ortez ile 6 ayda kizim sagligina kavustu.cocuk ortopedisti olarak herkese onerebilecegim mukemmel bir doktorsunuz

 • çok memnunum

  Hocam la 22 Nisan 2014 de tanıştık.Yaşadığımız ilde Kızımın bacaklarında iç kaslar gelişmemiş tanısı konuldu ve dizlik ve ileride ameliyat ile çözülebileceğini söylemişlerdi.Bizde bunun için istanbula gitme kararı aldık.Abdullah bey bizi çok kibar bir şekilde karşıladı kızımı çok detaylı bir şekilde muayene etti .Ben çok tedirgindim ama hocam bize bilgiayarından birçok bilgi gösterdi.ve asla bu çocukta sorun yok dedi.beni çok ama çok rahatlattınız sayın hocam.Size çok teşekkür ediyorum.Bir doktor bu kadar mı ilgili alakalı olur.KEŞKE TÜM DOKTORLARIMIZ SİZİN GİBİ OLSALAR.

 • çok memnunum

  Hem meslek ve kariyer sahibi olup, hemde insani duygularından hiç bir şey kaybetmemiş yegane insanlardan biri, oğlumun sağlığıyla ilgili iki sorum oldu kendisine ve çok beklemeden cevaplarını aldım kendisinden. Sayın ABDULLAH EREN bey'e çok teşekkür ediyorum. Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

 • çok memnunum

  KENDİSİYLE BU SİTE ÜZERİNDEN İLETİŞİME GEÇTİM.BEBEĞİMDE KALÇA ÇIKIĞI ŞÜPHESİ VARDI RÖNTGENİMİ MAİL OLARAK GÖNDERDİM VE KENDİSİ İLGİLENDİ. BİR ÇOK DOKTOR MUAYENEHANESİNDE BİLE CEVAP VERMEZKEN KENDİSİ MAİL İLE BİLE İLGİLENDİ. TEŞEKKÜRLER.

 • çok memnunum

  14 Mart 2012 tarihinde Florence Nightengale Çağlayan Hastanesinde daha önce 2 yakınımı ameliyatla sağlığına kavuşturan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doçent Dr.Sayın Abdullah Eren beyefendi tarafından total kalça protez ameliyatı oldum. Şu anda son derece sağlıklıyım, gücüme yeniden kavuştum. Sn.Abdullah Eren uzmanlığının yanısıra son derece sevecen, hastalarına moral veren, insancıl bir şahıs. Sn.Abdullah Eren'e ve ekibine, diğer sağlık personeline beni sağlığıma kavuşturduklarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sevcan AYKOL

 • çok memnunum

  9 Mart 2011' de büyek total kalça ameliyatı oldum(sol)çok başarılı geçti .Hastahane ve sonrasında hiç bir olumsuzluk yaşamadım,şimdi yaşamımı tamamiyle sorunsuz sürdürüyorum.Benim çok iyi olduğumu gözlemleyen, çevremdeki ortapedik sorunları olan çok insan doktoruma gittiler onlardan da çok olumlu dönüşler oldu.Sevgili Abdullah Eren Bey, hayatımda önemli bir dönüm noktası yarattı.Artık huzurlu ve mutluyum.Kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. ABDULLAH BEY=GÜVEN Bende bıraktığı izlenim bu.

 • çok memnunum

  Sevgili Abdullah Eren Bey'i bir arkadaşım tavsiye etti.İyi ki de etmiş.Kendisine muayneye gittiğimde beni her türlü bilgilendirdiler.Olabilecek riskleri açıkça belirtiler,ameliyat için birkaç yıl daha beklemem konusunda beni uyardılar,fakat yoğun ızdıraplarım nedeniyle hemen gerekenin yapılmasında ısrarcı davrandığım için isteğimi kabul ettiler .SONUÇ OLARAK ÇOK BAŞARILI GEÇEN AMELİYATIMIN SONRASINDA TEK BİR GÜN DAHİ AĞRIM VE SORUNLARIM OLMADAN ON DÖRT AYIM GEÇTİ.ŞİMDİ ÇOK SAĞLIKLI YAŞAMIMI SÜRDÜRÜRKEN GÜNDE BİR ÇOK KEZ ŞÜKRAN DUYGULARIYLA ANIYORUM.KENDİSİNE İSTEDİĞİNİZ HER AN ULAŞABİLİYOR OLMANIZ HASTA İÇİN BÜYÜK BİR KONFOR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.BENİM AMELİYATIMI GÖZTEPE SSK HASTAHANESİ 2. ORTAPETİ BÖLÜMÜNDE KILİNİK ŞEFİYKEN GERÇEKLEŞTİRDİLER.DİKKATİNİZİ ÖZELLİKLE BİR KONUYA ÇEKMEK İSTERİM.ÖZEL BİR HASTAHANEDEN SÖZ ETMİYORUM.BİRÇOK İMKANSIZLIKLARIN İÇERİSİNDE İMKANSIZIN BAŞARILMASINDAN SÖZ EDİYORUM.KENDİSİNE,EKİP ARKADAŞLARINA,DİĞER TÜM ÇALIŞANLARA SEVGİ VE SAYGIYLARIMI İLETMEK İSTİYORUM. ABDULLAH EREN'İN İŞİNE GÖSTERMİŞ OLDUĞU ÖZEN, HASTASINA VERDİĞİ GÜVEN DE AYRICA ÇOK SIK RASTLANMAYAN BİR DURUM.DİLİYORUM TÜM DOKTORLAR AYNI ÖZEN VE TİTİZLİKLE ÇALIŞIRLAR...!

 • çok memnunum

  2 ay önce kolu kırılan 7 yaşındaki oğlumun kolu ile ilgili gittiğim 4 doktor içinden bize gerekli tüm detaylı açıklamaları yapan içimizi rahatlatan Sayın Abdullah Hoca'ya sonsuz teşekkürler.Çocuk ortopedisti olarak tavsiye ederim

 • çok memnunum

  merhaba hocom beni 15 yıl önce amaliyet etmişti küçükken kolum kırılmıştı yanlış tutmuştu ve başka doktorlar keslecek demişlerdi bir komşunun sayesinde hocamla tanıştık o bize amaliyetle sinirin yerini değiştirerek düzeleceğini söyledi ve komşum hastaneye tekerlekli sandalyeyle gitmiş yürüyerek dönmüştü bende çok menmun kaldım herkese tavsiye ediyorum

 • çok memnunum

  dr bey anneme 2yıl önce diz protezi revizyon ameliyatı yaptı sonderece zor ve riskli bir operasyondu birçok dr bu riske giremezken sayın abdullah eren ve ekibi bu ameliyatı son derece başarı ile yaptı nekahat dönemindede çok itina gösterdiler annem son derece iyi başta abdullah erene ve ekibindeki asistanlara hemşirelere servis çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyorum abdullah eren ve 2.ortopeti doktorlarınıservisteki özeni düzeni tavsiye ediyorum protez ameliyatları için muhteşemler

Bu doktoru değerlendirin ve sebebini belirtin

Hasta soruları

 • KALÇA ÇIKIKLIĞI SORUNUM VAR AMELİYAT OLMA İHTİMALİM VE SONRASI HAKKINDA BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM

  22 kasım 2012
 • sayın hocam; eşimin ilk hamileliğinden bir kız çocuğumuz oldu, adı ----.1 ay 13 günlük iken ultrason raporu sonucunu size danışmak istedik. rapor adı:bilateral kalça eklem us incelemesi sonuç:her iki asetebulum düzleşmiş ve alfa açıları sağda 59 derece solda 57 derecede ölçülmüştür.immatür kalça ve sublusasyon açısından takip önerilir. bahar 08.10.2012 doğumlu. ne yapmamız gerektiğine dair geri dönüş sağlayabilirmisiniz.

  24 kasım 2012
 • Merhaba Doktor bey, 3,5 aylık oglumun sol kalcasında alfa acısı 58 drece olarak olculmustur. fakat ıkı bacagındakı hareketlerde herhangi bir farklılık ve uzunluk farkı yok. bu sonucu alır almaz gittimiz doktordan cok memnun kalmadıgım icin size de danısmak istedim. bize, ultrasona bakmadan kalca abduksiyon ortezi kullanmamızı ve bunun 1 yasına kadar kullanmamız gerektigini bidirdiler. tedavi bu kadar cok uzun suruyormu? bu durunu daha cabuk iyilestirmek icin egzersiz yontemleri var mıdır? izmirde ikamet ettimiz icin size ancak bu sekilde ulasabiliyorum. yardımlarınız icin simdiden tesekkurler .

  28 kasım 2012
 • Selam,20 yaşında Cp ön tanısı konulan oğlumun son filminde kalça çıkığı tespit edild.Ayrıca skolyozunda da ciddi manada bozulma söz konusu.---'de ikamet ediyoruz.Filmler ile sizi ziyaret etsem bize yardımcı olabilirmisiniz.Ameliyat tek çözümmüdür.

  29 kasım 2012
 • sayn hocam,şu an 8 aylık kızım var.2 aylıkken devlet hastanesine kalça çıkığı için gittik kalça çıkığı var dediler çift bezle geçer dediler..bizde üniversite hastanesine gittikk onlarda hemen alçıya lacağız 4,5 ay alçıda kalacak dedilerr.. sonra 3. bir hastaneye gittikk özel --- hastanesinee..ordaki ortopedi doktoru 3 ay pavlik bandajı taktırdı son 3 ayda ortopedik ayakkabı taktırdı 6 ay sürdü..sonucundada tamamen iyileşmiş dedii yürüyünce tekrar getirin dedii...3 gün önce ---'a gezmeye gittik orada --- hastanesinde gösterdikk ordaki doktorda kalça gelişim geriliği halen devam ediyor dedii.3 bez kullanın dediii...hocam ne yapmamız gerekirr yardımcı olursanız teşekkürler hocam..

  29 kasım 2012
 • bilateral koksefemural eklem asetabular yüzünde kantur irregüleritesi ve eklem köşelerinde spur formasyonları izlenmektedir.ayrıca sol koksefomoral eklem fomeral yüzde kontur irregüleritesi mevcut olup subkondral milimetrik dejenerasyon kistleri izlenmektedir.bulgular solda belirgin minimal koksoartoz düşündürmrktrdir.kollum femoris ile fermuar şaftı arasındaki açılanma fizyolojik limittedir.siyatik çentik başta olmak üzere siyatik sinir trajesi boyunca perinöral yağ yağ palanları serbesttir. Hocam tedavim varmi...hayan kalitem çok düştü.yapılabilecek birşey varsa allah rızası için beni bilgilendirirmisiniz...

  07 ağustos 2013
 • Hocam merhaba, Dedem 7 ay önce 2. kattan düştü ve Ankara Atatürk Hastanesi' nde 2 bacağından da ameliyat oldu. Almanya' ya döndüğünde Ankara' da yapılan ameliyatın iyi olmadığı söykenildi ve tekrar ameliyat oldu. Zamanla sağ ayağını basarken ayağında yamulmalar oldu ve Almanya ayak bileğini 90 derece donduracaklarını belirtti. Herkes dedesini sever ama ben çok seviyorum ve çok üzülüyoruz. İstanbul da bir doktorumuz normal amaleiyat yapabileceğini söyledği için son çare İstanbul' a geldi ancak yeni filmlerle bu doktorumuz da normal ameliyat yapılamayacağını belirtti ve hepimiz 1 kere daha yıkıldık. 2-3 güne kadar Almanya' ya dönüp, istemeyerek de olsa ayak bileğini dondurma ameliyatı olacak. Mümkün olursa sizinle filmlerini palaşmak istiyorum. İyi akşamlar dilerim doktor bey, umarım beni çok sevindirirsiniz. Çok teşekkür ederim.

  29 eylül 2013
 • Hocam önemli bir konu üzerinde rahatsız edeceğim.i 68 yaşındaki dedeme Kemik Kanseri tehşisi koyuldu. Tekirdağda ki bir hocanın tehşisi uzerine bu saydan bir kaç hocaya danışmak istedim tahlilleri göstermek isterim yorumunuzu öğrenmek ve gerekirse tedaviye başlamak istiyoruz. Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim bir randevu olarak tahlilleri getirebilirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  15 kasım 2013
 • Merhaba ben 24 yaşındayım 2 yıl önce trafik kazası sonucu talusta parçalı kırık oluşmuş ve aşık kemiğim çıkmış izmirde ameliyat oldum kemiğim kaynadı ama şimdi eskı kırıga baglı olarak bir kemik sivrilmiş ayak bileğimden ve cok fazla agrılarım var şişme oluyor sureklı.bugun mr cektirip doktora gosterdim doktor ayagımın durumunun iyi olmadığını soyledi ayak bileğininin dondurulması gerekebılır dedı ve sonuc olarak agrılardan kurtulabılıcegımı ama aksak kalabılcegımı soyledı acıkcası cok tatmın etmedi bu soylemleri tekrardan amelıyat masasına yatmak kolay degil ayagımın gercekten duzelmesı için ne gerekırse yaparım ama kımseye guvenemıyorum bu arada ben marmariste yasıyorum o yuzden buyuk sehırlerdekı doktorları arastırıyorum lutfen bana yardımcı olurmusunuz cok üzülüyorum aksak kalmak istemıyorum :( şimdiden teşekkürler

  15 kasım 2013
 • Merhaba ben 24 yaşındayım 2 yıl önce trafik kazası sonucu talusta parçalı kırık oluşmuş ve aşık kemiğim çıkmış izmirde ameliyat oldum kemiğim kaynadı ama şimdi eskı kırıga baglı olarak bir kemik sivrilmiş ayak bileğimden ve cok fazla agrılarım var şişme oluyor sureklı.bugun mr cektirip doktora gosterdim doktor ayagımın durumunun iyi olmadığını soyledi ayak bileğininin dondurulması gerekebılır dedı ve sonuc olarak agrılardan kurtulabılıcegımı ama aksak kalabılcegımı soyledı acıkcası cok tatmın etmedi bu soylemleri tekrardan amelıyat masasına yatmak kolay degil ayagımın gercekten duzelmesı için ne gerekırse yaparım ama kımseye guvenemıyorum bu arada ben marmariste yasıyorum o yuzden buyuk sehırlerdekı doktorları arastırıyorum lutfen bana yardımcı olurmusunuz cok üzülüyorum aksak kalmak istemıyorum :( şimdiden teşekkürler

  15 kasım 2013
 • benim calistigim is nedeniyce agir kaldirdigim icin omurga kemigim kaydi belim hafiften iceri coktu ve cok agri yapiyor uyuyamiyorum cok rahatsiz ediyor doktora gittim ikikere biri ameliyat olucaksin ama cok riskli felc kalabilirsin dedi ameliyat yapmadi diger doktorda ameliyatlik bisey yok dedi sizce napmaliyim ? nolur yardim edin

  16 kasım 2013
 • sayin doktor onceden de interneten yazmisitim, 8 yasinda cocugumla ilgili, kendisi perthes hastaliga yakalandi , kemik komple curudu kemik disina kayma yapti 14/10 ameliyat oldu, simdi kemik tekrar buyume fazinda,burda doktorla yurumesine izin veriyorlar ve thomas cihazina karsilar bu yazin turkiyedeydim ve cocuk dustu, hemen onu kayseriye goturduk ve orda ortopedi uzmanla gorustum yurumesine izin vermiyor , ne yapacagimizi bilmiyoruz, cocugumun sagli onemli benim icin, eger gerekirse , cocugumla istanbula gelirim onu muayene etmeniz icin tesekkurler saygilarimla sizden acil cevap bekliyorum

  18 şubat 2015
 • Hocam saygılar sunuyorum benim oğlumda 6 aylıkken kalça çıkığı tespit ettiler alçıya alındı 1 ay sonra alçı kırıldı cihazla devem et dediler 14 aya kadar devam ettik iyileşti gidebilirsiniz dediler daha sonra ben yinede kontrol için ankaraya her yıl gidiyordum (oğlum şu an 4 buçuk yaşında)bu ay ankardaki doktoru cemalettin beye gittik ve ameliyat olması lazım çatı yetersiz dedi asetabular indeks 30 derece dedi ama kalça yerinde ayakta kısalık yada herhangi bir sıkıntısı yok oğlumun sonra gata ya götürdük kesinlikle ameliyata gerek yok kalça yerinde ameliyat olursa daha kötü olabilir dediler gata profesörü çok ilgilendi sizin asetabular açı sınırda ama biz böyle yerinde olan sıkıntısı olmayan kalçaları ameliyat etmiyoruz denildi biliyorum röntgen isteyeceksiniz istanbula çok uzağım ama gerekirse gelirim ne yapalım hocam yalvarırım siz bir yorum yapın cemalettin bey 20-25 yaşta kireçlenme olur diyor

  13 mayıs 2015

Soru sorun

Sorunuz (isminiz gözükmeden) doktorun profilinde yayınlanacak